Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 LIEPOS 2 D. | Nekrologas.lt
Žinomo šalies menininko sūnų Vokietijoje ištiko tragiška mirtis: draugai ragina padėti šeimai

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studento Augusto Žiūros svajonė per vasarą užsidirbti pinigų baigėsi siaubinga tragedija. Pasibaigus studijoms jis išvyko uždarbiauti į Vokietiją. Tačiau ši išvyka susiklostė tragiškai – 24 metų vaikiną darbe prispaudė keltuvas.

Po sunkių kūno sužalojimų, iškentęs penkias operacijas, birželio 26 d. vaikinas mirė ligoninėje. Jo palaikai vis dar užsienyje.

Augustino tėtis Darius Žiūra, ryškus veidas Lietuvos šiuolaikiniame mene. Jis garsus menininkas, fotografas, tapytojas, šiemet išleistos biografinės knygos „Diseris“ autorius. Dabar didžiausias žinomo menininko, visos šeimos ir artimųjų noras – sugrąžinti Augusto kūną į gimtinę.

Augustas Žiūra į Magdeburgo apylinkes Vokietijoje išvyko turėdamas tikslą per vasarą užsidirbti pinigų, tačiau jau vieną iš pirmųjų darbo savaičių nutiko siaubingas įvykis – grūdų elevatoriuje jį prispaudė keltuvas, kuris sunkiai sužalojo vidaus organus.

Bandant išsaugoti vaikino gyvybę, jam buvo atliktos net penkios sudėtingos operacijos. Tačiau stebuklas neįvyko. Birželio 26-ąją vaikinas mirė.

Tragiškai žuvusio Augustino kūnas vis dar užsienyje – tėvai laukia, kol bus išduotas mirties liudijimas ir tikisi, kad pavyks surasti lėšų palaikus parsivežti į Lietuvą.

Skaudžia Augusto Žiūros istorija socialinėje erdvėje pasidalijo šeimos draugė Indrė, kuri pirmoji paragino finansiškai prisidėti ir išpildyti artimųjų norą – pargabenti žuvusiojo kūną į Lietuvą.

„Jau visą savaitę sunku buvo priimti sprendimą pasidalinti šia be galo skaudžia ir tragiška istorija.

Augustas Žiūra, 24 metų Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas. Geras sūnus ir brolis, talentingas jaunuolis, mylimas draugų ir žmonių, kurie jį supo.

Pasibaigus mokslo metams ir atėjus vasaros atostogoms, jis išvyko į Vokietiją užsidirbti pinigėlių. Augustas įsidarbino vienoje grūdų perdirbimo įmonėje Magdeburgo apylinkėse. Vieną iš pirmųjų darbo savaičių darbo metu ant jo užkrito keltuvas, kuris prispaudė Augustą ir sužalojo jo vidaus organus. Vaikinas buvo skubiai išvežtas ir paguldytas vienoje Magdeburgo ligoninių intensyvios terapijos skyriuje, kur buvo skubiai operuojamas. Operacijos metu jam buvo pašalintas vienas vidaus organų. Vėliau Augusto dar laukė 4 ar daugiau operacijų, kurių jaunuolis taip ir nesulaukė. Būklė to neleido... Daugiau kaip tris savaites gydytojai ryžtingai kovojo dėl Augusto gyvybės, kovojo ir pats Augustas, kovojo tėveliai ir brolis. Tačiau lemtis neretai pasirodo daug galingesnė.

Birželio 26 dieną apie 15 val. užgeso Augusto gyvybė. Net ir nereikia apie tai rašyti, kokį šiuo metu skausmą išgyvena vaikino tėvai ir šeima. Juk jie iki paskutinės minutės tikėjo stebuklu, stebuklu tikėjau ir aš, todėl tik dabar dalinuosi šia istorija. Tikiu mūsų gerumu... Augustai, tegul būna tavo sielai lengvas kelias, Amen“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Indrė.

Šia skaudžia žinia ir raginimu ištiesti pagalbos ranką socialiniuose tinkluose dalijasi daugybė žmonių.

Alfa.lt taip pat skelbia informaciją, norintiems prisijungti prie draugų paskelbto prašymo padėti:

Darius Žiūra

Seb bankas

LT397044060000374010

Mokėjimo paskirtis: Auka