Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 BALANDŽIO 24 D. | ELTA
Žinomas politikas Gediminas Kirkilas atgulė amžinojo poilsio: ištartas paskutinis „sudie“

Trečiadienį Vilniuje į paskutinę kelionę išlydėtas šeštadienį miręs buvęs Lietuvos premjeras, krašto apsaugos ministras, ilgametis politikas Gediminas Kirkilas.

Žinia apie netikėtą 2006–2008 m. Vyriausybei vadovavusio G. Kirkilo mirtį Lietuvą apskriejo šeštadienį. Politikas netikėtai mirė namuose, jam buvo 72-eji.

Antradienį ir trečiadienį į sostinėje esančius laidojimo rūmus „Ritualas“ ištarti paskutinį „sudie“ rinkosi G. Kirkilo artimieji, bendražygiai, valstybės vadovai.

Atsisveikinti su G. Kirkilu trečiadienį atvyko ir kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Antradienį ir trečiadienį atsisveikinti su ilgamečiu politiku laidojimo rūmų „Ritualas“ didžiojoje salėje ėjo prezidentas Gitanas Nausėda, premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus ir kiti valstybės vadovai. Į paskutiniąją kelionę jo išlydėti vyko ir G. Kirkilo artimieji, bendražygiai, Nepriklausomybės akto signatarai.

„Man atrodo, kad tai iškilus Lietuvos politikas, kadangi jis savo veiksmais vertino pirmiausia valstybę, žmogų, o ne kokią nors privačią organizaciją, kuriai pats priklausė. Savo darbais jis įeina, man atrodo, tikrai labai ryškiai į mūsų valstybės atkūrimo procesą.

Galime tik pasidžiaugti jo įnašu ir pavyzdžiu ateinančioms kartoms“, – trečiadienį, atvykęs atsisveikinti su G. Kirkilu kalbėjo V. Adamkus.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė prisimenanti buvusį premjerą kaip labai išmintingą, geranorišką, ramų žmogų ir labai įžvalgų politiką.

„Politiką, su kuriuo visada buvo gera diskutuoti, kalbėti ir kuriam nuoširdžiai rūpėjo valstybės reikalai, valstybės ateitis. Iš tikrųjų jo labai trūks, tai buvo vienas iš nedaugelio žmonių, kuriuo galėjai pasikliauti nepriklausomai nuo to, ar esi jo kolega, ar oponentas“, – sakė parlamento vadovė.

12 val. urna su velionio G. Kirkilo palaikais buvo išnešta iš sostinėje esančių laidojimo rūmų „Ritualas“. Laidojimo ceremonijoje į Antakalnio kapines buvusį premjerą išlydėjo kunigas Ričardas Doveika. Netrukus artimieji ir bendražygiai buvusį premjerą nulydėjo į Antakalnio kapines.

Laidotuvių metu atsisveikinimo žodį tarė buvę G. Kirkilo bendražygiai Vytenis Povilas Andriukaitis ir parlamentaras Antanas Vinkus.

„Jo kabinete buvo gausu ir mokslinės, ir grožinės literatūros, jis neapleido meno ir mokslo renginių, turėjo labai gerus kontaktus su žurnalistais. O svarbiausia, jis mokėjo atsipalaiduoti ar žvejyboje, ar žaisdamas lauko tenisą.

Tik tai štai ta pypkė... Nors ji buvo Gedimino skiriamuoju ženklu, deja, ir tuo aš, kaip gydytojas, neabejoju, ji tapo staigios jo mirties priežastimi. Staigios, nesavalaikės, skaudžios demokratinei politinei Lietuvos kultūrai netekties priežastimi“, – kapinėse, atsisveikinant su G. Kirkilu, kalbėjo jo bendražygis V. P. Andriukaitis.

Vyriausybei G. Kirkilas vadovavo 2006–2008 m. Prieš tai jis ėjo krašto apsaugos ministro pareigas, nuo 1992 iki 2020 m. buvo renkamas į Seimą.

2003 m. politikas buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, po metų – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi.