Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 BIRŽELIO 19 D. | Nekrologas.lt
Vyrus apie pirštą gudriai vyniojusi serijinė manipuliatorė priėjo liepto galą

Moteris tol naudojosi vyrais, kad išpeštų iš jų naudos, kol visa tai baigėsi žmogžudyste. Tyrėjams išraizgius painią bylą manipuliatorė buvo nuteista iki gyvos galvos.

Mičigano policija manė išaiškinusi žmogžudystę ir ruošėsi nutraukti bylą, bet paaiškėjo, kad visą laiką įtarė nekaltą vyrą. Žmogžudystės užsakytojai beveik pavyko išvengti bausmės, tačiau ją pražudė meilužio pavydas.

1999 m. lapkričio 8 d. 48 metų Bruce'as Milleris vėlavo į darbą. Pramoniniame Flinto mieste, Mičigano valstijoje, jam priklausė „B&D Auto Parts“, laužynas ir naudotų automobilių dalių verslas. Vakare jis turėjo užsukti pavakarieniauti vienoje iš vietos kavinių ir grįžti namo, bet kai užtruko per ilgai, jo žmona, 28 metų metų Sheri, paskambino jaunesniam Bruce'o broliui ir paprašė jo nueiti į sąvartyną.

B. Milleris buvo rastas savo biure, esančiame šalia sąvartyno. Jo krūtinėje matėsi keletas šautinių žaizdų ir dar viena kakle. Policija ištyrė teritoriją, tačiau žudiko pėdsakų nerado.

Bylą perėmęs detektyvas Kevinas Shanlianas vėliau prisiminė, kad visi požymiai bylojo apie apiplėšimą: „Buvo žinoma, kad B. Milleris marškinių kišenėje nešiojosi piniginę, kurioje buvo du tūkstančiai dolerių. Tie pinigai dingo.“

Juodasis portfelis

Beveik iš karto buvo pareikšti įtarimai buvusiam B. Millerio darbuotojui Johnui Hutchinsonui.

Anot B. Millerio žmonos Sheri, Johno ir Bruce'o santykiai buvo įtempti. Pati Sheri dirbo savo vyro įmonėje. Prieš užmegzdama romaną su B. Milleriu, ji susitikinėjo su J. Hutchinsonu. Pasak Sheri, konfliktas tarp jos vyro ir J. Hutchinsono tęsėsi jai ir Bruce'ui susituokus.

Be to, žmogžudystės išvakarėse J. Hutchinsonas pasiskolino iš B. Millerio du tūkstančius dolerių ir, remiantis jo brolio Bruce'o parodymais, pagrasino „atsikratęs“ B. Millerio.

Kita aplinkybė taip pat veikė prieš J. Hutchinsoną. Policija jį įtarė sukčiavimu – tyrėjų teigimu, J. Hutchinsonas klastojo automobilių serijinius numerius, pagal kuriuos, be kita ko, nustatoma, ar jie buvo vogti.

„Manėme, kad Bruce'as iškvies policiją ir jį įduos“, – prisiminė vienas iš bylą tyrusių policijos pareigūnų.

Tyrėjai mano, kad šis motyvas ir paskatino išpuolį. Pats J. Hutchinsonas kaltę kategoriškai neigė, tačiau melo detektorius parodė, kad jis kažką slepia. Policija ruošėsi užbaigti bylą ir perduoti ją teismui, kai paskambino Misūrio valstijos prokuroras ir pasakė, kad turi naujų įrodymų, kurie pakeis tyrimo eigą.

2000 m. vasario 11 d. mažame Odesos miestelyje Misūrio valstijoje, už tūkstančio kilometrų nuo Bruce'o Millerio nužudymo vietos, buvo rastas į pensiją išėjusio policijos leitenanto Jerry Cassaday kūnas.

Jis nusižudė. Kai jo brolis rado Jerry, jis sėdėjo namuose kėdėje su kulka galvoje. Ant jo kelių gulėjo Biblija.

Po J. Cassaday lova buvo rastas juodas portfelis, kurio turinys pakeitė B. Millerio nužudymo bylos eigą. Viduje buvo kompaktiniai diskai, oro linijų skrydžių ir viešbučio kambarių įrašai, savižudybės laiškas ir J. Cassaday ir Sheri Miller meilės susirašinėjimo liudijimai. Raštelyje J. Cassaday pripažino, kad nušovė B. Millerį, tačiau teigė, kad Sheri privertė jį padaryti nusikaltimą. Laiško pabaigoje J. Cassaday paprašė advokato įteikti šį prisipažinimą policijai.

Sheri Miller ir jos didžioji aistra

Sheri vaikystė buvo sunki. Ji gimė Flinte ir užaugo be tėvo, jos mama daug gėrė ir dažnai keitė partnerius. Pasak Sheri, kai kurie iš jų vaikystėje ją seksualiai išnaudojo.

Prieš susitikdama su B. Milleriu, Sheri jau buvo du kartus ištekėjusi ir viena augino tris vaikus. Norėdama išlaikyti šeimą, ji derino buhalterės, „Mary Kay“ kosmetikos pardavėjos darbą ir darbą slaugos namuose.

Kai jai buvo 27 metai, Sheri įsidarbino buhaltere B. Millerio įmonėje. Nepaisydami amžiaus skirtumo, jie užmezgė romaną ir praėjus keturiems mėnesiams po susitikimo, 1999 m. balandžio 23 d., Las Vegase susituokė.

Prieš pat savo vestuves su Bruce'u vienoje pažinčių svetainių Sheri susipažino su J. Cassaday. Nepaisydama santuokos įsipareigojimų, Sheri mėgo bendrauti su kitais vyrais ir didžiąją dalį laisvo laiko praleisdavo su jais susirašinėdama.

„Aš neatsitraukdavau nuo kompiuterio, – interviu „ABC News“ prisiminė ji. – Bruce'as daug dirbo, todėl dažnai būdavo išvykęs iš namų.“

Jos aistra buvo tarsi savotiškas vaizdo žaidimas, kuriame kiekvienas vyras buvo tarsi naujas lygis, kurį reikėjo įveikti.

Tuo metu, kai susitiko su Sheri, J. Cassaday išgyveno užsitęsusį depresijos epizodą. Po nesėkmės viename iš tyrimų ir konflikto su viršininkais jis buvo pašalintas iš tarnybos, išsiskyrė su žmona. Galiausiai J. Cassaday persikėlė į Reno, Nevados valstijoje, ir įsidarbino kazino.

Iš pradžių jie tik susirašinėjo, bet netrukus pradėjo flirtuoti ir keistis apsinuoginusių kūnų nuotraukomis. J. Cassaday įsimylėjo ir pasakė savo motinai, kad pagaliau sutiko „svajonių moterį“. Po kelių savaičių susirašinėjimo Sheri ir J. Cassaday pirmą kartą susitiko. Nepaisant to, kad J. Cassaday gyveno toli nuo B. Millerių šeimos, Sheri kelis kartus nuvyko jo aplankyti. Ji pasakė Bruce'ui, kad ją į komandiruotę siunčia kosmetikos įmonė, kurios gaminiais ji prekiavo.

„Aš juos mylėjau, aš jų norėjau“

Sheri papasakojo J. Cassaday, kad jos vyras tariamai buvo susijęs su mafija ir nuolat ją muša. Kartkartėmis ji jam siųsdavo nuotraukų su sužalojimais. Kaip vėliau išsiaiškino tyrėjai, Sheri tiesiog pasinaudojo kosmetika ir nusipiešė neva jos kūną nubėrusias mėlynes.

1999 m. rugsėjį ji pasakė J. Cassaday, kad yra nėščia, ir atsiuntė jam savo pilvo nuotrauką kartu su teigiamu testu. „Aš tiesiog išpūčiau pilvą. Bet Jerry to labai norėjo, todėl patikėjo“, – vėliau pasakojo Sheri.

Tačiau džiaugsmas truko neilgai: netrukus Sheri parašė Jerry, kad sužinojęs apie nėštumą vyras spyrė jai į pilvą ir ji persileido. Praėjus keliems mėnesiams po kito pasimatymo, Sheri vėl papasakojo Jerry, kad yra nėščia ir šį kartą laukiasi dvynių. Tačiau netrukus jis gavo laišką, tariamai nuo Bruce'o, kuriame buvo rašoma, kad jis privertė žmoną pasidaryti abortą. J. Cassaday tiesiog sprogo iš pykčio.

Tyrėjų teigimu, po šio incidento J. Cassaday nusprendė nužudyti B. Millerį. Sheri davė jam išsamias instrukcijas, kur ir kaip rasti vyrą. 1999 m. lapkričio 8 d. J. Cassaday atėjo į biurą ir jį nušovė.

„Po to jis paskambino man telefonu ir iškart padėjo ragelį. Tai buvo signalas, kad jis grįžta į Misūrį“, – vėliau sakė Sheri.

Po B. Millerio nužudymo Sheri prarado susidomėjimą J. Cassaday ir pradėjo susitikinėti su kitais vyrais. Tada jis paniro į dar gilesnę depresiją ir po trijų mėnesių nusižudė.

Be savižudybės laiško, jo lagamine buvo dar trys laiškai: sūnui, buvusiai žmonai ir tėvams. Laiškuose jis paaiškino savo motyvus: „Mama ir tėti, atsiprašau už visą skausmą, kurį jums sukėliau, bet turėjau tai padaryti. Kai susitikome su Sheri, sužinojau, kad ji ištekėjusi. Ji man melavo ir aš viskuo tikėjau. Atsiprašau mamos. Tai turėjo būti mano vaikai. Aš juos mylėjau. Aš jų norėjau. Aš nuėjau ten ir nužudžiau jį.“

Beprecedentė byla

Ištyrusi naujus įrodymus, policija suėmė Sheri. Jos teismas prasidėjo 2000 m. kovą. Prokuratūra tvirtino, kad ji buvo suinteresuota savo vyro mirties: būdama našle, ji įgavo teisę gauti socialines ir draudimo išmokas. Sheri neigė prisidėjusi prie žmogžudystės.

Byla neturėjo precedento: vienintelis Sheri kaltės įrodymas buvo susirašinėjimas internete ir J. Cassaday savižudybės raštelis, o valstybė niekada anksčiau nebuvo paskelbusi nuosprendžio, remdamasi vien tik iš interneto paimtais įrodymais. Gynyba tvirtino, kad Jerry pateikti laiškai yra išgalvoti, o jo parodymais nereikėtų tikėti dėl to, kad jis turėjo problemų su alkoholiu ir narkotikais. Likus keliems mėnesiams iki žmogžudystės, jis iš tikrųjų buvo sulaikytas prie vairo išgėręs ir apsvaigęs.

Prisiekusieji tarėsi dvi dienas. Dauguma jų netikėjo, kad Sheri turi ką nors bendra su visu tuo. 2000 m. gruodžio 22 d. ji buvo pripažinta kalta dėl sąmokslo įvykdyti žmogžudystę ir dėl žmogžudystės. Teismas nuteisė ją kalėti iki gyvos galvos be galimybės lygtinai išeiti į laisvę.

Sheri atvejis buvo aprašytas naujienų leidiniuose ir išdiskutuotas kriminalinių pokalbių laidose. Vienos iš šių programų dėka 2007 m. ji susipažino su 56 metų Michaelu Denoyeriu.

„Žiūrėjau daug „Snapped“ (populiarią kriminalinę laidą – red.), ten pasirodė Sheri Miller. Jos akyse ir balse buvo kažkas, kas privertė mane galvoti apie jos nekaltumą. Ji atrodė vieniša ir liūdna“, – vėliau interviu prisiminė jis.

M. Denoyeris pradėjo susirašinėti su Sheri ir jie užmezgė romaną. 2008 m. jie kalėjime susižadėjo. Remiantis viena iš versijų, ji tikėjosi, kad ši santuoka padės apskųsti nuosprendį.

2009 m. Sheri Miller pateikė apeliaciją. Ji tvirtino, kad J. Cassaday savižudybės užrašai ir jų susirašinėjimo nuorašai negali būti naudojami kaip jos kaltės įrodymas. Teismas nusprendė bylą nagrinėti iš naujo. Tesimo sprendimu ji buvo paleista už užstatą. Iš karto po paleidimo ji paliko M. Denoyerį.

„Ir tada supratau, kad klydau. Jai reikėjo sekso ir pinigų, bet man nepakako proto tai suprasti“, – vėliau viename interviu kalbėjo M. Denoyeris.

Išpažintis

Sheri laisvėje praleido trejus metus. Tačiau 2012-ųjų rugpjūtį apygardos teismas sugrąžino teistumą ir panaikino jos paleidimą, todėl ji turėjo grįžti į kalėjimą. 2014 m. vasario 11 d. Federalinis apeliacinis teismas priėmė galutinį sprendimą ir patvirtino Sheri kaltę. Ji buvo įkalinta iki gyvos galvos.

2016 m. Sheri Miller išsiuntė laišką apygardos teismo teisėjui, kuriame prisipažino, kad ketino nužudyti savo vyrą. Ji sakė, kad tai padarė bijodama, kad Bruce'o šeima ir jis pats sužinos apie jos neištikimybę.

„Mano vyras buvo nuostabus žmogus, – rašė Sheri. – Jis niekada nepakenkė nei man, nei mano vaikams. Jis tiesiog norėjo šeimos. Viskas, ką jis padarė, tai mylėjo mus.“

„Dėl savo melo ir manipuliavimo leidau vienam žmogui nužudyti kitą. Įskaudinau daug žmonių ir sunaikinau daug gyvybių. Atėjo laikas padaryti galą melui ir pasakyti tiesą“, – apibendrino ji.