Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 KOVO 20 D. | ELTA
Vilniaus Antakalnio kapinėse laidojamas režisierius R. Tuminas

Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, laidojamas režisierius Rimas Tuminas.

Pagerbti R. Tumino atminimo į Vilniaus mažąjį teatrą trečiadienį atvyko prezidentas Gitanas Nausėda, teatro bendruomenė.

Prasidėjus intensyviai Rusijos invazijai Ukrainoje dėl R. Tumino darbo Maskvoje režisierių kritikavęs kultūros ministras Simonas Kairys laidotuvėse nedalyvavo.

Režisierius Rimas Tuminas mirė šių metų kovo 6 d., eidamas 73-iuosius metus.

Per savo gyvenimą R. Tuminas režisavo daugiau kaip 70 spektaklių Lietuvos ir užsienio (Islandijos, Italijos, Izraelio, Kinijos, Lenkijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos) teatruose. Dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Vaidybos ir režisūros katedroje, taip pat Vilniaus dailės akademijoje.

1990-aisiais R. Tuminas įkūrė Vilniaus mažąjį teatrą. Iki 1994 m. režisieriui skirta Lietuvos nacionalinė premija, dar po ketverių metų, 1998-aisiais, R. Tuminas apdovanotas LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

Nuo 2007-ųjų iki 2022-ųjų R. Tuminas dirbo meno vadovu Maskvos Valstybiniame akademiniame Jevgenijaus Vachtagovo teatre. 2021-aisiais jam skirta ir Rusijos vyriausybinė premija.

2022 m., prasidėjus intensyviai Rusijos invazijai į Ukrainą, dėl savo darbo Rusijoje R. Tuminas sulaukė kritikos Lietuvoje. Tų pačių metų kovą Vilniaus mažasis teatras su režisieriumi nutraukė darbo sutartį. 2022-ųjų gegužę R. Tuminas nutraukė darbą Maskvoje, iš jo buvo atimta vyriausybinė premija.