Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 GEGUŽĖS 24 D. | Nekrologas.lt
Vatikanas ketina paskelbti šventuoju 15-metį „Dievo tinklaraštininką“, prie kurio kapo vyksta stebuklai

Vatikanas ketina paskelbti šventuoju Carlo Acutis, kuris 2006 m. mirė nuo leukemijos, būdamas 15-os metų. Jis vadinamas „interneto globėju“ ir „Dievo tinklaraštininku“.

Popiežius Pranciškus savo dekretu pripažino antrąjį stebuklą, susijusį su 2006 m. mirusiu italų paaugliu Carlo Acutis, ir paskelbė, kad sušauks kardinolų (konsistorijos) susirinkimą, kad būtų patvirtintas C. Acutis paskelbimas šventuoju. Apie tai rašo „Vatican News“.

Carlo būtų pirmasis šventasis tarp 1990–2000 m. kartos žmonių.

Tarp katalikų Carlo Acutis dažnai vadinamas „interneto globėju“ ir „Dievo tinklaraštininku“.

Carlo gimė 1991 m. Londone, o vėliau persikėlė į Milaną. Jo mama Antonia Acutis pasakojo, kad sūnus anksti pradėjo tikėti – jau būdamas septynerių kasdien lankydavo mišias ir aukodavo kišenpinigius benamiams.

Anot katalikų naujienų agentūros, tvirti Carlo įsitikinimai įkvėpė jo tėvus grįžti prie tikėjimo, o jų pagalbininkę iš Indijos – atsiversti į katalikybę.

Jo bendraklasiai pasakojo, kad jis „daugelį jų priartino prie Dievo“ – nebijojo kalbėti apie savo tikėjimą.

Pradinėje mokykloje C. Acutis išmoko programuoti ir pradėjo kurti svetaines katalikiškoms organizacijoms. Jis sukūrė svetainę, kurioje dokumentuojami stebuklai iš viso pasaulio.

C. Acutis sukurtas interneto puslapis veikia iki šiol, jame įvairiomis kalbomis galima rasti informacijos apie Eucharistijos stebuklus. Kitame interneto puslapyje – palaimintojo surinkta medžiaga apie angelus, Dangų ir pragarą bei kitas katalikiškas temas.

Po mirties nuo leukemijos 2006 m. Carlo Acutis buvo palaidotas Italijos mieste Asyžiuje. Jo motina sakė, kad žmonės iš viso pasaulio pasakojo jai apie stebuklus, kurie nutiko po to, kai jie meldėsi jos mirusiam sūnui.

2020 m. Asyžiaus vyskupija paprašė Vatikano pripažinti Carlo Acutis šventuoju.

Carlo Acutis jau paskelbtas palaimintuoju. Tai įvyko po pirmojo popiežiaus Pranciškaus pripažinto stebuklo. Tai buvo septynerių metų berniuko iš Brazilijos, kuris sirgo reta kasos liga, išgijimas. Jis pasveiko palietęs vienus iš Carlo marškinėlių.

Antrasis stebuklas, kurį pripažino popiežius Pranciškus, buvo 21 metų studentės Valerijos Valverde iš Kosta Rikos išgijimas. Mergina, nukritusi nuo dviračio, patyrė galvos traumą. Jai prireikė smegenų operacijos, o gydytojai perspėjo, kad ji turi mažai galimybių išgyventi.

Valerijos mama nuvyko į Asyžių prie Carlo Acutis kapo melstis už dukrą. Tą pačią dieną mergina pradėjo greitai sveikti, o po 10 dienų kompiuterinė tomografija parodė, kad smegenyse nėra kraujo išsiliejimo pėdsakų ir ji buvo perkelta į reabilitacijos centrą.

Katalikų naujienų agentūra teigia, kad Carlo Acutis galėtų būti paskelbtas šventuoju 2025 m. Jis taptų pirmuoju šventuoju, gyvenusiu XXI a.

Primename, kad 2022 m. spalio 9 d. Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčioje įvyko palaimintojo Carlo Acutis relikvijų įkurdinimo iškilmė. Nuo tada joje saugoma Carlo plaukų relikvija.