Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 BALANDŽIO 23 D. | ELTA
Su G. Kirkilu jautriai atsisveikina buvę kolegos ir politiniai oponentai: jis buvo talentingas politikas

Vilniuje atsisveikinti su mirusiu buvusiu ministru pirmininku Gediminu Kirkilu renkasi kolegos ir politiniai oponentai.

Antradienio vidurdienį išreikšti užuojautą atvykusi premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad G. Kirkilas buvo ne tik puikus diplomatas, bet ir valstybei atsidavęs žmogus.

„Kai dar nebuvo madinga kalbėti apie Ukrainos narystę ES, (…) tai Gediminas buvo tas žmogus, kuris su Andriumi Kubiliumi aplankė ne vieną Europos sostinę ir tą planą daug anksčiau (pristatė – ELTA), (…) skyrė tam labai daug laiko ir jėgų, o tai daro valstybės žmonės. Tai aš pasakyčiau, kad Gediminas Kirkilas buvo valstybės žmogus“, – sakė premjerė.

Č. Juršėnas neabejoja: G. Kirkilas įsirašys į šalies istoriją

Išlydėti G. Kirkilo į paskutinę kelionę atvykęs Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo signataras ir buvęs Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas neabejoja – ilgametis parlamentaras G. Kirkilas bus prisimenamas kaip reikšminga istorinė asmenybė.

„Jis įsirašys (į istoriją – ELTA) savo euroatlantinėmis aspiracijomis ir konkrečiu darbu, jungiantis Lietuvai į Europos Sąjungą ir NATO“, – žurnalistams sakė Č. Juršėnas.

„Jis tikrai buvo talentingas politikas, gilinosi į visus reikalus, domėjosi, galėjo ir šnekėti, ir rašyti, dalyvauti laidose, susitikimuose su žmonėmis – su juo buvo smagu dirbti. Nors, turiu pasakyti, kaip buvęs partijos pirmininkas, kad kartais reikėdavo pasiginčyti. Bet toks gyvenimas, tokia politika“, – prisimena signataras.

R. Šalaševičiūtė: G. Kirkilas – pavyzdys jaunajai politikų kartai

Atsisveikinti su buvusiu premjeru atvykusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė pabrėžė, kad G. Kirkilas galėtų būti puikus pavyzdys jaunosios kartos politikams.

„Jaunoji politikų karta kažkaip kitaip į daugumą klausimų žiūri, jie ne visada būna tokie santūrūs, džentelmeniški savo kalboje. (...) Gal jaunoji karta turėtų imti pavyzdį iš tų, kurie yra nuėję didelę mokyklą“, – prisimindama G. Kirkilą sakė R. Šalaševičiūtė.

Atsisveikinti su G. Kirkilu taip pat atvyko Vincas Paleckis, buvusi Seimo narė Irena Šiaulienė, parlamentarai Jonas Pinskus, Antanas Vinkus, kiti buvę Socialdemokratų partijos nariai ir kolegos.

ELTA primena, kad apie netikėtą G. Kirkilo mirtį pranešta šeštadienio rytą. Jis ėjo 73-iuosius metus.

Kaip pranešė Vyriausybė, antradienį nuo 12 iki 20 val. bei trečiadienį nuo 9 iki 12 val. su velioniu bus galima atsisveikinti laidojimo rūmų „Ritualas“ didžiojoje salėje.

Urna bus išnešama trečiadienį 12 val. Laidotuvės vyks Antakalnio kapinėse.

Vyriausybei G. Kirkilas vadovavo 2006–2008 m. Prieš tai jis ėjo krašto apsaugos ministro pareigas, nuo 1992 iki 2020 m. buvo renkamas į Seimą.

2003 m. politikas buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, po metų – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi.