Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 GEGUŽĖS 14 D. | Nekrologas.lt
Sovietinio serialo „Susitikimo vietos pakeisti negalima“ žvaigždės likimas: nuo šlovės iki benamio dalios

Sulaukęs 86 metų, gegužės 10 d. Maskvoje mirė sovietų kino aktorius ir kaskadininkas Vladimiras Žarikovas. Jis vaidino tokiuose vyresniajai kartai žinomuose filmuose kaip „D'Artanjanas ir trys muškietininkai“, „Susitikimo vietos pakeisti negalima“, „Specialiosios pajėgos“, „Madame Wong paslaptys“, „XX amžiaus piratai“, „Dešimt mažų negriukų“ ir daugelyje kitų.

Sovietinio kino žvaigždė savo gyvenimą baigė jau būdamas benamis, kuriam pagalbos rankos neištiesė nei Rusijos kinematografininkų sąjunga, nei kolegos.

V. Žarikovas gimė 1938 m. Smolenske, baigė Odesos valstybinio universiteto Filologijos fakultetą. Pašauktas į sovietų armiją tarnavo specialiųjų pajėgų būryje ir dalyvavo kovinėse operacijose Vietname.

Aštuntajame dešimtmetyje jis pradėjo savo karjerą kaip kaskadininkas Odesos kino studijoje. Devintajame dešimtmetyje jis įkūrė vienintelę neformalią Sovietų Sąjungos kaskadininkų mokyklą, o nuo 1990-ųjų dėstė Rusijos kaskadininkų asociacijos „Master“ (liet. „Meistras“) Maskvos mokykloje.

Iš viso V. Žarikovas vaidino daugiau nei 80 filmų. Filosofijos daktaro laipsnį turėjęs aktorius taip pat rašė poeziją ir apsakymus, buvo Rusijos rašytojų sąjungos narys, išleido keletą knygų.

Kaip rašo portalas „Radijo svoboda“, paskutinieji V. Žarikovo metai buvo itin sunkūs. 2000-aisiais šeima tapo sukčių auka. Per juos prarado namus bei visas santaupas. Netrukus po to mirė V. Žarikovo žmona.

Aktorius oficialiai tapo benamiu ir iki pat gyvenimo pabaigos klajojo tarp pažįstamų ir traukinių stočių. Jis susisiekė su Kinematografininkų sąjunga ir daugeliu kolegų, tarp jų ir su minėtos sąjungos pirmininku Nikita Michalkovu, tačiau pagalbos iš nieko taip ir nesulaukė.