Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 BIRŽELIO 15 D. | Nekrologas.lt
Šiuolaikinės Lolitos istorija: pedofilas įkalino mergaitę ir įtikino, kad ji vykdo slaptą ateivių misiją

1974 m. 12-metė mergaitė su 40-mečiu šeimos draugu išėjo „jodinėti“. Jis išsivežė ją į kitą šalį ir įtikino, kad jie privalo susituokti ir iki 16-os metų ji turėsianti pagimdyti jam vaiką.

Kelerius metus mergaitė buvo įtikinėjama, kad vykdo slaptą ateivių misiją. Jos tėvai negalėjo jai padėti, nes jie patys palaikė santykius su pagrobėju. Apie šią istoriją yra sukurta dokumentinė drama „Šeimos draugas“.

Ši mergaitė dabar yra žymi aktorė, nusifilmavusi daugybėje filmų ir serialų.

1974 m. spalio 17-osios vakarą 12-metė Jan Broberg pabudo ir pajuto, kad negali pajudėti. Vos prieš kelias valandas ji ir jos šeimos draugas 40-metis Robertas Berchtoldas po pamokų jodinėjo. Pakeliui Jan užmigo, o atsibudusi suprato, kad atsidūrė namelyje ant ratų, o riešai ir kulkšnys buvo surišti.

Netrukus Jan vėl užsnūdo, o atsitokėjusi suprato, kad jos rankos ir kojos jau laisvos. Iš mažo garsiakalbio pasigirdo monotoniški balsai. Netrukus Jan suprato, kad jie su ja kalbasi.

Prabilo ateivių kalba

Kalbėtojai prisistatė kaip ateiviai, vardu Zeta ir Zetra, ir pasakė Jan, kad ji turi išgelbėti jų planetą ir savo šeimą. Kad tai padarytų, ji turi pagimdyti vaiką iki 16-ojo gimtadienio. R. Berchtoldas gulėjo neva be sąmonės prie priekabos durų, apsipylęs krauju. Jan atskubėjo jam į pagalbą.

„Man buvo gera jį matyti. Iš visos širdies tikėjau misija ir apie tai jam papasakojau. Buvau įsitikinusi, kad jis yra mano partneris“, – vėliau prisiminė Jan.

Jie negrįžo namo pas Jan tėvus, o išvyko į Meksiką susituokti ir užbaigti misiją. Ten nepilnamečių santuokos buvo legalios.

Pavyzdinga šeima

Jan buvo vyriausia Mary Ann ir Bobo Brobergų dukra. Šeima gyveno mažame Pocatello miestelyje, Aidaho valstijoje. Marija buvo bažnyčios choro dainininkė, o Bobas – floristas ir vadovavo nedidelei gėlių parduotuvei.

Brobergai su Berchtoldų šeima susipažino 1972 m. birželį. Robertas ir jo žmona Gail susilaukė penkių vaikų. Robertas buvo labai charizmatiškas žmogus ir priklausė mormonų bažnyčiai, kurią lankė ir Brobergai. Pocatello miestelyje jis buvo gerbiamas ir mylimas. Kaip ir Bobas, Robertas taip pat buvo verslininkas ir pardavinėjo baldus – jie turėjo daug bendrų temų.

Netrukus šeimos susidraugavo. Jie pradėjo lankyti vienas kitą beveik kiekvieną dieną. Vieno pokalbio metu R. Berchtoldas pasakė Bobui ir Mary Ann, kad anksčiau jį gydė psichoterapeutas, nes vaikystėje jį išprievartavo teta. R. Berchtoldas paprašė Bobo leisti jam daugiau laiko praleisti su Brobergų dukterimis. Jis sakė, kad jam tai būtų savotiška terapija.

Robertas suartėjo su Bobo ir Mary Ann dukromis: vesdavo jas į mokyklą ir dažnai kviesdavo kartu pasivaikščioti. Daugiausia dėmesio jis skyrė Jan. Jis davė jai slapyvardį Dolly ir praleido su ja daugiau laiko nei jos pačios tėvas. Jis neretai nakvodavo pas Brobergus ir miegodavo vienoje lovoje su Jan, o kartais pasiimdavo ją į savo namus. Jan tėvai nieko blogo neįtarė.

„Neturėjau supratimo, kad ji jį seksualiai traukia. Sunku patikėti, kad buvome tokie naivūs, nežinojome, kad taip gali nutikti“, – vėliau prisiminė B. Brobergas.

Artimiausias draugas

1974 m. pradžioje R. Berchtoldas miegojo su Jan keturis kartus per savaitę. Tuo pat metu jis pradėjo duoti jai migdomųjų, prisidengdamas vaistais nuo alergijos. Vėliau Jan prisiminė, kad vieną dieną ji pabudo Roberto namuose ir pamatė, kad jos apatiniai nutempti iki kulkšnių. Ji išsigando, bet R. Berchtoldas sakė, kad ji miegodama nuolat vartėsi, taigi kelnaitės nuslydo pačios.

Tuo pat metu R. Berchtoldas slapta nuo Bobo rūpinosi Jan motina Mary Ann. Jis buvo daug charizmatiškesnis už Bobą, dažnai jai sakydavo komplimentus ir išpažindavo savo jausmus. Vieną dieną jie kartu nuėjo į pamaldas Jutoje, o paskui išvyko į kalnus. Mary Ann prisiminė, kad toje kelionėje R. Berchtoldas ją pabučiavo pirmą kartą ir jie vos nepasimylėjo.

B. Brobergas taip pat turėjo savo slaptus santykius su Robertu. Per vieną iš jų susitikimų R. Berchtoldas draugui papasakojo, kad patiria stiprų susijaudinimą, o žmona nepatenkina jo seksualinių poreikių.

„Jis paklausė, ar galėčiau padėti jam atsipalaiduoti“, – vėliau sakė B. Brobergas. Bobas sutiko ir padėjo savo draugui „išsikrauti“.

Panoro vesti

1974 m. spalio 17 d. R. Berchtoldas perspėjo Jan tėvus, kad pasiims jų dukrą iš mokyklos. Nei Bobui, nei Mary Ann nekilo mintis dėl to jaudintis. Pavojų pajuto tik tada, kai dukra po kelių dienų negrįžo namo. Jie susisiekė su valdžia, o FTB agentai perėmė paiešką.

Detektyvai netrukus rado automobilį „Ford“, kuriuo R. Berchtoldas pasiėmė Jan iš mokyklos. Automobilis buvo paliktas vienoje automobilių aikštelėje, buvo išdaužtas jo langas. Ant jo liko išdžiūvusio kraujo lašų. Jan ir R. Berchtoldo tuomet nepavyko rasti. Vėliau paaiškėjo, kad jie persikėlė į namelį ant ratų.

Jan buvo ieškoma visoje šalyje. Vykstant tyrimui detektyvai palaipsniui sudarė R. Berchtoldo „portretą“. FTB agentai išsiaiškino, kad jis turi pedofiliškų polinkių. Jo brolis pasakojo, kad Robertą nuo vaikystės traukė mažos mergaitės, o kai jų tėvų nebuvo namuose, seksualiai priekabiavo prie jaunesnės sesers.

1974 m. lapkričio 20 d. R. Berchtoldas per savo brolį susisiekė su Mary Ann ir paprašė jos raštiško leidimo vesti Jan. Jis norėjo grįžti į JAV ir įteisinti jų sąjungą, o tam jam reikėjo Jan tėvų leidimo. Brobergų šeima buvo šokiruota ir atsisakė duoti sutikimą.

FTB agentai pasiklausė Berchtoldo brolio telefono ir, išsiaiškinę, iš kur buvo skambinama, susisiekė su Meksikos policija. Vietos tyrėjams pavyko rasti ir sulaikyti Robertą kartu su Jan. R. Berchtoldas buvo suimtas, o Jan buvo išsiųsta pas tėvus. Prieš jai išvykstant, R. Berchtoldas papirko sargybinį, kad pamatytų ją. Susitikimo metu jis jai pasakė, kad ji turėtų prisiminti savo misiją, laikytis atokiai nuo kitų vyrų ir jokiu būdu nekalbėti apie jų seksualinius santykius.

Sugundė mamą

Grįžusi namo, Jan užsisklendė ir visiškai atsiribojo nuo savo šeimos. Ji iš visų jėgų bandė pateisinti R. Berchtoldą ir sakė, kad jie tiesiog ilsisi kartu. Mary Ann nusiuntė į Meksiką prašymą anuliuoti jų santuoką.

R. Berchtoldas buvo sulaikytas ir laukė teismo. Jis buvo apkaltintas tyčiniu vaiko pagrobimu ir jam grėsė laisvės atėmimo bausmė. Tačiau Kūčių vakarą į Brobergų namus atvyko R. Berchtoldo žmona Gail. Ji pasakė Bobui, kad žino apie jo homoseksualų romaną su vyru ir visiems praneš, jei Brobergai neatsiims pareiškimo. Bobas sutiko ir įtikino savo žmoną atsiimti prašymą.

Byla nebuvo baigta, tačiau po jo paties pripažinimo R. Berchtoldas buvo paleistas. Jis persikėlė į Ogdeną (Juta) ir įsidarbino savo brolio automobilių prekybos centre.

1975-ųjų pavasarį jis paskambino Mary Ann ir pradėjo įtikinėti ją skirtis su Bobu. Jis pasakė, kad yra beprotiškai įsimylėjęs Mary Ann, ir pasiūlė pasiimti vaikus ir persikelti pas jį. Netrukus jie pradėjo slapta susitikinėti.

Tai tęsėsi keletą mėnesių, kol pats B. Berchtoldas paskambino B. Brobergui ir pasakė, kad miega su jo žmona. Bobas buvo įsiutęs ir pareikalavo skyrybų. Jis norėjo pasilikti savo dukteris, iškeldinti Mary Ann iš namų ir atsisakė su ja kalbėtis. Mary Ann, pažadėjusiai, kad nustos bendrauti su Berchtoldu, su dideliais sunkumais pavyko išgelbėti šeimą.

Tuo tarpu R. Berchtoldas persikėlė į Vajomingą, kur nusipirko nedidelį pramogų parką.

Jan nerado vietos namuose ir maldavo tėvų, kad leistų ją vasarai vykti pas R. Berchtoldą. Jos tėvai buvo prieš, bet kai ji pagrasino pabėgti iš namų ir keliauti autostopu, pati Mary Ann ją įsodino į lėktuvą į Vajomingą.

Tai „buvo perėjimas nuo „myliu jį kaip tėvą“ prie „myliu jį kaip vyrą“, – sakė ji.

Antrasis pagrobimas

Tuomet R. Berchtoldas ryžosi dar vienam pagrobimui, tačiau šį kartą paruošė sau alibi.

1976 m. birželį jis prisipažino 1974 m. pagrobęs Jan. Toji byla niekada nebuvo baigta. Per vieną iš apklausų R. Berchtoldas sakė, kad užmezgė homoseksualius santykius su B. Brobergu, kad būtų arčiau jo dukters.

Teismas jam skyrė penkerių metų bausmę dėl kaltinimų pagrobimu, tačiau dėl nuoširdaus prisipažinimo jis gavo tik 45 dienas. Jis turėjo teisę pasirinkti, kada atlikti bausmę. Tam jis turėjo tris mėnesius.

B. Berchtoldas į kalėjimą pateko ne iš karto. Vietoj to 1976 m. rugpjūtį jis tyliai įslinko į B. Brobergo namus ir pagrobęs Jan, išsivežė ją į Kaliforniją. Jan noriai bėgo su juo. Raštelyje, kurį paliko tėvams, Jan parašė, kad „nori būti su Robertu“ ir grįš tik tada, kai tėvai priims jos pasirinkimą.

„Sekso buvo vis daugiau. Robertas pasakė, kad skiriasi su Gail ir mes galime susituokti“, – šį laikotarpį prisiminė Jan.

Ji praleido dvi savaites su R. Berchtoldu. Po daugybės Mary Ann skandalų ir reikalavimų, kad jis išsiųstų merginą namo, R. Berchtoldas įsiuto.

Iš pradžių Jan tėvai bijojo kalbėti apie tai, kad jų dukra vėl dingo, bet po dviejų savaičių vėl paskambino FTB. Mary Ann ir Bobas taip pat susisiekė su R. Berchtoldu, tačiau jis patikino, kad nieko nežino apie Jan buvimo vietą ir bando ją pats surasti.

Tuo tarpu jis kitu vardu įrašė Jan į katalikišką internatinę mokyklą Pasadenoje, Kalifornijoje. Jis pasakė mokyklos direktoriui, kad dirbo CŽV, kartu su dukra pabėgo nuo persekiojimo ir dabar slapstosi.

Išsiuntęs Jan į mokyklą, R. Berchtoldas grįžo į kalėjimą, tačiau ten praleido tik 10 dienų – už gerą elgesį buvo paleistas. Po to R. Berchtoldas prapuolė kaip į vandenį.

Laikui bėgant FTB agentams pavyko rasti R. Berchtoldą Solt Leik Sičio priekabų parke, tačiau Jan, kaip pats sakė, su juo nebuvo. Tada jie pradėjo stebėti jo priekabą 24 valandas per parą. Jis buvo sekamas, kai skambino taksofonu. Po vieno iš šių pokalbių agentas įėjo į būdelę ir pastebėjo, kad telefonų knygoje yra puslapis su katalikiškos mergaičių mokyklos numeriu. Patikrinę agentai surado Jan šioje mokykloje.

1976 m. lapkritį policija sulaikė R. Berchtoldą ir antrą kartą parvežė Jan namo. Tačiau šeimoje ji tapo dar uždaresnė.

1977 m. sausį Bobo parduotuvėje kilo gaisras. Kaip išsiaiškino policija, laukdamas teismo R. Berchtoldas sumokėjo savo kameros draugams tūkstantį dolerių, kad jie padegtų parduotuvę, tačiau tyrėjai negalėjo įrodyti jo dalyvavimo. Galiausiai jis buvo apkaltintas pagrobimu (antruoju pagrobimu) ir apsimetimu CŽV agentu. Šį kartą teismas jį išteisino ir paskyrė R. Berchtoldui priverstinį gydymą. Mažiau nei po šešių mėnesių jis buvo išleistas iš klinikos.

Brobergų šeima bandė iš naujo pradėti gyvenimą ir atkurti pasitikėjimo kupinus santykius. „Aš privalėjau atleisti savo tėvams. Padėdama jiems atleidau ir sau“, – vėliau sakė Jan.

Pavogta nekaltybė

Baigusi mokyklą Jan tapo garsia aktore ir vaidino daugelyje filmų ir serialų. 2003 m. kartu su mama ji išleido knygą „Pavogta nekaltybė: Jan Broberg istorija“ ir su pasirodymais keliavo po skirtingus JAV miestus. Po knygos pasirodymo su Jan susisiekė dar šešios moterys, kurios vaikystėje taip pat patyrė R. Berchtoldo prievartą.

Kai Jan pradėjo viešai kalbėti apie savo praeitį, R. Berchtoldas netikėtai grįžo į jos gyvenimą. Jis pradėjo ją persekioti ir kaltinti šmeižtu.

R. Berchtoldas pažadėjo, kad jeigu jie nesustabdys knygos platinimo, jis pavers Brobergų gyvenimus pragaru. Jis vaikščiojo Pocatello gatvėmis dalydamas skrajutes, sakydamas, kad Brobergai suteikė jam galimybę susitikinėti su savo dukra mainais už seksualines paslaugas. Jan buvo priversta kreiptis į teismą ir prašyti apsaugos. Teismo rūmuose ji pirmą kartą per beveik 30 metų susitiko su R. Berchtoldu. „Pirmąsias kelias minutes mane purtė drebulys“, – prisiminė Jan.

Siekdama apsisaugoti, ji pasamdė apsaugą iš organizacijos „Baikers Against Child Abuse“. Po teismo R. Berchtoldas vėl atvyko į Jan surengtą renginį. Jis pradėjo grasinti, susipyko su vienu iš apsaugos darbuotojų ir galiausiai buvo sulaikytas.

Jis buvo nuteistas už neteisėtą disponavimą ginklu ir užpuolimą. Prisiekusieji pripažino jį kaltu, tačiau teismas nespėjo paskelbti nuosprendžio. 2005 m. lapkritį, bijodamas, kad vėl pateks į kalėjimą, R. Berchtoldas išgėrė mirtiną dozę tablečių.

„Kai sužinojau, kad jis nusižudė, kilo daug emocijų, – sakė Jan. – Verkiau ir gailėjausi visų tų žmonių, kuriuos jis įskaudino. Supratau, kad ši tragedija daugiau nebevaldo mano gyvenimo.“