Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 BIRŽELIO 4 D. | Nekrologas.lt
Serijinį žudiką maniaką, kiaules šėrusį savo aukomis, ištiko pelnyta lemtis

Gegužės 19 d. Port-Carte (Kvebekas) kalėjime buvo pasikėsinta nužudyti savo aukų kūnais kiaules šėrusį Kanados serijinį žudiką Robertą Williamą Picktoną. Jį užpuolė kitas kalinys. Dvi savaites prabuvęs komos būsenos, gegužės 31 d. maniakas mirė. Apie tai pranešė CBC.

Vienos iš aukų, žuvusios nuo kiaulių augintojo rankos, sesuo šį įvykį pavadino „Dievo bausme“.

Tarp kiaulių mėšlo – kūnų dalys

Naktinis Vankuverio (Kanada) pakraštys praėjusio šimtmečio devintajame dešimtmetyje tapo vieno žiauriausių Šiaurės Amerikos serijinių žudikų medžioklės plotu. Valdžios abejingumas leido maniakui daugiau nei dešimt metų šerti negyvų moterų palaikus kiaulėms.

2002 m. žiemos pabaiga. Vankuverio priemiestyje buvo šlapia ir be sniego. Keletą Kanados karališkosios raitosios policijos pareigūnų vežęs automobilis sunkiai įveikė slystantį purvą ir provėžų išmaltą kelią į R. Picktono kiaulių fermą. 10 akrų žemę, esančią už 35 kilometrų į rytus nuo miesto, nuo pašalinių akių slėpė miškas, o pati vieta buvo liūdnai pagarsėjusi ir policijai gerai žinoma.

Šį kartą standartinę neregistruotų ginklų tikrinimo tvarką papildė dar viena užduotis policininkams: dingusių asmenų skyrius paprašė jų būti atidesnius ūkyje. Anksčiau smurtiniu nusikaltimu apkaltintas R. Picktonas buvo įtrauktas į nepatikimų piliečių sąrašą, vadinasi, jis turėjo būti patikrintas. Prieš tai policininkai jau kalbėjosi su R. Picktonu apie dingusias moteris, tačiau jiems nieko nepavyko išsiaiškinti, todėl pareigūnai su kolegų prašymu elgėsi formaliai.

Patikrinusi R. Picktono ir jo brolio buveinę policija, kaip ir tikėtasi, rado keletą neteisėtų ginklų. Tačiau ieškoti neregistruotų ginklų tarp tipiškų Kanados raudonplaukių prilygsta ieškoti sniego Šiaurės ašigalyje. Tačiau tądien pagrindiniu policininkų dėmesio objektu tapo tai, kas visai nepanašėjo į ginklą.

Vienas po kiaulių fermos teritoriją vaikščiojusių pareigūnų pilkšvame vasario purve pamatė visiškai naują astmos inhaliatorių, ant kurio buvo užrašyta pavardė. Policininkas paklausė R. Picktono apie šį daiktą, tačiau aiškaus atsakymo nesulaukė. Fermos šeimininkas teigė nežinantis, kam tas inhaliatorius priklauso. Pareigūnas jau ketino išmesti nenaudingą radinį, tačiau kažkas jį sustabdė: ant inhaliatoriaus užrašytas vardas jam buvo pažįstamas.

Žvelgdamas į besišypsantį R. Picktono veidą, policininkas prisiminė rytinį kolegų prašymą: inhaliatorius priklausė vienai iš dingusių prostitučių. Kai R. Picktonas, surakintas antrankiais, buvo įsodintas į policijos automobilį, jis purtė raudonplaukę galvą ir šaukė: „Nieko neįrodysi!“

Vėliau ekspertai aptiko kelių dešimčių moterų kūnų dalis, susimaišiusias su kiaulių išmatomis ir purvu. Šaldytuvai ir šaldymo patalpos buvo užpildytos moterų lavonų gabalais, o mėsmalėse – prostitučių, sumaltų į faršą, pėdsakai. Iš viso tyrėjai suskaičiavo apie 30 mirusių moterų. R. Picktonas, žiniasklaidos pramintas „Kiaulių augintoju žudiku“ ir „Kiaulių augintoju skerdiku“, pasirodė esąs vienas kruviniausių maniakų Kanados istorijoje.

Ketino nužudyti dar vieną ir baigti

Nuo 1997 iki 2001 m. pabaigos vyras į savo ūkį viliojo moteris ir merginas nuo 18 iki 46 metų, apkaltindavo jas nebūtomis vagystėmis ar rasdavo kokią kitą priežastį, po to jas išprievartaudavo ir nužudydavo.

Kaip rašo žiniasklaida, serijinis žudikas vienam į jo kamerą infiltruotam policijos pareigūnui pasigyrė, kad nužudė net 49 moteris ir norėjo nužudyti dar vieną ir tada sustoti. Šio pareiškimo vaizdo įrašas vėliau buvo panaudotas kaip įrodymas teisme, prasidėjusiame 2006 m. sausio 30 d.

Anot liudininko, R. Picktonas teigė, kad atvežęs auką į fermą jis uždėdavo antrankius. Moterims sudoroti jis naudojo kiaulių kablius, mėsmalę, malkų smulkintuvą, peilius, šakutes ir viską, kas galėjo pjauti, durti ar kapoti.

2007 m. 68 metų kiaulių augintojas ir moterų skerdikas R. Picktonas buvo pripažintas kaltu nužudęs tik šešias moteris. Iš viso jo ūkyje buvo rasta 33 moterų DNR. Didžioji jų dalis buvo prostitutės arba priklausė pažeidžiamoms grupėms. Moterys turėjo žemą socialinį statusą visuomenėje arba mažas pajamas, išsiskyrusios ar turėjusios įvairių psichologinių problemų.

Policija taip pat rado revolverį su prie vamzdžio pritvirtinta dilde ir šovinių, dvi poras dirbtinio kailio antrankių, porą naktinio matymo akinių ir siaubingų daugelio jo aukų žmogžudysčių nuotraukų.

Kaimynai laikė ramiu žmogumi

Apie R. Picktono gyvenimą iki tol, kol jis tapo žudiku, nėra daug detalių. Yra žinoma, kad jis gimė 1949 m. didelėje šeimoje. Trys jo giminės kartos augino kiaules, tačiau iki suėmimo R. Picktonas iš esmės atsisakė ūkininkavimo ir augino tik kelias kiaules, kad galėtų jas parduoti draugams ir kaimynams ir daugelį metų šitaip išvengti įtarimų, nes ūkio jam reikėjo tik sunaikinti žmogžudysčių aukas.

Jo brolis Davidas Francisas Picktonas ir sesuo Linda Louise Wright taip pat tapo šeimos kiaulių fermos paveldėtojais, tačiau vėliau jie pardavė dalį paveldėtos žemės ir iš viso uždirbo 5,16 mln. Kanados dolerių.

1997 m. Robertas buvo apkaltintas pasikėsinimu nužudyti prostitutę, tačiau byla buvo nutraukta, nes kaltintojai manė, kad auka, kuri buvo narkomanė, pernelyg nestabili, kad galėtų pateikti tikslius parodymus.

Kaimynai Robertą laikė ramiu žmogumi, tačiau jis kartu su broliu ir seseria dažnai rengdavo siautulingus vakarėlius rekonstruotame pastate netoli kiaulių fermos. Jie net ketino ten atidaryti šokių klubą, tačiau po vieno tokio vakarėlio jie buvo paduoti į teismą dėl viešosios tvarkos pažeidimų ir jiems buvo teisiškai uždrausta užsiimti panašia veikla.

Davidas Picktonas, Williamo brolis, buvo teistas už išprievartavimą, taip pat jam tris kartus buvo iškeltos bylos už įvairius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Neprisipažino kaltu

2007 m. gruodžio 6 d. prisiekusiųjų teismas pripažino R. Picktoną kaltu. Jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos. Tai sukėlė visuomenės pasipiktinimą, nes Kanadoje po 25 metų nuteistasis gali būti lygtinai paleistas.

R. Picktonas neprisipažino kaltu. Teismo metu jis pasakė: „Aš esu paprastas, darbštus žmogus, tai viskas, kas aš esu.“ Dėl draudimo skelbti teismo posėdžius daugelis proceso detalių visuomenei liko nežinomos.

2009 m. birželį R. Picktono gynyba pateikė apeliacinį skundą Kanados Aukščiausiajam Teismui, kuris buvo atmestas.

2011 m. apie visą šią siaubingą istoriją buvo sukurtas filmas „Pig Killer“.