Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 BIRŽELIO 15 D. | Nekrologas.lt
Rusijos kalėjime mirė pilotas aktyvistas, nuteistas už „ruošimąsi išdavystei“

Rusijos įkalinimo įstaigoje mirė buvęs civilinės aviacijos pilotas Igoris Pokusinas iš Abakano, sausio mėnesį nuteistas kalėti 8 metus ir vieną mėnesį už „ruošimąsi išdavystei“. Apie tai rašo „Novaja Gazeta“, remdamasi jo artimaisiais. Jam buvo 61 metai.

I. Pokusinas mirė birželio 11 d., praėjus šešiems mėnesiams po nuosprendžio paskelbimo. Apie mirties vietą nepranešta. Iki nuosprendžio įsiteisėjimo jis buvo laikomas Abakano 1-ajame tardymo izoliatoriuje.

Baudžiamoji byla aktyvistui buvo iškelta 2023 m. pabaigoje. Anot Rusijos FSB, jis planavo prisijungti prie Ukrainos kariuomenės. I. Pokusinas tai neigė. Šeima sakė, kad vyras tiesiog norėjo išvykti iš Rusijos.

Baudžiamosios bylos medžiagoje pateikti I. Pokusino ir draugų pokalbiai, kuriuose jis užsiminė apie norą padėti Ukrainai Rusijos invazijos metu.

I. Pokusinas gimė Odesoje ir studijavo Kirovogrado aukštojoje civilinės aviacijos mokykloje. Sovietų Sąjungoje absolventai dažnai būdavo skiriami dirbti į kitus regionus, todėl I. Pokusinas buvo išsiųstas į Abakaną.

2022 m. pavasarį, prasidėjus plataus masto Rusijos invazijai į Ukrainą, I. Pokusinas Abakano centre dažais apipylė plakatą su Z raide ir ant kraštotyros muziejaus sienos užrašė „Šlovė Ukrainai“. Policija jį sučiupo po dviejų mėnesių, o gruodį neva už vandalizmą jam skirta šešerių mėnesių lygtinė bausmė.

Tyrimo metu aktyvistas bandė išvykti iš šalies. Kaip praneša nepriklausomos žiniasklaidos kanalas „Xolod“, jį sulaikė FSB pareigūnai, nuvežė į mišką su maišu ant galvos, šaudė virš galvos ir privertė pasirodyti vaizdo įraše, kuriame jis prisipažino, kad nori grįžti į Ukrainą ir „padėti tėvynei atsilaikyti prieš specialią karinę operaciją“.

Abakane I. Pokusinas buvo žinomas kaip visuomeninio judėjimo “Dokole“, kurio nariai kovojo su teisėsaugos pareigūnų piktnaudžiavimais, kūrėjas. 2013 m. jis bandė būti išrinktas į Chakasijos aukščiausiąją tarybą nuo opozicinės partijos „Parnas“, tačiau rinkimų komisija atsisakė jį įregistruoti.

2023 m., kai buvo apkaltintas pasikėsinimu išdavyste, organizacija „Memorial“ pripažino aktyvistą politiniu kaliniu. Pranešime rašoma, kad jo sveikata neleidžia tarnauti Ukrainos kariuomenėje.

„Net jei I. Pokusinas būtų turėjęs tokių planų, jie nebūtų laikomi nusikaltimu“, – pažymėjo žmogaus teisių aktyvistai.