Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 LIEPOS 8 D. | Nekrologas.lt
Po maudynių 26 metų vyras mirė užsikrėtęs itin reta infekcija

Izraelyje mirė vyras, užsikrėtęs smegenis ėdančia ameba. Jis buvo nuvežtas į ligoninę dėl smegenų uždegimo, o liepos 7 d. jis mirė, rašo „Times of Israel“.

Ligą sukėlė ameba „Naegleria fowleri“. 26 metų vyras mirė Beilinsono ligoninėje Petah Tikvoje, netoli Tel Avivo, kur buvo paguldytas liepos 4 d. Tada jam buvo diagnozuotas amebinis meningoencefalitas. Jis buvo pristatytas į ligoninę su tokiais simptomais kaip karščiavimas, galvos skausmas ir vėmimas.

Yra žinoma, kad prieš tai jis plaukiojo Gai paplūdimyje Tiberiado mieste. Izraelio sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai tame paplūdimyje paėmė vandens mėginius, tačiau tokio tipo amebų nerado.

Pasak gydytojų, pacientas mirė, nors ir laiku buvo suteikta pagalba.

Taip pat teigiama, kad tai jau antras užsikrėtimo šia ameba atvejis Izraelyje. Pirmasis buvo nustatytas 2022 m. Tada mirė 36 metų vyras, į kurio kūną pateko ši ameba.

„Naegleria fowleri“ dažniausiai gyvena gėlame šiltame vandenyje (ežere ar upėse). Jis gali patekti į žmogaus kūną per nosį, o iš ten – į smegenis. Ankstyvosiose infekcijos stadijose gali pasireikšti tokie simptomai kaip galvos skausmas, karščiavimas, pykinimas ir vėmimas, pamišimas, pusiausvyros praradimas ir net haliucinacijos.

Mirtingumas nuo šios amebos sukeltos ligos yra labai didelis. Nors infekcija yra itin reta (pasaulyje diagnozuojama tik apie 400 atvejų), jos dažnai būna mirtinos.