Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 KOVO 16 D. | Nekrologas.lt
Paslaptingosios didžiųjų Rusijos kompanijų vadovų mirtys: šuoliai iš balkonų ir išžudytos šeimos

Šią savaitę nuskambėjusi žinia apie keistą vieno iš Rusijos kompanijos „Lukoil“ vadovų, Vitalijaus Robertus mirtį savo biuro tualete visuomenėje sukėlė daug abejonių.

Rusijos Federacijoje arba už jos ribų mirė visa eilė Rusijos milijonierių ir elito atstovų. Daugelis tokių atvejų buvo traktuojami kaip savižudybė, tačiau dėl akis badančių priežasčių tokios versijos kelia pagrįstų abejonių.

Dauguma įvairiomis aplinkybėmis mirusių žmonių buvo susiję su naftos ir dujų pramone.

Mirties priežastys – neaiškios

2022 m. vasario pabaigoje tariamai nusižudė „Gazprom“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, atsakingas už įmonių saugumą Aleksandras Tuljakovas. Jis buvo rastas negyvas priestate esančiame garaže, saugomame „Gazprom“ įmonių kaime Leninskyj.

Po dviejų mėnesių 51 metų „Gazprombank“ viceprezidentas Vladislavas Avajevas buvo rastas negyvas bute Universiteto prospekte Maskvoje, šalia savo žmonos ir nepilnametės dukters kūnų.

Oficiozinė agentūra TASS, remdamasi savo šaltiniu, pranešė, kad, pasak tyrėjų, V. Avajevas nužudė savo žmoną ir dukrą, o paskui nusižudė.

Net ir po dviejų metų nėra aiškios nei šių mirčių priežastys, nei tyrimo rezultatai, nei valstybės įmonių reakcijos į minėtus įvykius.

„Novaya Gazeta Europe“ kartu su „Transparency International Rusia“ nustatė, kad šie aukščiausio lygio vadovai dirbo struktūrose, kurios, kaip manoma, yra susijusios su finansiniu sukčiavimu sudarant milijardais dolerių vertinamas sutartis su „Gazprom“.

„Lukoil“ prakeiksmas

2022 m. rugsėjo 1 d. Maskvoje mirė naftos bendrovės „Lukoil“ direktorių tarybos vadovas Ravilis Maganovas. Jis iškrito pro ligoninės, kurioje buvo gydomas, langą.

Apie tai, kas nutiko, spaudoje buvo išsakytos visiškai priešingos versijos. Pasak vienos iš jų, mirties priežastis, tariamai, buvo savižudybė. Kaip pranešė „Obozrevatel“, R. Maganovas buvo atsidūręs terapijos skyriuje su širdies problemomis. Anksčiau jam, neva, buvo diagnozuota ir depresija.

Žiniasklaida rašė, kad R. Maganovas iškrito iš šešto aukšto, ant jo kūno aptikti kritimui būdingi sužalojimai, bet savižudybės raštelio nerasta.

R. Maganovas „Lukoil“ struktūrose dirbo nuo 1993 m., nuo 2006 m. – pirmuoju viceprezidentu, o 2020 m. tapo „Lukoil“ direktorių tarybos pirmininku.

Kiek anksčiau, 2022 m. gegužę Mitiščiuose rastas negyvas buvęs „Lukoil“ vadovas, milijardierius Aleksandras Subotinas.

RF Tyrimų komitetas pranešė, kad priežastis – ūmus širdies nepakankamumas. Rusijos žiniasklaida rašė, kad 43 metų A. Subotinas mirė per kovos su pagiriomis seansą, atliekamą su šamanais.

Paslaptingos mirtys „Gazprom“

Keletas paslaptingų mirčių, įskaitant ir siejamas su savižudybėmis, įvyko „Gazprom“ ir jam artimų struktūrų vyresniųjų vadovų gretose.

2022 m. sausio pabaigoje, dar prieš Rusijos įsiveržimą į Ukrainą, kaip teigiama, nusižudė 60-metis „Gazprom Invest“ vadovas Leonidas Šulmanas.

Rusijos žiniasklaida skelbė, kad ant vonios grindų gulėjo kruvinas kūnas su giliomis pjautinėmis žaizdomis, o jo šone styrojo statybinis peilis. Policija rado raštelį, kuriame L. Šulmanas skundėsi nepakeliamu skausmu. Tačiau tyrėjai suabejojo ​​savižudybės raštelio tikrumu.

Vasario 25 d. savo bute Sankt Peterburge buvo rastas pasikoręs „Gazprom“ kompanijos iždo direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Tuljakovas.

Šalia jo buvo ir savižudybės laiškas. Jo turinys neatskleidžiamas.

2022 ųjų metų liepą Leningrado srityje Morskie Terrassy kotedžų kaimelyje rastas negyvas transporto ir logistikos bendrovės „Astra-Shipping“ – „Gazprom“ rangovės generalinis direktorius Jurijus Voronovas.

Kaip išsiaiškino žiniasklaida, J. Voronovo įmonė, be kita ko, specializavosi vykdydama sutartis su „Gazprom“ Arktyje.

J. Voronovas buvo rastas savo namo baseine su šautine žaizda galvoje. Šalia jo gulėjo trauminis pistoletas. Teismo medicinos ekspertai mano, kad verslininko mirtį lėmė tiesioginis šūvis, o tyrėjai laikosi keleto kitų versijų, tarp jų ir kriminalinių.

J. Voronovo žmona policijai pasakojo, kad vyras piktnaudžiavo alkoholiu, nes kilo konfliktas su verslo partneriais.

Per šešetą 2022 m. mėnesių tai buvo jau ketvirta su „Gazprom“ siejamo aukščiausio vadovo mirtis.

V. Avajevo ir jo šeimos mirtis Maskvoje

Balandžio 18 d. buvęs Kremliaus pareigūnas ir Vladimiro Putino sąjungininkas, „Gazprombank“ viceprezidentas, milijonierius Vladislavas Avajevas taip pat buvo rastas negyvas kartu su žmona ir 13-mete dukra jų milijono dolerių vertės bute Maskvoje.

Užsienio žiniasklaida skelbė, kad V. Avajevo žmona Jelena buvo galimai nėščia. Pranešta, kad juos rado vyresnioji dukra Anastasija (26 m.) po to, kai negalėjo susisiekti su savo šeima. Teigiama, kad V. Avajevas galimai nušovė savo šeimą, paskui pakėlė ranką prieš save.

14-ame aukšte esančiame prabangiame bute buvo rasta 13 ginklų, tarp jų V. Avajevo rankoje buvęs pistoletas.

Pirminė tyrimo versija buvo ta, kad pats V. Avajevas nužudė savo artimuosius, o po to nusižudė. Priežastis – pavydas ir šeimos drama.

Tačiau užsienio žiniasklaida pasidalino įtarimais, kad mirtys galėjo būti inscenizuotos kaip savižudybės.

V. Avajevas žiniasklaidoje buvo minimas kaip vienas iš „Carbonics“ kompanijos, gaminančios „kaulus pakeičiančius anglies implantus“, įkūrėjų.

Leidinio „Meduza“ duomenimis, dar viena šios įmonės įkūrėja buvo „Rostec“ vadovo pavaduotojo, į pensiją išėjusio FSB generolo Nikolajaus Volobujevo dukra.

Kaip žiniasklaidai sakė buvęs „Gazprombank“ viceprezidentas Igoris Volobujevas kuris po Rusijos invazijos į Ukrainą iš Rusijos išvyko į Kijevą, jis netikįs V. Avajevo savižudybe. Jis ir jo artimieji verslininko mirtį laiko inscenizacija.

Daugelis tuomet šią mirtį susiejo su kita, kuri nutiko kovo 24 d. Tuomet mirė milijardierius, didelės Rusijos įmonės „MedStom“, kuri siejama su pažangiomis technologijomis medicinoje, Vasilijus Melnikovas. Jis, sutuoktinė Galina ir du mažamečiai sūnūs buvo rasti negyvi su durtinių žaizdų žymėmis viename bute Nižnij Novgorodo mieste. Šios tragedijos detalės iki galo taip ir liko nenustatytos.

Oficialioji Rusijos žiniasklaida rašė, kad buvo svarstoma versija, jog V. Melnikovas galėjo nužudyti savo artimuosius, o po to nusižudyti, tačiau artimieji ir kaimynai tokia prielaida netiki, nurodydami, kad šeimą siejo geri santykiai.

Žiauri tragedija Ispanijoje

Netrukus po to, kai buvo pranešta, jog Maskvoje rastas negyvas „Gazprom“ verslininkas V. Avajevas ir jo šeima, kitas didelio atgarsio sulaukęs incidentas įvyko balandžio 19 d., Ispanijoje. Buvo paskelbta, kad Ispanijoje žuvo Sergejus Protosenja, jo žmona bei dukra.

55 metų S. Protosenjos kūnas buvo rastas vienoje Ispanijos mieste Madride esančioje viloje. Teigiama, kad nužudyta ir jo žmona 33 metų Natalija bei paauglė dukra Marija. Iš pradžių tyrėjai manė, kad S. Protosenja, valdęs 392 milijonų eurų turtą, nusižudė viloje Lloret det Mar Kosta Bravoje. Tačiau vietiniuose pranešimuose teigiama, kad įrodymai to nepatvirtina, nes viloje nerasta savižudybės raštelio ir, atrodo, buvo imtasi priemonių, kad ant žmogžudystės ginklų nebūtų rasta pirštų atspaudų, rašė dailymail.com.

Verslininkas ėjo su Kremliumi glaudžiai susijusios bendrovės gamtinių dujų bendrovės „Novotek“ pirmininko pavaduotojo pareigas.

Pasak mirusiojo sūnaus Fiodoro Protosenijos, jis kelias valandas bandė skambinti mamai, tačiau ji neatsiliepė. Po skambučio policija nuvyko į vilą, kur rado tris lavonus – Fiodoro tėvus ir jo seserį.

Pirminė Ispanijos policijos versija, jog tai buvusi šeimos drama, neva, milijonierius nužudė savo žmoną ir dukrą, o paskui pasikorė sode. Tačiau sūnus nesutiko su šia versija, jo manymu, buvo įvykdyta triguba žmogžudystė, o šeimos galvos mirtis buvo pavadinta savižudybe.

„Mano tėvas nėra žudikas“, – britų žiniasklaidai tvirtino F. Protosenja.

Skrydis per langą Indijoje

Tačiau tuo mirčių lavina nesibaigė. 2022 m. gruodžio 25 d. 65-erių Vladimiro srities Rusijos deputatas Pavelas Antovas, atstovaujantis partiją „Vieningoji Rusija“, stambaus mėsos ir dešrų gaminių gamintojos – kompanijos „Vladimir Standard“ įkūrėjas, iškrito per viešbučio langą viename iš Indijos viešbučių.

Remiantis Rusijos žiniasklaidos pranešimais, tai galėjo būti savižudybė.

P. Antovas buvo atsidūręs „Forbes“ turtingiausių Rusijos deputatų ir valstybės tarnautojų reitingo viršūnėje.

Pasak leidinio „Focus“, pagrindinė P. Antovo specialybė buvo karo psichiatras. Jis buvo baigęs Kirovo karo medicinos akademiją Leningrade.

2022 m. birželį P. Antovas socialiniuose tinkluose paskelbė įrašą, kuriame kritikavo Rusijos karą prieš Ukrainą ir oro antskrydžius Kijeve: „Iš po griuvėsių buvo ištraukta mergaitė, mergaitės tėvas, atrodo, mirė. Bandoma ištraukti motiną su kranu – ji buvo pakibusi po virykle. Tiesą sakant, viskas kitaip. Labai sunku tai pavadinti teroru“. Vėliau jis pakeitė savo įrašą ir pasakė, kad tai buvo „nelemtas nesusipratimas“ ir „techninė klaida“.

Pasak Rusijos žiniasklaidos, P. Antovas į Indiją atskrido lydimas trijų draugų švęsti savo 65-ojo gimtadienio. Likus dviem dienoms iki jo mirties tame pačiame viešbutyje buvo rastas negyvas P. Antovo kelionės draugas Vladimiras Bydanovas.

Putino sąrašai

Vasario 28 d. Michailas Vatfordas, dujų ir naftos magnatas, kilęs iš Ukrainos, gimęs kaip Michailas Tolstošeja, buvo rastas pakartas savo dvaro Anglijoje garaže. Oligarchas mirė „neaiškiomis aplinkybėmis“, rašė „The Guardian“.

Pasak „Focus“, jis uždirbo turtus naftos ir dujų gavybos srityje. 2000-ųjų pradžioje emigravo į Jungtinę Karalystę, pakeitė pilietybę, vardą ir pradėjo dirbti nekilnojamojo turto srityje.

Kaip rašė Izraelio leidinys „Cursor“, prieš pat savo mirtį M. Watfordas prasitarė draugams žinąs, kad yra patekęs į V. Putino pasmerktųjų sąrašą.

Linijos pavadinimas Telefono numeris Darbo laikas Kam skirta

Jaunimo linija

jaunimolinija.lt

8 800 28888 I-VII visą parą

JAUNIMUI

Paramą teikia savanoriai

Vaikų linija

vaikulinija.lt

116 111 I-VII 11-23 val.

VAIKAMS

Paramą teikia savanoriai

Vilties linija

viltieslinija.lt

116 123 I-VII visą parą

SUAUGUSIEMS

Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai

Pagalbos moterims linija

pagalbosmoterimslinija.lt

8 800 66366 I-VII visą parą

MOTERIMS

Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai

Tėvų linija

tevulinija.lt

8 800 90012 I-V 9-13 val. ir 17-21 val.

TĖVAMS, PATIRIANTIEMS IŠŠŪKIŲ

Paramą teikia profesionalūs psichologai

Sidabrinė linija

sidabrinelinija.lt

8 800 80020 I-V 8-22 val. ir VI-VII 11-19 val.

SENJORAMS

Paramą teikia profesionalūs konsultantai, kalbasi savanoriai, kiti senoliai