Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 LIEPOS 7 D. | Nekrologas.lt
Pasakėlės iš rūsio, arba siaubingos keturis vaikus auginusios moters paslaptys

Mažame Kinijos miestelyje per dvi dienas vienas po kito dingsta broliai Liu. Policija dvejoja, bet pradeda tyrimą. Netrukus nuo vieno dingusiųjų išsiųstų žinučių serija nuveda juos į vietos gyventojos namus. Septynerius metus moteris sugebėjo slėpti savo nusikaltimus ir viską sutvarkyti taip, kad artimieji net nepradėjo ieškoti aukų.

2010 m. balandžio 27 d. keli Kinijos darbuotojai iš Xinghua miestelio atėjo į kavinę papietauti. Tą dieną 65 metų vietos gyventojas Liu Xiuyunas, virėjas, ten įsidarbinęs vos prieš tris dienas, turėjo jiems gaminti maistą, tačiau virtuvėje jo nebuvo. Pasipiktinę darbuotojai pradėjo jo visur ieškoti, bet niekur nerado.

Vienas darbininkų nuėjo į virėjo namus. Jis kelis kartus pašaukė Xiuyuną, bet niekas neatsiliepė. Apsidairęs darbininkas pamatė kiek praviras duris – name degė šviesa, tačiau viduje nieko nebuvo. Xiuyunas buvo viengungis ir gyveno vienas, todėl vietos gyventojai pranešė apie jo dingimą jo jaunesniam broliui, 46 metų Laoliu.

Laoliu pradėjo paieškas tose vietose, kuriose dažniausiai lankydavosi jo brolis, bet ir ten jo nerado. Dienos pabaigoje jis nuvyko į policijos komisariatą ir parašė pranešimą apie savo brolio dingimą.

Po dviejų dienų miestelio gyventojai pastebėjo, kad Laoliu namuose negęsta šviesos, o lauko durys – praviros. Kaip ir Xiuyuno atveju, kaimynai sužinojo, kad Laoliu nėra namuose. Jis visada nešiodavosi mobilųjį telefoną, bet joks kaimynas jam neprisiskambino.

Iš pradžių tyrėjai manė, kad Xiuyunas išvyko į kitą miestą ieškoti geresnio darbo, tačiau Laoliu dingimas paskatino juos pradėti išsamų tyrimą. Xinghua policija kreipėsi pagalbos į kolegas iš kaimyninių kaimų. Gegužės 7 d., praėjus 10 dienų po Xiuyuno dingimo, jie sudarė specialią grupę, kuri pradėjo ieškoti brolių.

Keistos žinutės

Skirtingai nuo Xiuyuno, kuris didžiąją laiko dalį praleido vienas, ūkyje dirbęs Laoliu bičiuliavosi su daugeliu miestelio gyventojų. Todėl, ieškodama įkalčių, policija pirmiausia ištyrė jo skambučių istoriją. Tyrėjai pastebėjo, kad Laoliu dažnai bendraudavo telefonu, tačiau vienu metu skambučiai staiga nutrūko. Paskutiniai du skambučiai jo dingimo dieną buvo skirti mažos miestelio klinikos vadovei 40-metei Su Hong.

Hong gyveno mažame name, kuris anksčiau priklausė jos velioniams tėvams, ir augino keturis vaikus. Ji policijai pasakojo, kad prieš metus iš Xiuyuno vaikų gydymui pasiskolino 5 tūkst. juanių, o iš jo brolio – dar 10 tūkst. (apie 2000 eurų – red.). Anot Hong, ji ​​paskambino Laoliu, kad norinti grąžinti paskutinę skolos dalį. Jos žodžiais, jie susitiko, Hong sumokėjo Laoliu ir po to daugiau jo nebematė.

Po pokalbio su Hong policija apieškojo visą kaimą ir jo apylinkes. Jie ieškojo kituose regionuose registruotų automobilių ir kitų įkalčių. Per tris pirmąsias paieškos dienas tyrimas nė kiek nepasistūmėjo, kol gegužės 10 d. dingusių brolių sesuo gavo Laoliu žinutę: „Netyčia nužudžiau brolį. Susiginčijome, kai pasakiau, kad važiuosiu į Šandongą aplankyti jo sūnaus. Pastūmiau jį ir jis trenkėsi galva į durų staktą. Tada jam dingo pulsas. Bijojau, kad mane sugaus ir pasodins.“

Po šios žinutės, kurią sesuo parodė policijai, jie atliko kratas abiejų brolių namuose. Teismo medicinos ekspertai ant durų nerado jokių muštynių žymių, pirštų atspaudų ar kraujo pėdsakų. Laoliu namuose tyrėjai rado 3 tūkst. juanių ir vyro dokumentus. Jie padarė išvadą, kad jei jis tikrai būtų norėjęs pabėgti, būtų pasiėmęs juos.

Artimiausią savaitę dar keli jo artimieji gavo žinutes iš Laoliu, apie kurias pranešė policijai. Kiekviename iš jų jis prisipažino nužudęs savo brolį. Policija atkreipė dėmesį, kad tekstas parašytas be rašybos klaidų ir taisyklingai naudojant skyrybos ženklus – anot Laoliu artimųjų, jis buvo neraštingas ir pats nebūtų galėjęs parašyti teksto be klaidų.

Policija dar kelis kartus skambino jo numeriu, tačiau abonentas buvo nepasiekiamas. Tyrėjams užkliuvo, kad pirmoji žinutė atėjo netrukus po pokalbio su Su Hongu.

Slaptasis rūsys

Policijos įtarimai sustiprėjo, kai trečiasis dingusiųjų brolis (šeimoje buvo šeši vaikai) prisiminė, kad Laoliu kažkada būdamas labai girtas pasakė: „Jei aš mirsiu, tai bus Su Hong kaltė.“

Gegužės 19 d. tyrėjai vėl grįžo apklausti Hong. Iš pradžių ji buvo rami, bet susinervino po to, kai vienas policijos pareigūnų paklausė, ar ji turi rūsį.

Kinijos šiaurės rytų kaimuose beveik kiekvienas namų ūkis turi rūsį daržovėms laikyti, tačiau Hong tvirtino, kad jos namuose jo nėra. Nuodugniau apžiūrėjusi namo kiemą, policija rado po piktžolėmis paslėptą įėjimą į rūsį.

Vos atidariusi liuką policija iš karto pajuto nemalonų kvapą. Buvo aišku, kad rūsys ilgą laiką nebuvo naudojamas pagal paskirtį. Viduje buvo sukrauti plastikiniai maišai, nešvarūs drabužiai ir žmonių išmatos. Ten gulėjo ir dvi pakuotės – kažkas didelio buvo suvyniota į naujas paklodes. Prieš jas išvyniodama policija užsidėjo specialią įrangą ir dujokaukes – paklodėje buvo rasti pusiau suirę Laoliu ir Xiuyuno kūnai.

Tą pačią dieną Hong buvo sulaikyta. Žinia apie jos sulaikymą iškart pasklido po visą miestelį. Daugelis vietos gyventojų negalėjo patikėti, kad Hong pajėgi įvykdyti tokias žiaurias žmogžudystes. Mat remiantis teismo medicinos ekspertize abu broliai buvo pasmaugti.

Po moters sulaikymo tyrėjai ieškojo papildomų įrodymų ir nusikaltimo ginklo. Dar kartą apžiūrėję rūsį, vietoj ginklų rado žmogaus griaučius. Atlikus DNR tyrimą paaiškėjo, kad jis priklausė moteriai, vardu Li Xueying, Hong brolio žmonai, kuri dingo prieš penkerius metus.

Nelaiminga santuoka

Su Hong gimė 1970 m., užaugo neturtingoje ūkininkų šeimoje su jaunesniuoju broliu ir seserimi. Po mokyklos ji įstojo į medicinos koledžą ir keletą metų dirbo ligoninėje. Būdama 24 metų Hong ištekėjo už klasės draugo ir paaukojo karjerą dėl šeimos gyvenimo.

Jos vyras beveik iš karto išdavė Hong su kita moterimi. Ji norėjo skirtis, tačiau tėvai ją atkalbėjo – tuo metu, dešimtojo dešimtmečio viduryje, Kinijos provincijoje skyrybos buvo laikomos kažkuo gėdingu ir galėjo sugriauti šeimos reputaciją. Nepaisydama vyro neištikimybės, šeima susilaukė dviejų vaikų. Hong tikėjo, kad jaunesniosios dukters gimimas padės jai pagerinti santykius su vyru, tačiau, kai dukrai buvo devyni mėnesiai, jos vyras išvyko į kitą regioną dirbti.

Hong liko viena ir be finansinės vyro paramos. Ji buvo priversta grįžti į savo tėvų namus Xinghua miestelyje. Čia ji atidarė nedidelę privačią kliniką ir toliau vertėsi medicinos praktika. Be savo vaikų, Hong rūpinosi tėvais ir dviem sūnėnais, kurie gyveno su ja. Klinika nedavė pakankamai pajamų, todėl Hong teko dirbti ūkyje traktorininke.

2001 m. ji sužinojo, kad jos vyras yra užmezgęs romaną su kita moterimi, kuri laukiasi jo vaiko. Hong buvo palaužta. Ji suprato, kad vyras galutinai paliko šeimą ir pagaliau pateikė skyrybų prašymą.

Pirmosios žmogžudystės

Jau per pirmąjį tardymą po suėmimo Su Hong pradėjo pasakoti apie tai, kaip ji pradėjo žudyti.

2003-iųjų vasarį jos sesuo Su Jing grįžo į Xinghua. Tuo metu ji buvo ištekėjusi už vyro, vardu Yang Bingtao. Sesuo Hong papasakojo, kad Bingtao nuolat ją muša. Hong neįtikėtinai supyko ant jo ir paslėpė seserį savo namuose. Kitą rytą, kai Bingtao atvyko į jų namus ieškoti žmonos, jį pasitiko Hong.

Ji paprašė Bingtao išeiti, bet vyras kategoriškai atsisakė ir pradėjo grasinti Hong ir jos šeimai. Konfliktas ėmė vis smarkiau įsiplieksti. Vieną akimirką Hong čiupo alaus butelį ir trenkė juo Bingtao į smilkinį. Šis nukrito ant žemės. Iš perskeltos galvos pradėjo bėgti kraujas. Po 10-ies minučių Bingtao mirė.

Su Hong iškart paskambino tėvui ir papasakojo, kas atsitiko. Tėvas nekaltino dukros ir neiškvietė policijos. Vietoj to jis įdėjo Bingtao kūną į vežimėlį, apibarstė žole, apipylė benzinu ir sudegino. Hong savo ruožtu paėmė žuvusio vyro telefoną ir parašė jo šeimai, kad jis tariamai išvyko į kitą provinciją ir neketina grįžti, kol neuždirbs pakankamai pinigų. Ši versija jo šeimai atrodė tokia įtikinama, kad per septynerius metus, praėjusius nuo žmogžudystės iki Hong sulaikymo, niekas nepranešė apie jo dingimą.

2005 m. Hong iš savo motinos išgirdo, kad jos brolio žmona Li Xueying jį apgaudinėja ir jų santuoka žlunga. Tuo metu Hong rūpinosi jų vaikais – jie gyveno su ja. Lapkričio mėnesį Xueying atvyko į Hong namus ir pareikalavo iš jos 14 tūkst. juanių, kuriuos davusi savo vaikų auginimui. Tai taip supykdė Hong, kad ji pasmaugė Xueying, vos tik ši nuėjo miegoti.

Po to ji parašė laišką Xueying vardu, informuodama, kad ši tariamai išvyko su kitu vyru. Ši versija taip pat niekam nesukėlė įtarimų ir Xueying niekas neieškojo. Būtent jos skeletą 2010 m. rūsyje ir rado policija.

Broliai prievartautojai

Kelerius metus Hong gyveno ramiai ir jokių žmogžudysčių nesiėmė. Tačiau vieną dieną jai teko iš brolių Liu pasiskolinti pinigų dukters gydymui. Hong nesugebėjo sumokėti visos skolos iš karto – dėl to broliai ėmė ją persekioti. Vieną dieną Xiuyunas atėjo į jos namus ir sužinojęs, kad vėl nėra pinigų, moterį išprievartavo. Jis pradėjo reguliariai lankytis ir reikalauti šio „užmokesčio“. Netrukus Laoliu taip pat prisijungė prie sistemingo prievartavimo.

Po kurio laiko Hong sužinojo, kad ji nėščia. Slapta nuo visų ji pasidarė abortą: moteris suprato, kad bus atstumta, jei kas nors kaime apie tai sužinos. Hong neištvėrė tokio pažeminimo ir pradėjo kurpti keršto planą.

2010 m. balandžio 27 d. ji pasikvietė Liu Xiuyuną į savo namus ir pasakė, kad yra pasirengusi jam atsilyginti. Prieš tai ji susmulkino 16 migdomųjų tablečių ir sudėjo jas į dvi kapsules. Kai Xiuyunas atvyko, ji suviliojo jį ir įtikino, kad kapsulėse yra „Viagra“. Išgėręs tabletes vyras beveik iš karto užmigo.

Hong paėmė virvę ir jį pasmaugė. Po to aukos kūną suvyniojo į paklodę ir įmetė į rūsį. Po kelių dienų ji panaudojo tą patį metodą, kad nužudytų Laoliu.

Per apklausą po jos sulaikymo Hong policijai sakė nesuprantanti, kodėl visi jos gyvenimo vyrai su ja taip žiauriai elgėsi.

Su Hong teismas prasidėjo 2011 m. sausį. Ji iš karto pripažino kaltę ir sakė suprantanti, kad su tokia sąžinės našta gyventi negalės. Hong paprašė teismo nuteisti ją mirties bausme. Jos noras buvo išpildytas – 2012 m. vasario 10 d. ji buvo pripažinta kalta dėl kelių žmogžudysčių ir sušaudyta.