Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 BALANDŽIO 3 D. | Nekrologas.lt
Paaiškėjo, kada į paskutinę kelionę bus išlydėtas pernai miręs Mykolas Drunga

Praėjusių metų gruodžio 22 d. netekome Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Viešosios komunikacijos katedros docento, Amerikos lietuvių ir Lietuvos žurnalisto, filosofo, vertėjo, VDU Garbės daktaro dr. Mykolo Jurgio Drungos.

VDU bendruomenės puslapyje pranešama, kada ir kur vyks atsisveikinimas su M. J. Drunga.

„Atsisveikinimas su dr. Mykolu Jurgiu Drunga vyks balandžio 6 d., šeštadienį, nuo 9:30 val. VDU Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas). Urna išnešama 13:00 val., laidojama Petrašiūnų kapinėse. Artimųjų prašymu atminimą pagerbkime gėlės žiedu“, – rašoma VDU svetainėje.

Čia pat primenama ir garbiojo žurnalisto biografija.

Diasporoje, Tiubingene (Vokietijoje), gimęs M. J. Drunga 1959-aisiais su šeima persikėlė gyventi į JAV, Niujorką, vėliau – Čikagą, kur lankė prof. Vlado Jakubėno privačią fortepijono studiją, mokėsi privačioje katalikiškoje gimnazijoje. 1968 m. jis baigė Pedagoginį lituanistikos institutą Čikagoje, po metų įgijo filosofijos bakalauro laipsnį Čikagos universitete. M. Drunga taip pat studijavo filosofiją Masačusetso technologijos institute (MIT).

Čikagoje ir Bostone M. Drunga dirbo šeštadieninių lietuvių mokyklų mokytoju, taip pat – Lietuvių studentų sąjungos metraščio vyr. redaktoriumi, MIT filosofijos skyriaus instruktoriumi. 1972 m. kartu su kitais įkūrė radijo programą „Garso bangos“, rengė kultūrines laidas apie lietuvių literatūrą, muziką. Už programą apie M. K. Čiurlionio muziką žurnalistas laimėjo Armstrongo premiją.

M. J. Drunga taip pat ėjo įvairių publikacijų ir leidinių redaktoriaus pareigas, tarp jų – „My Encyclopedia Lituanica“ 4–5 tomų, „Lietuvių studentų sąjungos metraščių“, savaitraščio „Keleivis“, „Vienybė“, žurnalo „Lituanus“, JAV lietuvių žurnalo „The Observer“ ir kt. Jis taip pat buvo dienraščio „Draugas“, savaitraščio „Vienybė“, žurnalų „Akiračiai“, „Metmenys“, „Naujasis Židinys-Aidai“ bendradarbis, žurnalo „Baltic Forum“ vertėjas.

Nuo 1990 m. žurnalistas buvo „Laisvosios Europos radijo / Laisvės radijo“ lietuviškų laidų redaktorius Miunchene, nuo 1995 m. – Prahoje. Kai JAV prezidentas George’as W. Bushas dėl karo Irake nutraukė radijo stoties finansavimą, atvyko į Lietuvą.