Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 VASARIO 13 D. | Nekrologas.lt
Mirtis susikibus rankomis: garsi Nyderlandų pora pasirinko dvigubą eutanaziją

Buvęs Nyderlandų ministras pirmininkas Driesas van Agtas su žmona Eugenie pasirinko Nyderlanduose įteisintą eutanaziją. Susikibusi rankomis pora šių metų vasario 5 d. iškeliavo Anapilin.

Garsios šalies poros savo noru pasirinktas mirties būdas laikomas Nyderlanduose augančios „porų eutanazijos“ tendencijos dalimi.

D. van Agtas ir jo sutuoktinė Eugenie, kuriems buvo po 93 metus, mirė savo gimtajame Neimegeno mieste. Apie tai paskelbė D. van Agto įkurta žmogaus teisių organizacija „The Rights Forum“.

„Jis mirė susikibęs rankomis su savo mylima žmona Eugenie van Agt-Krekelberg, su kuria buvo kartu daugiau nei septyniasdešimt metų ir kurią jis visada vadino „mano mergina“, – rašoma pranešime.

„D. van Agtas ir jo žmona labai sirgo, bet „jie negalėjo gyventi vienas be kito“, – kalbėjo organizacijos „The Rights Forum“ direktorius Geradas Junkmanas.

D. van Agtas ir jo žmona pastaruoju metu buvo silpnos sveikatos.

2019 m. buvęs ministras pirmininkas, sakydamas kalbą palestiniečių atminimo ceremonijoje, patyrė insultą, po kurio jau visiškai neatsigavo.

Palestinos reikalams jis skyrė paskutiniuosius savo gyvenimo dešimtmečius.

Po vizito Izraelyje 1999 m. krikščionis demokratas vis aktyviau reiškė savo paramą Palestinos žmonėms.

2009 m. jis įkūrė Teisių forumą, raginantį „sąžiningą ir tvarią Nyderlandų ir Europos politiką Palestinos ir Izraelio klausimu“.

Pranešama, kad dvišalė eutanazija, kai du žmonės vienu metu gauna mirtiną injekciją, Nyderlanduose vis dar gan reta, tačiau pamažu populiarėja.

Nyderlandų organizacijos „Expertisecentrum Euthanasie“, kuri per metus patenkina eutanazijos pageidavimą maždaug 1000 žmonių per metus, atstovė Elke Swart sakė, kad bet kokie porų prašymai dėl pagalbos mirti tikrinami pagal griežtus reikalavimus individualiai, o ne kartu.

2022 m. dvigubą mirtį pasirinko 29 poros, 2021 m. – 16 porų, 2020 m. – 13 porų.

Per savo ilgą politinę karjerą D. van Agtas ėjo daugybę politinių pareigų, o 1977–1982 m. užėmė Nyderlandų ministro pirmininko pareigas.

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte, kuris D. van Agtą vadino savo „proseneliu, einančiu pareigas“, prisiminė savo pirmtaką kaip tikrą lyderį.

„Savo unikalia ir elegantiška kalba, aiškiais įsitikinimais ir nuostabiu šalies pristatymu Driesas van Agtas suteikė Nyderlandų politikai spalvų ir turinio“, – sakė M. Rutte.

D. van Agtas gimė 1931 m. vasario 2 d. 1955 m. jis baigė teisės studijas Nijmegeno katalikiškajame universitete. Kurį laiką dirbo teisininku, 1957–1962 m. Žemės ūkio, 1962–1968 m. – Teisingumo ministerijose. 1968–1971 m. – Nijmegeno katalikiškojo universiteto baudžiamosios teisės profesorius.

Politikas priklausė Katalikų liaudies partijai, 1980–1986 m. jis tapo Krikščionių demokratų partijos lyderiu.

1971–1977 m. jis vadovavo Teisingumo ministerijai, o 1977 m. tapo ministru pirmininku. Baigęs kadenciją, nuo 1982 m. jis vadovavo Užsienio reikalų ministerijai. 1983–1987 m. dirbo Šiaurės Brabanto provincijos gubernatoriumi. 1987–1989 m. buvo paskirtas Europos Bendrijos ambasadoriumi Japonijoje, 1989–1995 m. ambasadoriumi Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Nyderlandų eutanazijos įstatymas galioja nuo 2002 m. balandžio mėn. Jame pateikiamos išsamios gairės, leidžiančios gydytojams paciento prašymu atlikti eutanaziją. Gydytojai privalo laikytis visų teisinių ir medicininių nurodymų. Įstatymą atitinkantis sprendimas atlikti eutanaziją yra bendras gydytojo ir paciento susitarimas. Eutanazija atliekama tik Nyderlandų sveikatos draudimą turintiems piliečiams.

::alfa:Mirtis susikibus rankomis: garsi Nyderlandų pora pasirinko dvigubą eutanaziją