Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 GEGUŽĖS 15 D. | Eugenija Grižibauskienė
Mirtis, sukėlusi audrą Volstryte: darbo krūvio neatlaikė net specialiųjų pajėgų karys

Mirtis pasiglemžė dar vieną „Bank of America“ darbuotoją. Gegužės pradžioje staiga mirė „Bank of America“ investicijų bankininkas ir JAV armijos veteranas, buvusi žalioji beretė Leo Lukenas. Jam buvo 35 metai.

Vyras, vos prieš metus tapęs banko finansinių institucijų grupės nariu, gegužės 2 d. mirė nuo „ūmaus vainikinių arterijų trombo“, rašoma „Reuters“ pranešime.

Jis paliko žmoną ir du mažamečius vaikus.

100 ir daugiau valandų per savaitę

L. Lukenas mirė po to, kai jis keletą savaičių iš eilės apie 100 valandų per savaitę (kai kurių šaltinių duomenimis – iki 120 valandų) dirbo prie 2 mlrd. dolerių vertės įsigijimo sandorio.

Remiantis L. Lukeno „LinkedIn“ platformoje esamu profiliu, 2010 m. jis baigė Sonmos valstijos universitetą Kalifornijoje. Daugiau kaip dešimtmetį buvo JAV specialiųjų pajėgų armijos „Žalioji beretė“, apmokytų kovoti su terorizmu ir netradicinio karo situacijose, nariu, dalyvavo specialiosiose operacijose, o 2023 m. prisijungė prie „Bank of America“ komandos.

L. Lukenas priklausė „Bank of America“ finansų institucijų grupės (FIG) komandai, kuri konsultuoja banko klientus dėl sandorių, rašoma jo puslapyje „LinkedIn“.

Investicijų bankininkai paprastai yra pagrindiniai Volstryto bankų mokesčių generatoriai.

Mirtis sukėlė audrą Volstryte

Ši „Bank of America“ bendradarbio mirtis sukėlė audrą Volstryte ir atnaujino diskusijas apie banko atsakomybę darbuotojams. Dalis mirusiojo kolegų ir kitų bankų specialistų pasmerkė žalingą darbo kultūrą ir įtampos kupiną aplinką, su kuria susiduria daugelis investicijų bankininkų. Tai ypatingas iššūkis jaunesniems investuotojams, iš kurių dažnai tikimasi įveikti kliūtis kaip savotiškas „pereinamojo laikotarpio apeigas“.

Remiantis populiaria finansų svetaine „Reddit“ ir pokalbių forumu „Wall Street Oasis“, kai kurie darbuotojai pranešė ketinantys pasitraukti, jei nepavyks susitarti dėl geresnių darbo sąlygų.

Socialinėje žiniasklaidoje kilusi milžiniška pasipiktinimo banga iš dalies buvo nukreipta prieš vieną iš finansų įstaigų grupės vadovų ir tiesioginį L. Lukeno bosą Gary Howe'ą. Netrukus G. Howe'as panaikino savo „LinkedIn“ puslapį. Jokių komentarų Amerikos žiniasklaidai jis nepateikė.

„Bank of America“ atstovas žiniasklaidai teigė, kad bankas neketina imtis jokių veiksmų prieš G. Howe'ą arba tirti skundų apie tai, kad jaunesnieji bankininkai priversti darbui skirti 100 valandų per savaitę.

„Business Insider“ pateiktame pareiškime „Bank of America“ rašė: „Esame labai nuliūdę dėl mūsų komandos draugo netekties. Mes ir toliau stengiamės daryti viską, ką galime, kad palaikytume šeimą ir savo komandą, ypač tuos, kurie glaudžiai su juo bendradarbiavo.“

Renkamos aukos

Rašydamas „LinkedIn“, vienas MBA studentas ir specialiųjų pajėgų veteranas, pažinojęs L. Lukeną, rašė: „Jis buvo vienas iš didžiųjų. Jis buvo karys... Niekada nepažinojau žmogaus, kuris veržtųsi taip stipriai ir mylėtų taip giliai.“

„Leo grįžo iš kariuomenės, kad rastų naujų galimybių savo šeimai“, – teigiama šeimos surengtoje aukojimo kampanijoje.

Mirusiojo brolis dvynys Lesas Lukenas „LinkedIn“ paskyroje paskelbė sąskaitą ir prašė žmonių aukoti Leo šeimai.

„Esu dėkingas už 35 metus, praleistus kartu, vienas šalia kito – nuo jaunimo golfo iki „Žaliųjų berečių“, – rašė jis.

Brukline gyvenęs L. Lukenas buvo ne pelno siekiančios organizacijos „51 Vets“, kurios tikslas – sujungti elitinių karinių bendruomenių veteranus su pirmaujančiomis įmonėmis, narys, rašoma velionio „LinkedIn“ svetainėje.

„51 Vets“ visiškai pakeitė mano pokario karjeros trajektoriją. Nuostabi organizacija su neįtikėtina misija“, – neseniai „LinkedIn“ skelbė L. Lukenas.

Po staigios jo mirties „51 Vets“ taip pat inicijavo lėšų rinkimo akciją ir per savaitę spėjo surinkti beveik 260 tūkst. JAV dolerių. Nemažas sumas paaukojo rizikos draudimo fondų titanas Billas Ackmanas bei „Jefferies“ generalinis direktorius Richardas Handleris.

„Tai byloja apie veteranų skausmą ir Leo reputaciją bendruomenėje, – savo svetainėje rašė „51 Vets“ įkūrėjas Jordanas Selleckas. – Leo daugiau nei dešimtmetį praleido armijos specialiosiose operacijose, kelis kartus buvo dislokuotas 1-ojoje specialiųjų pajėgų grupėje. Jis buvo atsidavęs viskam, ką darė, niekada nesitenkino rezultatu. Jis visada rodė pavyzdį ir laikėsi aukščiausių standartų, pirmenybę teikdamas komandai ir misijos sėkmei, o ne sau.“

Ne pirmoji mirtis

Tai jau ne pirmoji mirtis šiame banke. Prieš daugiau nei dešimtmetį Moritzas Erhardtas, 21 metų stažuotojas iš Londono „Bank of America“, mirė be poilsio dirbęs 36 val.

Tuomet koroneris padarė išvadą, kad M. Erhardto mirtį duše po epilepsijos priepuolio galėjo sukelti nuovargis, kuris apribojo organizmo aprūpinimą deguonimi.

Po jo mirties bankai stengėsi trumpinti darbuotojų darbo valandas.

Ši diskusija vėl įsiplieskė 2021 m., kai 13 „Goldman Sachs“ jaunesniųjų bankininkų parengė „PowerPoint“ pristatymą apie nesibaigiančias darbo savaites. Šį pristatymą jie nutekino populiariam Volstryto tinklaraštininkui Litquidity.

„Man netinka 110–120 valandų per savaitę! Matematika paprasta: paliekamos tik 4 valandos valgymui, miegui, prausimuisi vonioje ir laisvalaikiui. Tai viršija „sunkaus darbo“ lygį, tai nežmoniška, tai piktnaudžiavimas“, – tuomet rašė vienas analitikas.

Reaguodami į tai, bankai pradėjo samdyti daugiau darbuotojų, kad sumažintų jaunesniųjų darbuotojų darbo krūvį ir sutrumpintų darbo valandas.

Tačiau per pastaruosius metus, kai Volstryto pelnas sumažėjo, o įmonės ruošėsi galimai recesijai, keli bankai, įskaitant „Bank of America“, vėl sumažino darbuotojų skaičių.

Miega mažiau nei 6 valandas

Ne paslaptis, kad investicijų bankininkai susiduria su sudėtinga darbo aplinka, kupina iššūkių, tokių kaip ilgos darbo valandos, intensyvus dėmesys klientui, didelis darbo krūvis ir itin aukšti veiklos vertinimai.

2023 m. kovo mėn. atliktas „Wall Street Oasis“ tyrimas, kuriame buvo analizuojami daugiau nei 600 bankininkystės specialistų atsakymai, atskleidė, kad pradedantieji bankininkai vidutiniškai dirba 77 valandas per savaitę ir miega mažiau nei 6 valandas.

Apklausoje kalbintas „Barclays“ analitikas teigė neperdedąs, kad „100 ir daugiau valandų savaitės yra labai dažnos“.

Investicinė bankininkystė gali būti patraukli daugeliui, ieškančių karjeros verslo ar finansų srityje, siūlydama patraukliai didelį atlygį, sudėtingą darbą ir greitos karjeros galimybes. Tačiau „varginančios darbo valandos kartu su nenumaldomais veiklos lūkesčiais laikui bėgant gali pakenkti gerovei ir pasitenkinimui darbu“, rašoma „Financial Edge“ ataskaitoje apie investicinės bankininkystės talentų trūkumą.

Remiantis Didžiosios Britanijos socialines ir aplinkosaugos problemas stebinčio ir apie 1000 šalies finansų sektoriaus žmonių apklausto „Mental Health First Aid England“ tyrimo duomenimis, 83 proc. finansų sektoriaus darbuotojų svarstė galimybę keisti darbą dėl „darbo poveikio, dėl savo psichikos sveikatos, o beveik pusė jų tam ryžosi“.