Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 BIRŽELIO 17 D. | Nekrologas.lt
Mirė vienas paskutiniųjų Jemeno žydų: jį laidojo musulmonai

Mirė vienas paskutiniųjų Jemeno žydų, šimtametis Ihya Benas-Yosefas. Jis buvo palaidotas musulmonų, nes žydų toje šalyje praktiškai neliko.

B. Yosefas buvo vienas iš paskutinių šešių žydų, likusių Jemene. Jis atsisakė išvykti į Izraelį, kur gyvena jo šeima.

Pranešime apie B. Yosefo mirtį rašoma, kad jis mirė Madaros kaime, esančiame į šiaurę nuo Sanos, ir ten buvo palaidotas. Socialinio tinklo „Facebook“ Jemeno žydų grupėje buvo paskelbta padėka jį palaidojusiems musulmonams.

„Musulmonų bendruomenės nariai, palaidodami vieną iš šešių likusių Jemeno žydų, padarė orų ir įspūdingą dalyką, – sakoma socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame padėkos laiške. – Tai yra žmonių vienybės simbolis. Šiandien Jemene nėra pakankamai žydų, kurie galėtų surengti laidotuves ar skaityti Kadišo maldas, todėl jo kaimynai parodė gerą valią suteikdami jam orų atsisveikinimą. Ši istorija mums parodo beribio žmogiškumo ir gailestingumo galią, kurios mūsų pasaulyje liko tiek mažai, ypač šiais sunkiais laikais.“

Įrašo autoriai pabrėžia, kad, nepaisydami religijos, B. Yosefo gedi dešimtys piliečių. Teigiama, kad senolis mirė nuo epidemijos ir kad jam buvo daugiau nei 100 metų.

Nepaisydamas persekiojimo dėl ištikimybės žydų religijai ir tapatybei, B. Yosefas daugelį metų atmetė savo šeimos kvietimus persikelti į Izraelį.