Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 BIRŽELIO 14 D. | Nekrologas.lt
Mirė sovietinės kosmonautikos įžymybė, sėkmingai nutupdęs kosminį laivą ant vandens

Sulaukęs 82 metų birželio 12 d. mirė pilotas-kosmonautas ir Sovietų Sąjungos didvyris Viačeslavas Zudovas, Rusijos kosmonautikos istorijoje atlikęs vienintelį avarinį nusileidimą ant vandens. Apie tai pranešė J. Gagarino kosmonautų mokymo centro bendruomenė.

V. Zudovas gimė 1942 m. sausį Boro mieste, Nižnij Novgorodo srityje. 1965 m. spalį Oro pajėgų vyriausiojo vado įsakymu jis buvo įtrauktas į kosmonautų korpusą, kur užėmė studento-kosmonauto pareigas.

Po 11 metų V. Zudovas atliko vienintelį skrydį į kosmosą kartu su kosmonautu Valerijumi Roždestvenskiu. Jų laivas „Sojuz-23“ turėjo prisišvartuoti prie „Saliut-5“ stoties, tačiau sugedus susitikimo ir prijungimo sistemai tai neįvyko, o įgula nusprendė grįžti į Žemę.

Spalio 16-osios vakarą „Sojuz-23“ su dviem kosmonautais sėkmingai nusileido Kazachstane, Tengizo ežere. Dėl techninių nesklandumų kosminio laivo parašiutas neišsiskleidė – įmirkęs vandenyje jis nuskendo, apversdamas nusileidimo modulį, todėl įgula negalėjo iš jo išsivaduoti. Gelbėjimo operacija pūgos ir šalto oro sąlygomis truko daugiau nei 12 valandų. Sėkmingai evakuoti kapsulę kartu su įgula pavyko tik sraigtasparnio pagalba.

Po skrydžio V. Zudovas už didvyriškumą ir drąsą buvo apdovanotas Sovietų Sąjungos didvyrio medaliu ir Lenino ordinu.