Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 BIRŽELIO 20 D. | Nekrologas.lt
Mirė sovietinės garsenybės – mados dizainerio Viačeslavo Zaicevo sūnus Jegoras: jų santykiuose žioravo duobė

Birželio 19 d., eidamas 65-uosius metus, nuo vėžio mirė mados dizainerio Viačeslavo Zaicevo sūnus Jegoras.

Jegoras Zaicevas gimė 1960 m. vasario 8 d. Jo motina Marina buvo talentinga menininkė. Su būsimuoju vyru Viačeslavu ji susitiko institute, kur kartu dalyvavo mėgėjų pasirodymuose.

1959 m. įsimylėjėliai susituokė ir devynerius santuokos metus gyveno daugiabučio rūsyje.

Jegoras su susižavėjimu kalbėjo apie savo ankstyvuosius vaikystės metus. Jų namuose viešpatavo kūrybinė atmosfera, visur mėtėsi piešiniai ir audiniai. Tuo metu mano tėvas dirbo modelių namuose „Kuznetsky Most“, o mama – kostiumų dizainere Vernadskio prospekte esančiame cirke.

Jegoro tėvai išsiskyrė, kai berniukui buvo 8-eri.

Bendravo tik telefonu

Zaicevas jaunesnysis gyveno su mama, o su tėvu bendravo tik telefonu ir retkarčiais matydavo jį per televiziją. Sūnaus ir tėvo susitikimas įvyko, kai Jegorui sukako 14 metų. Tuo metu berniukas buvo itin susidomėjęs boksu, nes gyveno nesaugiame rajone.

1983 m. mados dizainerio sūnus baigė Maskvos valstybinį tekstilės universitetą, pavadintą A. N. Kosygino vardu. Vėliau Jegoras tęsė savo karjerą naujai atidarytuose mados namuose Miros prospekte, kurie vėliau tapo Maskvos mados namais „Slava Zaicev“. Tėvas ir sūnus dirbo skirtinguose aukštuose, o jų požiūriai į meną skyrėsi vis labiau. Jegoras dirbo dėl idėjos ir jam nebuvo svarbu, ar jo modeliai kam nors reikalingi, o tėvas, priešingai, dirbo klientams.

Vėliau Jegoras tapo savo prekės ženklo „YeZ by Yegorzaitsev“ kūrybiniu dizaineriu ir darbavosi modelių agentūroje „Z'S Models“. Jis nuolat publikai pristatydavo ryškias autorines kolekcijas. Šalia to Zaicevas jaunesnysis užsiėmė kūryba. Savo oficialioje svetainėje jis skelbė eilėraščius ir poemas. Dizaineris taip pat tapo Rusijos rinktinės aprangos, skirtos 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms, dizaineriu.

2024 m. vasarį Jegoras buvo paguldytas į ligoninę dėl anemijos. Jam buvo perpiltas kraujas. Birželio pradžioje mados kūrėjas vėl atsidūrė vienos sostinės klinikų reanimacijos skyriuje. Ten J. Zaicevui, be sunkios mažakraujystės, buvo diagnozuotas žarnyno vėžys, kepenų cirozė, plaučių problemos, skysčių pilvo ertmėje ir kraujo krešėjimo sutrikimas.

Jegoras buvo prijungtas prie kvėpavimo aparato, bet jo inkstai atsisakė funkcionuoti. Gydytojai kovojo už jo gyvybę, tačiau birželio 19 d. J. Zaicevas mirė.

Tęsė tėvo verslą

J. Zaicevas buvo vienintelis garsiojo mados dizainerio sūnus ir po tėvo mirties tęsė šeimos verslą. Nepaisant to, jų santykiai buvo sunkūs. Daug metų jie konfliktavo. Anot Jegoro, to priežastimi tapo tėvo aplinkos žmonės, kurie pelnė pagyvenusio dizainerio pasitikėjimą ir bandė praturtėti jo sąskaita ir garsenybės vardą naudojo savo interesams. Tarp tokių asmenybių buvo Eduardas Krivenko, kuris po mados dizainerio mirties paskelbė save jo įpėdiniu.

Nepaisant to, 2023 m. rudenį Jegoras atgavo tėvo palikimą ir ėmėsi gaivinti šeimos verslą. Pasak Zaicevo jaunesniojo, situaciją apsunkino tėvo skolos, kurių grąžinimas krito ant jo pečių.

Primename, kad mados dizaineris Viačeslavas Zaicevas mirė 2023 m. balandžio 30 d. nuo kraujo išsiliejimo į skrandį. Jam buvo 85 metai.

Skandalingųjų „Naktinių vilkų“ narys

Jegoras buvo baikeris ir visuomet stengėsi atitinkamai rengtis. Jis priklausė skandalingai vertinamam baikerių klubui „Naktiniai vilkai“. Tarp kitų baikerių jis išsiskyrė neįprastu stiliumi, kuriam, nepaisant kritikos, liko ištikimas.

„Devintojo dešimtmečio pradžioje susipažinau su „Vilkų“ ideologu Chirurgu. Prieš tai net nežinojau, kas yra odinė striukė. Kai man pirmą kartą atsivėrė baikerių pasaulis, patyriau daug ironijos, įskaitant ir mano baltų kojinių bei „popsinių“ sportbačių atžvilgiu. Ir net šiandien ne visi pritaria mano aistrai ryškioms spalvoms, kuriomis atskiedžiu „baikerių klasiką“: mėgstu geltonas kelnes, baltus šortus, havajietiškus marškinius, linksmas kepures“, – yra pasakojęs J. Zaicevas.