Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 GEGUŽĖS 9 D. | Nekrologas.lt
Mirė Šiaurės Korėjos Gebelsu vadintas pagrindinis propagandininkas

Pagrindinis KLDR propagandininkas Kim Ki Namas, vadintas Šiaurės Korėjos Gebelsu, mirė sulaukęs 94 metų. Apie tai praneša BBC, remdamasi vietos žiniasklaida.

Žurnalistų teigimu, Kim Ki Namas pastaruosius dvejus metus sirgo. Jis mirė atsisakius kelių organų funkcijoms. Kur tiksliai jis mirė, nepranešama. Jis buvo palaidotas trečiadienio rytą, o ceremonijoje dalyvavo Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas.

1966 m. Kim Ki Namas tapo Pchenjano propagandos ir agitacijos departamento direktoriaus pavaduotoju, o vėliau jam vadovavo. Šis skyrius kontroliavo visą informaciją, skleidžiamą šalyje ir už jos ribų. Valdant Kim Ki Namui Šiaurės Korėja uždraudė Pietų Korėjos ir Vakarų šalių muziką ir filmus.

BBC teigė, kad Kim Ki Namas suvaidino didelį vaidmenį kuriant Kim Ir Seno asmenybės kultą KLDR. Vėliau jis palaikė Kim Jong Ilo, o 2011 m. – Kim Jong Uno politiką.

Kim Ki Namas atsistatydino 2010-ųjų pabaigoje, perleisdamas savo pareigas Kim Jong Uno seseriai Kim Yo Jong. Tačiau jis ir toliau rodėsi viešuose renginiuose. BBC tai vadino ženklu, kad jis ir toliau palaikė gerus santykius su režimu. Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“ palygino Kim Ki Namą su Trečiojo Reicho propagandos ministru Josephu Goebbelsu.

Rachel Lee, JAV tyrimų centro 38 North Program vyresnioji bendradarbė, BBC sakė, kad Kim Jong Unas ilgą laiką „laikė Kim Ki Namą pagrindinėse propagandos pareigose, tuo parodydamas, kad jis, kaip ir jo tėvas, juo pasitikėjo“.

Seulo Ewha universiteto profesorius Leifas-Ericas Easley pavadino Kim Ki Namo mirtį Šiaurės Korėjos propagandos „eros pabaiga“.