Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 GEGUŽĖS 9 D. | ELTA
Mirė „Panamos dokumentų“ skandale figūravusios advokatų kontoros vadovas Ramonas Fonseca

Panamos teisininkas Ramonas Fonseca, vienas iš dabar jau nebeveikiančios advokatų kontoros „Mossack Fonseca“, kuri buvo pasaulinio „Panamos dokumentų“ skandalo epicentre, vadovų, mirė laukdamas nuosprendžio pinigų plovimo byloje, ketvirtadienį pranešė jo advokatas.

R. Fonseca naktį „mirė, jis buvo paguldytas į ligoninę“, AFP sakė jo teisininkų komandos narys ir pridūrė, kad dėl sveikatos sutrikimų jis nedalyvavo teismo procese, prasidėjusiame balandžio 8 d.

Iš „Mossack Fonseca“ nutekinti dokumentai, kurie buvo paskelbti 2016 metais, atskleidė, kaip daugybė pasaulio turtuolių slėpė turtą ofšorinėse bendrovėse, ir paskatino virtinę tyrimų visame pasaulyje.

Prokurorai prašė skirti 12 metų kalėjimo bausmę dviem kontoros steigėjams – R. Fonsecai ir jo kolegai Jurgenui Mossackui, kurių bylos dėl pinigų plovimo nagrinėjimas baigėsi balandžio 19 dieną.

Jiedu buvo teisiami kartu su daugiau nei dviem dešimtimis kitų asmenų, daugiausia buvusių darbuotojų. R. Fonseca teismo posėdžiuose nedalyvavo.

Prokuratūra J. Mossacką ir R. Fonsecą kaltino tuo, kad jie „nutylėjo, slėpė ir teikė melagingą informaciją bankams, siekdami atidaryti sąskaitas ir nuslėpti turto savininkus“.

Jie abu taip pat buvo įtariami „gavę ir pervedę lėšas iš neteisėtos veiklos Vokietijoje ir Argentinoje“.

11,5 mln. nutekintų bylų „lobyne“ figūravo įtakingi asmenys – milijardieriai, politikai ir sporto žvaigždės.

Daugelis į skandalą patekusių asmenų pateikė priežasčių, paaiškinančių jų buvimą ofšorinėje zonoje, ir teigė, kad nepadarė nieko neteisėto.

Nepaisant to, 2018 metais „Mossack Fonseca“ pareiškė, kad dėl „nepataisomos žalos“ kontoros reputacijai ji bus uždaryta.