Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 SAUSIO 3 D. | Nekrologas.lt
Metai po Donato Čižausko mirties: „Ir aš esu žmogus, neteisk manęs, negi neklydai tu“

Vos perkopus naujųjų 2023-ųjų metų slenkstį, sausio 2-ąją dieną Lietuvą pasiekė sukrečianti žinia – mirė žinomas atlikėjas, grupės „2 Donatai“ narys ir įvairių televizijos projektų dalyvis Donatas Čižauskas (1989–2023). Vyrui buvo 33-eji.

Liūdną žinią pranešė jo jo bičiulis, grupės narys Karolis Akulavičius. Vėliau paaiškėjo, kad atlikėjas iš gyvenimo pasitraukė savo noru.

Norėjo skristi tarsi paukštis

K. Akulavičius, kalbėdamas su žurnalistais apie paskutinį jų susitikimą, nesutramdė ašarų. „Jis buvo per Naujus Metus. Turėjome nuostabų koncertą. Atsimenu, kaip šiandien, mes taip stipriai apsikabinome... Sakau, Donatai, pailsėk. Grįžkime, pailsėkime, nes laukia nuostabus turas, kurį labai planavome ir laukėme. Jis atsakė, kad, taip, išjungs telefoną, pailsės, apkabins šeimą, pabus ramiai namuose ir kibsime į naujus darbus. Tokie buvo paskutiniai žodžiai. Labai gaila. Gaila tikrai. Jis buvo išskirtinė, stipri asmenybė. Manau, kiekvienas pasiklausęs sutiks, kad jo tekstai buvo be galo stiprūs, nebuvo banalūs. Tas jo talentas... „, – jautriomis mintimis dalijosi mirusiojo scenos partneris.

„Manau, visi norėtumėme paskraidyti aukštai aukštai tarsi paukščiai, kur nėra debesų, šviečia saulė ir visos problemos lieka už nugaros“, – yra sakęs Donatas.

Atlikėjas pats parašė kone visą grupės „2 Donatai“ repertuarą, bet ilgai kaupėsi ir tik likus metams iki mirties pagaliau ryžosi įrašyti pirmąją savo solinę dainą, pavadinimu „Tebūnie“.

Paskutinė daina virpina širdis

Grupės klausytojai atkreipė dėmesį į naujausią ir paskutiniąją D. Čižausko dainą, kuriai jis kūrė ir muziką, ir žodžius. Kūrinys, pavadinimu „Esu žmogus“, vėliau sekusių įvykių kontekste skamba itin jautriai. Ne vienas gerbėjas pripažįsta, kad, klausant šios dainos, suvirpa širdis. Kaip buvo rašoma spaudos pranešime, D. Čižauskas prie šio kūrinio rašymo užtruko ilgai – dvejus metus ją gludino, tobulino, kol galiausiai nusprendė, kad laikas pristatyti. Nors tai nebuvo pirma lyrinė daina grupės repertuare, tačiau kiti kūriniai galiausiai pavirsdavo šokių muzika. O šįkart atlikėjas norėjo, kad taip ir liktų. „Noriu, kad ši daina skambėtų lyriškai ir rimtai. Noriu, kad mūsų koncertuose žmonės suklustų ir įsiklausytų į žodžius. Daug kas galvoja, kad dainuojame tik linksmas dainas ir esame plevėsos „balių muzikantai“. Bet mes taip pat galime būti rimti, o ypač savo asmeniniuose gyvenimuose“, – anksčiau pripažino D. Čižauskas. „Aš esu paprastas žmogus. Niekada nenoriu, kad kiti mane įsivaizduotų kitokį, nei esu, niekada nebandau savęs pateikti kitaip, nei yra realiame gyvenime. Visi esame vienodi – visi turime silpnybių, visiems pasitaiko nesėkmių, visi taip pat vaikštome ant šios žemės, – kalbėjo jis. – Tačiau vis tiek kartais galima pajusti spaudimą iš aplinkos, kad jei esi žvaigždė, turi elgtis kitaip.“

Todėl kūrinyje ir skamba žodžiai: ir aš esu žmogus, neteisk manęs, negi neklydai tu? „Kai iš tavęs nuolat tikimasi, kad visose situacijose ir gyvenimo atvejuose būsi idealus, pasidaro sunku. Juk mes nė vienas nesame idealus. Dažnai skubame vienas kitam aiškinti, kaip kas turėtų elgtis, tačiau tuomet norisi paklausti: ar to tikiesi tik iš kitų, ar ir pats visada teisingai elgiesi? Bet juk dažniausiai tik kitiems keliame aukštus reikalavimus...“ – kalbėjo Donatas.

Minėtam kūrinio klipui buvo pasirinkta Donatui ypatinga vieta – jo gimtoji Plungė, kurioje dainininkas su šeima ir gyveno. „Labai norėjau nufilmuoti klipą savo gimtajame krašte, kad visi pamatytų, kur gyvenu, ką darau, kad esu paprastas žmogus. Man nereikia didmiesčių, aš galiu gyventi, kurti, dalintis savo darbais ir būdamas čia, savo mieste“, – teigė jis.

Atviravo apie šou pasaulį

Pristatydamas savo kūrinius Donatas neretai atviraudavo apie šou pasaulį ir tai, kas jame slypi iš tiesų. „Užkulisiuose apstu personažų su kaukėmis, kurie dėl vietos po saule, o gal tiksliau – dėl vietos po lempa scenoje, yra pasiruošę bet kam... Ir kai neišvengiamai susiduri su tokio tipo žmonėmis, tai labai vargina. Todėl džiaugiuosi, kad su Karoliu esame vieningos nuomonės ir sutarėme, kad į sceną atėjome tik dėl noro dainuoti, todėl čia būsim tol, kol mūsų klausys nieko neverčiami, nemanipuliuojami klausytojai...“, – yra atviravęs kūrėjas.

Šie metai grupei turėjo būti lemtingi, jie planavo važinėti po Lietuvą su nauju muzikiniu turu, laukė ir didysis koncertas „Žalgirio“ arenoje. Deja, gerbėjai jo nebesulaukė. Savo noru iš gyvenimo pasitraukusiam atlikėjui buvo surengtas ne vienas atminimo koncertas, kurių metu surinktos lėšos buvo skirtos jo šeimai.

D. Čižauskas palaidotas Plungės Jovaišiškės kaimo kapinėse.