Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 BIRŽELIO 26 D. | Nekrologas.lt
Mažiausiai 26 nuteistiesiems mirties bausmę įvykdęs budelis paliko šią žemę

Sulaukęs 74 metų birželio 24 d. Bangladeše mirė Dakos centrinio kalėjimo mirties angelas, pirmojo šalies prezidento Mujiburo Rahmano žudikų ir kitų žymių nusikaltėlių budelis Shahjahanas Bhuiyanas.

Leidinys „Dhaka Tribune“ pranešė, kad daugiausia mirties bausmių įvykdęs budelis, koręs ir serijinius žudikus, ir politikus, ir net parašęs apie tai knygą, mirė sostinės ligoninėje.

Teigiama, kad budelis, oficialiais duomenimis, įvykdė mažiausiai 26 egzekucijas, tačiau, remiantis kai kuriais pranešimais, jų skaičius siekia 60.

Sh. Bhuiyanas gimė 1950 m. kovo 26 d. Studentiškais metais į vietos politiką įsitraukęs vaikinas netruko įžengti į nusikalstamumo pasaulį. Įvykdęs kelis sunkius nusikaltimus, tokius kaip plėšimas ir žmogžudystė, 1991 m. gruodį jis buvo suimtas.

Sh. Bhuiyanas buvo pripažintas kaltu dviejose bylose ir nuteistas kalėti 42 metus. Atlikdamas bausmę už plėšimą ir žmogžudystę, vyras tapo budeliu. Norėdamas sutrumpinti bausmę, jis pats pasisiūlė imtis šio „darbo“.

Kalėjime Sh. Bhuiyanas praleido kiek daugiau nei 31 metus. 2023 m. birželį jis buvo paleistas už gerą elgesį ir kalėjimo vyriausiojo budelio darbą.

Sh. Bhuiyanas korė islamistų teroristus, sąmokslininkus ir serijinius žudikus. Tarp žuvusiųjų nuo jo rankų buvo ir kariškių, pripažintų kaltais dėl šalies įkūrėjo ir lyderio šeicho Mujiburo Rahmano, dabartinio Bangladešo ministro pirmininko tėvo, nužudymo.

Vyriškis visada gynė savo, kaip budelio, vaidmenį, aiškindamas, kad jei nebūtų jų pakoręs, tai būtų padaręs kas nors kitas. Metų pradžioje išleista knyga apie darbinę budelio patirtį sulaukė itin didelio visuomenės susidomėjimo.

Dešimtmečius praleidęs kalėjime profesionalus budelis liko nevedęs, tačiau išėjęs į laisvę jis susituokė su 50 metų jaunesne mergina. Tačiau ši santuoka greitai žlugo.