Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 LIEPOS 10 D. | Nekrologas.lt
Maskvoje paslaptingomis aplinkybėmis mirė suimto gynybos viceministro tiesioginis pavaldinys generolas M. Chandajevas

Eidamas 62-uosius metus Maskvoje paslaptingomis aplinkybėmis mirė Rusijos gynybos ministerijos valstybinės statybų ekspertizės valdybos viršininkas, generolas Mahomedas Chandajevas. Mirties priežastys taip pat neskelbiamos.

Šamilskio rajono Dagestane vadovas Mahomedas Gasanovas Rusijos valstybinei naujienų agentūrai TASS sakė, kad valdininko palaikai lėktuvu jau išskraidinti į Machačkalą, jis bus palaidotas gimtajame Gento kaime.

M. Chandajevas gimė 1963 m. gegužės 14 d. Gentos kaime, Dagestano Sovetsky rajone. Baigė Samarkando aukštesniąją karinių automobilių vadovybės mokyklą, taip pat Ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo karo akademijos, Rusijos viešojo administravimo akademijos prie prezidento ir Dagestano valstybinio technikos universiteto pramonės ir civilinės inžinerijos aukštuosius akademinius kursus.

Jis ilgus metus buvo atsakingas už objektų, skirtų Rusijos gynybos ministerijos reikmėms, statybas ir buvo tiesiogiai pavaldus buvusiam ministro pavaduotojui Timurui Ivanovui, balandį sulaikytam dėl įtarimų kyšininkavimu.

Nuo 2018 iki 2022 m. M. Chandajevas buvo generalinis Rusijos gynybos ministerijos Kapitalinės statybos valdybos generalinis direktorius, o nuo 2022 m. birželio – generalinis Specialiųjų statybų valdybos direktorius.

Dagestano laikraščio „Černovik“ teigimu, generolas buvo atsakingas už darbus, susijusius su Kaspijos flotileu, taip pat prižiūrėjo ypatingos svarbos socialinės infrastruktūros objektų statybą.

M. Chandajevas turėjo antrąjį valstybės patarėjo laipsnį, taip pat buvo atsargos pulkininkas. Jis buvo apdovanotas Aleksandro Nevskio ordinu, ordinu „Už karinius nuopelnus“ ir Garbės ordinu.

M. Chandajevas mirė kaip tik tuo metu, kai Rusijos gynybos ministerijoje vykdomas valymas. Jo tiesioginis viršininkas T. Ivanovas buvo sulaikytas balandžio 23 d. ir jau kitą dieną jam skirta kardomoji arešto priemonė byloje dėl daugiau kaip vieno milijardo rublių kyšio.

Netrukus Vladimiras Putinas atleido šalies gynybos ministrą Sergejų Šoigu, kuris minimai ministerijai vadovavo dvylika metų. Per kelias savaites buvo sulaikyti dar trys aukšto rango Rusijos kariuomenės generolai.