Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 GEGUŽĖS 30 D. | Nekrologas.lt
Lietuvos architektų bendruomenėje – gedulas: mirė garsi architektė

Lietuvos architektų bendruomenėje – gedulas. Gegužės 25 d. mirė nusipelniusi Lietuvos architektė Romualda Šipalienė.

Socialiniuose tinkluose Lietuvos architektų rūmai visos bendruomenės vardu pareiškė užuojautą.

R. Šipalienė 1968 m. baigė Kauno politechnikos instituto Statybos fakultetą, dirbo Miestų statybos projektavimo institute, atkūrus Nepriklausomybę – Jungtinėse architektų dirbtuvėse.

Per savo darbo metus architektė sukūrė daugybę tipinių ir unikalių visuomeninių pastatų, už savo darbus buvo įvertinta ir apdovanota.

„Architektė sukūrė nemažai tipinių projektų visai Lietuvai (kartu su Juozapu Šipaliu – karkasinės konstrukcijos vaikų lopšelio-darželio tipinį projektą, vaikų žaidimų aikštelių įrangos tipinius projektus), daug unikalių visuomeninių pastatų, iš kurių bene garsiausias – Šalčininkų „Lietuvos tūkstantmečio gimnazija“, užbaigta keliais etapais su architektu T. Paulausku.

R. Šipalienė 1968 m., dar studentė, kartu su vyru apdovanota už „Šešiolikos aukštų bendrabučių kompleksą su aptarnavimo centru“, o 2012 m. įvertinta kaip architektų grupės „NOARCHITECTS“ narė už teritorijos nuo Audros gatvės tęsinio iki jūros, prie buvusių karinių objektų (II pasaulinio karo vokiečių baterijos) Melnragės pajūryje, iki Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teritorijos prie šiaurinio molo, Klaipėdoje, erdvinės koncepcijos parengimą“, – rašoma socialiniuose tinkluose.