Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 LIEPOS 2 D. | Nekrologas.lt
Lietuvoje populiarėja naujoviškos laidojimo tradicijos

Visame pasaulyje vis daugiau žmonių renkasi šiuolaikiškus būdus pagerbti ir įamžinti savo artimųjų atminimą. Lietuvoje žmonės taip pat ieško asmeniškesnių ir prasmingesnių būdų atsisveikinti su artimaisiais. Laidotuvėse vis dažniau sakomos nuoširdžios kalbos, dalijamasi prisiminimais apie mirusįjį, skamba gyva muzika.

Taip pat auga susidomėjimas ekologiškesniais laidojimo būdais, kurie sumažina poveikį aplinkai ir skatina tvarumą. Vienas iš tokių būdų – palaikų kremavimas ir laidojimas kolumbariumuose, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Asmeniškesnės laidotuvių ceremonijos

Nors nemaža dalis žmonių vis dar renkasi tradicines kapavietes, kremavimas ir laidojimas kolumbariumuose sparčiai populiarėja. Keičiasi ir laidotuvių ceremonijos – žmonės ieško būdų, kaip jas padaryti jaukesnes ir asmeniškesnes, vengiant perteklinių ir senamadiškų simbolių.

„Kiekvienas pasirenka priimtiniausią laidojimo būdą, atsižvelgiant į savo, artimųjų ir mirusiojo pageidavimus. Dabar dažnai per laidotuves skamba klasikinė muzika, jei mirusysis mėgo tokią klausytis, arba pasirenkama ramesnė, švelnesnė muzika, kuri padeda lengviau išgyventi atsisveikinimą. Vis dažniau rodomos nuotraukos ar vaizdo įrašai, primenantys gražiausias akimirkas su mirusiuoju. Pastebime, kad keičiasi ir gėlių, papuošimų pasirinkimas – žmonės renkasi prabangesnius ir estetiškesnius variantus, o tradicinių vainikų populiarumas mažėja“, – teigia laidojimų namų „Akmeka“ atstovas.

Kolumbariumo vietą verta įsigyti iš anksto

Artimo žmogaus mirtis – sukrečiantis ir skausmo suteikiantis įvykis. Ir taip emociškai sunkią būklę dar apsunkina užgriuvę laidotuvių organizavimo rūpesčiai, reikalaujantys jėgų, laiko bei pinigų sąnaudų. Nieko keisto, kad ne visi geba su tuo susidoroti ir net ne visi žino, nuo ko pradėti. Kolumbariumo nišos įsigijimas iš anksto gali padėti sumažinti stresą ir užtikrinti, kad viskuo bus pasirūpinta iš anksto.

„Kolumbariumai suteikia galimybę artimiesiems lengviau susidoroti su netekties skausmu ir organizaciniais rūpesčiais, kurie dažnai užklumpa netikėtai. Kolumbariumo vietų įsigijimas iš anksto gali sumažinti šią naštą ir suteikti ramybę, žinant, kad viskuo jau pasirūpinta“, – sako laidojimo namų atstovas.

Svarbi specialistų pagalba

Nutikus nelaimei, žmonės dažnai pasimeta ir nežino, ką daryti pirmiausia. Daugelis nėra susipažinę su galimybe gauti įvairias išmokas, kurios priklauso mirus žmogui. Tokiose situacijose labai svarbu kreiptis į specialistus, kurie gali padėti sutvarkyti visus laidotuvių reikalus. Net jei reikia tik pasikonsultuoti ir sužinoti reikalingą informaciją, kreipimasis į profesionalus padeda išvengti streso ir užtikrinti, kad viskas bus atlikta tinkamai ir laiku.

Tvarus ir estetiškas mirusiųjų atminimas

Kolumbariumai turi daugybę privalumų, dėl kurių vis daugiau žmonių renkasi šį laidojimo būdą. Pirmiausia, jie taupo vietą kapinėse, kurios tampa vis labiau perpildytos. Jų priežiūra reikalauja mažiau laiko bei pastangų, palyginti su tradicinėmis kapavietėmis, tai ypač aktualu ir patogu žmonėms, gyvenantiems toli nuo savo artimųjų kapų.

Ekonomiškai kolumbariumai yra patrauklesni, nes urnos laikymas dažnai kainuoja mažiau nei tradicinės kapavietės įrengimas ir priežiūra. Galiausiai kolumbariumai suteikia galimybę estetiškai ir tvarkingai įamžinti mirusiųjų atminimą, užtikrinant, kad kapavietė atrodys gerai ir išliks tvarkinga ilgą laiką.

Nepaisant tradicijų pokyčių, svarbiausia išlieka pagarba mirusiajam ir jo atminimo išsaugojimas. Kolumbariumo vietos įsigijimas iš anksto yra viena iš daugelio galimybių, leidžiančių tai padaryti moderniai ir tvariai, prisitaikant prie šiuolaikinių poreikių bei vertybių.