Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2023 GRUODŽIO 22 D. | Nekrologas.lt
Kaip rašyti nekrologą tėvams?

Parašyti prasmingą nekrologą savo tėvams po jų mirties yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti, norėdami parodyti jiems savo meilę ir išsaugoti atmintį apie juos.

Tai gali būti didžiulė užduotis, bet jūs ir neprivalote jos atlikti vienas. Turime įrankį, kuris gali padėti pradėti, ir patarimų, ką pridėti, kad pagrindinis nekrologo šablonas būtų gražus.

Kaip sukurti gražų nekrologą savo motinai ar tėvui

Nekrologas nebūtinai turi būti ypatingai ilgas, kad būtų prasmingas. Trumpas nekrologas gali būti puiki duoklė gerai nugyventam gyvenimui. Tačiau kuo daugiau detalių pridėsite, tuo geriau šeimai ir draugams, skaitantiems nekrologą, ir kartoms, kurios jį skaitys, kad sužinotų daugiau apie savo šeimos istoriją.

Ilgesniu nekrologu pasakojate istorijas apie savo mamą ar tėtį ir tikrai stengiatės užfiksuoti jų asmenybę. Jei jūsų mama turėjo puikų humoro jausmą, galbūt pamėginsite tai užfiksuoti juokingu nekrologu. Jei jūsų tėvas gyveno įkvepiantį gyvenimą, galite išsamiai apibūdinti jo nuostabius pasiekimus. Jei jūsų tėvai padarė daug gero kitiems, galite papasakoti istorijas apie žmones, kuriems jie padėjo. Daug daugiau nei tik trumpa informacine pastraipa jūsų tėvams skirtas nekrologas gali užfiksuoti jų būtį ir svarbiausius jų gyvenimo momentus, todėl kiekvieną kartą, kai jį perskaitysite, iš karto juos priminsite.

Nežinote, kaip tiksliai visa tai padaryti? Štai keletas dalykų, kuriuos galbūt norėsite įtraukti, ir strategijų, kurias galėtumėte naudoti, kad sukurtumėte įsimintiną nekrologą, kuris papasakotų pasauliui, kas buvo jūsų tėvai. Žinoma, jums nereikia naudoti visų šių būdų, tačiau galbūt, keli iš jų padėtų jums parašyti tobulą nekrologą savo tėvams.

1. Kalbėkite apie jų mėgstamus dalykus.

Žmonėms, kurie pažinojo jūsų tėvus, greičiausiai šie asocijuojasi su kai kuriais mėgstamiausiais dalykais – maistu, filmais, muzika, kelionių kryptimis. Galite pasiūlyti mėgstamiausiųjų sąrašą arba, dar geriau, galite papasakoti vieną ar dvi istorijas, kad parodytumėte, kaip jų mėgstamiausi dalykai įprasmino gyvenimą. Gal tėtis, dirbdamas prie automobilio, iš visų jėgų traukė savo mėgstamą dainą? Gal mama mylimiems žmonėms dovanojo savo mėgstamas knygas? Papasakokite istoriją, kad primintumėte draugams ir šeimos nariams keistus dalykus, kurie juos žavėjo jūsų tėvuose, kaip tai padarė ši šeima mamai skirtame nekrologe: „Shirley-Anne mylėjo juodąsias voveres, kurios lankėsi jos kieme ir, jei jums pasisekė, ji atsiuntė jums gimtadienio atviruką arba dovaną, supakuotą į popierių, kuriame jos atvaizduotos“.

2. Pasakokite šeimos istorijas.

Kokia jūsų mėgstamiausia istorija apie mamą ar tėtį? Galbūt kažkas iš jūsų vaikystės – juokinga šeimos atostogų nesėkmė ar puiki gimtadienio dovana, ar proga, kai įsitikinote, kaip jie iš tikrųjų jus myli? Tai gali būti istorija, kurią visi mėgsta papasakoti, kai susitinkate, o gal tai kažkas ypatingo jums. Galite pasidalinti istorija savo tėvų nekrologe, primindami tą reikšmingą gyvenimo akimirką.

3. Pacituokite savo tėvus.

Gal jūsų mama ar tėtis dažnai kartodavo pokštą ar mėgstamą posakį, kurį išgirdę visada pagalvojate apie juos? Įtraukus citatą į jų nekrologą, prisiminimai taps dar ryškesni, kai perskaitysite jį po metų. Gal galite įtraukti kai kurias paskutines savo tėvų žinutes jums ir kitiems artimiesiems. Kita vertus, galbūt tai sukels šypseną veide, kaip ir mėgstamiausias mirusiojo posmas šiame nekrologe: „Kaip jis dažnai sakydavo: „Jautienos kepsnys, kai esu alkanas, kukurūzų gėrimas, kai esu ištroškęs, „Greenbacks“, kai būnu palūžęs ir „Sweet Heaven“, kai mirštu!“

4. Pasidalykite jų pasiekimais.

Kuo jūsų tėvai ypač didžiavosi? Didžiausi jų pasiekimai verti paminėti nekrologe. Gal jie pasiekė asmeninį rekordą, bėgdami maratoną, gal jiems įteikti kariniai apdovanojimai, gal jie apdovanoti savo profesiniame darbe, gal mugėje laimėjo kokį nors prizą? Gal kokie kiti dalykai, apie kuriuos pagalvojus veidą nušviesdavo išdidi šypsena.

5. Kalbėkite apie būdus, kuriais jie demonstravo savo meilę.

Kai kurie tėvai sako „aš tave myliu“ kiekvieną dieną; kiti gali apie tai dažnai nekalbėti, bet demonstruoti tai darydami tiek didelius, tiek ir mažus dalykus. Tėvystė yra didžiulis, kantrybės ir meilės reikalaujantis darbas ir tai, kaip jie parodo tą meilę, daug ką pasako apie juos. Nekrologe pasidalykite panašiais dalykais, kaip tai padarė ši šeima: „Ji išsakydavo savo nuomonę neklysdama ir neatsiprašydama, bet niekada nesmerkdavo dėl mano pasirinkimo ir visada priimdavo į namus, kai nepasisekdavo. Tiesa, ji nepraleisdavo progos pasakyti: „Ar aš tau nesakiau“, bet pasitikdavo su „Pringles“, sumuštiniu su Bolonijos dešra ar sūriu, blynais su šypsenėlėmis arba dubenėliu vištienos su makaronais.“

6. Prisiminkite, kaip dažnai juos matėte.

Jei mintyse prisimenate savo mamą, kuomet ji dirbo sode, pakalbėkite apie tai. Jei matėte, kaip tėtis vartydamas ore kepa savo garsiuosius blynus, apibūdinkite tą sceną. Tai gali išlikti ryškiu prisiminimu vėlesniems metams, ypač jei tai išsaugosite jiems skirtame nekrologe. Štai šiame nekrologe prisimenama mama prie siuvimo mašinos: „Ne kartą prisimenu, kad mama tuomet, kai visi eidavo miegoti, sėsdavo prie siuvamosios ir siūdavo drabužius, užuolaidas ar dar ką nors, o kai visi pabusdavo, ji vis dar siūdavo.“

7. Pieškite praėjusių dienų paveikslą.

Jūsų tėvai nugyveno ilgą gyvenimą, jų metai yra atitinkama istorija. Istorijos, kurias jie jums papasakojo apie savo vaikystę, padeda prisiminti pasaulį, kai jis skyrėsi nuo šiandienos. Išsaugota tokiai istorija nekrologe išliks gyva jums ir ateinančioms kartoms. Viena šeima tai pasiekė pasakodama savo tėčio vaikystės istoriją praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje: „Didžiosios depresijos metu 9 metų Dellas buvo vienintelis dirbantis savo šeimoje. Gatvės kampe jis pardavinėjo karštus skrudintus žemės riešutus, kad dienos pabaigoje gautų pinigų, už kuriuos parneštų savo šeimai į namus pieno ir duonos.“

8. Papasakokite jų meilės istoriją.

Jei jūsų tėvus siejo ilgalaikė meilė su jaudinančia ar juokinga istorija, pasidalykite ja. Meilės istorijos vis dažniau pateikiamos nekrologuose, o juos skaitantiems patika atrasti ar prisiminti kokius nors įvykius, kuriose dalyvavo jūsų tėvai. Štai šis nekrologas meilės istoriją apibendrina vos dviem sakiniais, kaip tėtis susipažino su savo nuotaka: „Kai Groveris pirmą kartą pamatė Rūtą čiuožykloje, jis pasakė, kad ji yra pati gražiausia moteris, kokią tik yra matęs. Jis negalėjo suvaldyti pačiūžų ir nučiuožė tiesiai prie jos.“

9. Pasinaudokite pagalba.

Galbūt pasisiūlėte ar sutikote parašyti savo tėvų nekrologą, tačiau tai nereiškia, kad kiti šeimos nariai negali prisidėti. Galite paklausti vieno iš savo brolių ir seserų, tetos, dėdės arba vieno iš anūkų, ar jie turi istorijų, kuriomis norėtų pasidalinti ir įtraukti į nekrologą. Ypač pagalvokite apie šeimos narius, kurie buvo labai artimi su jūsų tėvais ir (arba) yra talentingi rašytojai.

10. Būkite kūrybingi.

Yra tiek daug būdų, kaip užfiksuoti savo mamos ar tėčio asmenybės esmę. Viena šeima pacitavo draugo žinią, užfiksuotą tėčio rankraštyje. Kita šeima ilgam motinos gyvenimui suteikė kontekstą, aprašydama istorinius įvykius, nutikusius jos ankstyvaisiais gyvenimo metais. Dar kita anūkams pasiūlė asmeninius tėvų užrašus. Dėl šių unikalių požiūrių nekrologai atkleidžia artimųjų meilę ir yra įsimintini.

Verta paminėti, kad rašydami savo tėvų nekrologą greičiausiai patirsite didelį sielvartą. Kai kurie prisiminimai, kuriuos kelia rašymo procesas, bus laimingi, o kiti gali būti ne tokie lengvi ir malonūs. Rašydami rūpinkitės savimi – jei reikia, pailsėkite arba kreipkitės pagalbos ir palaikymo į kitus. Vienas iš paramos šaltinių gali būti ir „Facebook“, kuriuo galite pasikliauti rašydami – ten gausu kitų, patyrusių panašią netektį, įrašų.