Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2023 GRUODŽIO 21 D. | Nekrologas.lt
Kaip parašyti savo nekrologą?

Gal norite, kad jus prisimintų taip, kaip jūs pats įsivaizduojate? Galite pabandyti parašyti savo nekrologą.

Tai gali būti prasmingas būdas susitaikyti su mintimi apie mirtį. Ir visai nesvarbu, kaip tai gali negreitai nutikti. Rašydami turite galimybę apmąstyti savo gyvenimą, atgaivinti mėgstamus prisiminimus bei atsisveikinti su šeima ir draugais.

Kai rašote savo nekrologą, jums priklauso paskutinis žodis. Jūsų artimiesiems ilgam tai bus atminimas, kuriame bus išsaugota tiek ir jūsų gyvenimo, ir šeimos istorijos detalės bei parodyta jūsų unikali asmenybė.

Juk tai jūsų gyvenimo istorija, taigi galbūt ją reikėtų papasakoti jūsų paties žodžiais.

Pasiruošę pradėti rašyti savo nekrologą? Sudarėme šį vadovą, kuris jums turėtų padėti.

1. Pasirinkite savo stilių

Šis nekrologas yra apie jus, todėl jis turėtų atspindėti jūsų asmenybę ir stilių. Nesvarbu, ar esate rimtas, ar linksmuolis, daugiakalbis ar atviras, racionalus ar laisvos dvasios, leiskite išryškėti savo unikaliam charakteriui.

Jūs esate savo istorijos pasakotojas ir nustatote toną. Jūsų nekrologas gali būti:

Juokingas

Nekrologai ne visada turi būti iškilmingi ir rimti. Jei turite humoro jausmą, pasinaudokite juo. Juokingas nekrologas gali parodyti jūsų unikalų požiūrį į gyvenimą ir padovanoti taip reikalingas juoko akimirkas gedintiems artimiesiems.

Dėkingas

Išreikškite dėkingumą tiems, kurie padėjo jūsų kelyje, nuoširdžiausiai padėkokite ištikimiausiems draugams, šeimos nariams, mokytojams, gydytojams, slaugytojams ar kitiems, kurie jus įkvėpė ir gyvenimo kelyje palaikė.

Skatinantis ir įkvepiantis

Naudokite savo nekrologą kaip platformą įkvėpti ir padrąsinti kitus. Kalbėkite apie įveiktas kliūtis, tuos laikus, kai kažkas nepavyko, bet bandėte dar kartą, arba apie savo viltis, su kuriomis siejate ateities kartas.

Šviečiamasis

Jūs daug išmokote savo gyvenime. Pasidalykite sukauptomis žiniomis ir išmintimi: pasiūlykite išmoktas pamokas, patarimus, kaip gerai gyventi, arba išsamų vadovą, kaip pasigaminti jūsų firminio obuolių pyrago.

Biografinis

Daugelis iš mūsų savo atsiminimų neskelbia. Nekrologo rašymas gali būti geriausia proga papasakoti savo gyvenimo istoriją nuo pradžios iki pabaigos.

Visa tai, kas išdėstyta aukščiau

Žinoma, nereikia savęs riboti. Nekrologas gali būti biografinis, įkvepiantis ir juokingas vienu metu.

Pirmuoju ar trečiuoju asmeniu?

Nėra teisingo ar neteisingo būdo papasakoti savo istoriją. Ar sakysite „aš“, „ji“, ar „jis“ kalbėdami apie save savo nekrologe, yra asmeninis pasirinkimas.

Kai kuriems žmonėms, kalbant apie save, prasminga vartoti pirmąjį asmenį „aš“: „Tikiuosi, kad mane prisimins su juoku, meile ir su alaus pinta rankose...“

Kitiems lengviau (arba juokingiau) papasakoti savo gyvenimo istoriją trečiuoju asmeniu: „Jis tarnavo trijose misijose, bet jie nustojo jį ten siųsti, nes jis visada sugrįždavo...“

2. Pridėti daugiau faktų ir medžiagos

Kas atnešė džiaugsmo į jūsų gyvenimą? Kas jums suteikė pilnatvės jausmą? Rašydami savo nekrologą galite pabrėžti santykius, įvykius ir veiklą, kurie jums reiškė daugiausiai. Tai taip pat galimybė išsaugoti savo patirtį ir pasaulėžiūrą likusiems (ir tiems, kurie dar ateis).

Įtraukite tai, kas jums svarbiausia:

Mėgstamiausi žmonės, vietos ir daiktai

Močiutė, kuri jus užaugino, mokytoja, įkvėpusi jūsų meilę mokytis, geriausias draugas, kuris visada buvo šalia, katinas, kuris buvo jūsų nuolatinis palydovas, mėgstamiausias vaikystės žaisliukas, kurį nešiojotės su savimi (net tada, kai tapote studentu).

Nepamirštamos akimirkos

Šeimos atostogos, nuleistos padangos, lietingi žygiai baidarėmis, senelio leidimas vairuoti traktorių, pirmas susitikimas su būsimuoju vyru ar žmona, persikėlimas į naują miestą ar šalį, pirmą kartą paimta ant rankų dukra.

Pasiekimai

Baigę vidurinę mokyklą, tapote pirmuoju šeimos nariu, kuris įstojo į universitetą, pagaliau baigėte pirmąjį savo romaną, pirmą (ir paskutinį) kartą šokote parašiutu, išmokote plaukti, arba tai, kada pagaliau įlipote į medį.

Išmoktos pamokos

Gyvenimas yra trumpas. Būkite savimi. Gaunate tai, ką duodate. Kai gyvenimas jums drioksteli citrinų, gaminkite iš jų limonadą. Dažnai sakykite: „Aš tave myliu“. Daugiau klausykite nei kalbėkite. Visada turėkite maudymosi kostiumėlį.

Jūsų vieta istorijoje

Jūs neprivalote būti garsus, kad būtumėte svarbios istorijos akimirkos dalimi. Galbūt išgyvenote Antrąjį pasaulinį karą, Holokaustą, tremtį. Galbūt buvote priešakinėse Sąjūdžio linijose. Gal dar prisimenate laikus, kai telefonai buvo pritvirtinti prie sienų, gėrėte gazuotą vandenį iš automatų, maitinotės bandelėmis už tris kapeikas, tranzuodami nuvykote į Kaukazą. Papasakokite apie tai žmonėms.

Skaitytojų labui ir siekiant sukurti patikimiausią istorinį įrašą ateities kartoms, taip pat apsvarstykite galimybę įtraukti šią informaciją:

Daugiau patarimų: kaip parašyti savo nekrologą (įskaitant vardą, pavardę, vidurinę, mergautinę, slapyvardį, titulą);

Gimimo ir mirties datos (pastarosios jūs nežinote, bet kas nors kitas gali ją užpildyti vėliau);

Mylimų žmonių sąrašas (sutuoktiniai, romantiški partneriai, vaikai, anūkai, tėvai, broliai ir seserys, ilgamečiai draugai, net mylimi augintiniai);

Svarbiausi išsilavinimo ir karjeros momentai (lankytos mokyklos, įgyti laipsniai, darbo vietos, apdovanojimai ar kiti reikšmingi pasiekimai);

Karinė tarnyba ir laipsnis (karinis dalinys, karai, misijos, įgytas laipsnis, specialūs pasižymėjimai ir apdovanojimai);

Narystė organizacijose (bet kokiose pilietinėse, broliškose ar religinėse organizacijose, kurios jums buvo svarbios);

Pomėgiai arba ypatingi pomėgiai (vietos, kuriose lankėtės, sporto šakos, kuriose mėgstate dalyvauti, dalykai, kuriuos mėgstate kolekcionuoti, mėgstami filmai ir knygos).

3. Baigiamieji darbai

Kai parašysite nekrologą, paprašykite, kad kas nors kitas jį perskaitytų, atkreiptų dėmesį į klaidas ir įsitikintų, kad jūsų mintys perteikiamos būtent taip, kaip norėtumėte.

Svarbiausia, būtinai praneškite savo šeimai, 1) kad parašėte nekrologą ir 2) kur jį rasti. Jei iš anksto suplanavote laidotuves, galbūt norėsite pridėti nekrologą prie laidotuvių dokumentų. Paprastai laidojimo namai padeda šeimai paskelbti nekrologą, todėl būtų naudinga visus dokumentus turėti vienoje vietoje.

Galiausiai prie nekrologo būtinai įtraukite konkrečias instrukcijas, pvz., laikraščių ar portalų, kuriuose norėtumėte paskelbti nekrologą, pavadinimus, kad jūsų šeima žinotų ir galėtų paisyti jūsų pageidavimų.