Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2023 GRUODŽIO 22 D. | Nekrologas.lt
Kaip išsirinkti kapines?

Daugelis iš mūsų nėra linkę galvoti iš anksto apie tai, kur mūsų fizinis kūnas galėtų ilsėtis po mirties. Išties, toks sprendimas nėra lengvas. Tačiau kapinėms skirtos žemės trūksta vis labiau, todėl atgulti amžinojo poilsio norimoje vietoje gali ir nepavykti.

Pastebima, kad vis daugiau žmonių planuoja į priekį, kad galėtų kontroliuoti savo ateitį ir amžinojo poilsio vietą. Daugelis žmonių nori užtikrinti, kad po mirties jų kūnas būtų patalpintas idiliškoje vietoje, kuri jiems kažką reiškia ir kur artimieji jausis patogiai ten apsilankę.

Šiame įraše apžvelgsime dalykus, apie kuriuos reikia pagalvoti renkantis kapines.

Vieta

Vieta yra vienas iš svarbiausių veiksnių renkantis kapines. Kiekvieno požiūris į savo kapinių vietą labai skirsis, priklausomai nuo individualių prioritetų.

Pavyzdžiui, kai kurie norės rinktis kapą arčiau savo namų, kiti norės būti toje pačioje vietoje, kur yra mirusieji šeimos nariai ar protėviai, o kiti norėtų vietos gražioje, išskirtinėje ar vaizdingoje aplinkoje.

Nors tai labai asmeninis sprendimas, turėtumėte pagalvoti ir apie savo artimuosius, nes jie norės apsilankyti poilsio vietoje, kuri suteikia jaukumo ir pripildo teigiamų emocijų bei prisiminimų.

Paprastas laidojimas ar kremavimas

Taip pat turėsite apsispręsti, kokio laidojimo norėtumėte, nes kai kuriose kapinėse bus tik laidojimo sklypai, bet nėra kolumbariumų pelenams.

Religiniai ir kiti veiksniai

Yra daug skirtingų kapinių tipų, o jūsų kapinių pasirinkimui gali turėti didelės įtakos jūsų religiniai, dvasiniai ar asmeniniai įsitikinimai.

Yra religinių kapinių, o erdvės jose paprastai įrengiamos kartu su bažnyčia, mečete, sinagoga ar kita garbinimo vieta.

Taip pat yra ypatingų tautos asmenų, karių kapinės ir natūralios, vadinamosios „žalios kapinės“.

Šeimos sklypai

Jei radote jums patinkančias kapines, turėsite nuspręsti, ar norite rezervuoti vietą ir savo šeimai.

Šeimos sklypas ateityje gali būti naudingas draugams ir šeimos nariams, kurie norės aplankyti kelis artimuosius vienu metu, neįveikdami didelių atstumų.

Šiais laikais erdvė daugelyje kapinių yra neįtikėtinai ribota, todėl šeimos sklypų rezervuoti negalima. Taigi, jei tai svarbu jums ir jūsų artimiesiems, labai svarbu tai planuoti iš anksto.

Kapinių taisyklės

Kapinėse gali būti taikomos konkrečios arba griežtos taisyklės, kurias turėsite įsidėmėti prieš rezervuodami vietą. Paprastai tai susiję su antkapiais ir kitais kapo simboliais. Kai kuriose kapinėse bus taikomi dydžio apribojimai arba daugelis leidžia tik tam tikro stiliaus ar tipo antkapius.

Kai kurios kapinės gali turėti gaires, kaip dekoruoti laidojimo sklypus ar palikti asmeninius prisiminimus. Jei tai gali turėti įtakos jūsų sprendimui, turėtumėte atlikti tyrimą, kad įsitikintumėte, jog jūsų palaikai yra ten, kur atitinka jūsų estetines nuostatas.

Kaina

Lietuvoje atsiranda vis daugiau mokamų kapinių, todėl kaina gali tapti svarbiu aspektu renkantis kapines, nes ji gali labai skirtis tarp tiekėjų ir vietų. Jūsų atveju tai gali būti ne mažiau svarbi investicija, kaip ir daugelis kitų svarbiausių gyvenimo pirkinių.

Rekomenduojame aptarti išlaidas asmeniškai su kapinių paslaugų teikėjais, nes jie galės pateikti jums informaciją apie visas susijusias išlaidas.

Apsilankykite

Niekada nepriimkite sprendimo dėl savo kapinių ar laidojimo sklypo, prieš tai neapsilankę toje vietoje.

Žinoma, jis turėtų atitikti jūsų nurodymus dėl atstumo nuo namų ir pan., tačiau svarbu ir tai, kaip ten jaučiatės.

Jei įmanoma, aplankykite sklypą su savo šeimos nariais, kad jie taip pat susidarytų pilną įspūdį apie vietą.