Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2023 GRUODŽIO 21 D. | Nekrologas.lt
Kaip iš anksto suplanuoti savo laidotuves

Gal jus šis pasiūlymas kiek šokiruos, bet siūlome tai, kas pasaulyje tapo kone įprastu dalyku. Siūlome apgalvoti ir iš anksto suplanuoti savo laidotuves, net jei iki jų bus likę 50 metų, ir pasakyti savo šeimai, kokių pageidavimų pageidautumėte.

Iš anksto suplanavus laidotuves po jūsų mirties šeima gali atsikratyti tam tikros įtampos ir užtikrinti, kad bus surengtos tokios laidotuvės, kokių norėjote. Turbūt dažnam yra sunku apie jas galvoti ir iš anksto planuoti, nes tai sunkus ir slegiantis jausmas, tačiau vis tiek galite informuoti savo artimuosius apie kai kuriuos momentus, kad visiems ateityje jose dalyvausiantiems viskas eitųsi daug sklandžiau.

Svarbiausias sprendimas, kurį turėtumėte priimti: laidojimas, kremavimas ar palaikų dovanojimas?

Pirmiausia praneškite savo artimiesiems, ar norite būti palaidoti ar kremuoti. Galite savo pageidavimą įrašyti į testamentą arba laišką, skirtą šeimai. Tiesiog leiskite kam nors žinoti savo galutinį atsakymą, kad išvengtumėte nereikalingo streso tuo emociškai sunkiu metu. Jei jums tai nėra svarbu, praneškite jiems ir tai.

Jei pasirenkate laidojimo būdą, turite pagalvoti apie sklypą arba vietą kolumbariume. Jei pasirinksite kremavimą, galėsite nuspręsti, ką norėtumėte daryti su kremuotais palaikais, – juos palaidoti ar išbarstyti.

Norėdami sužinoti daugiau apie kūno donorystę, peržiūrėkite straipsnį „Kaip paaukoti savo kūną mokslui“.

Išankstinis planavimas: laidotuvių organizatoriaus paieška

Pasinaudokite laidojimo namų, kuriais pasitikite ir kurie patinka, paslaugomis ir pabendraukite su jų laidojimo organizatoriumi, kad suplanuotumėte savo laidotuves ar kremavimą bei šermenis. Laidotuvių vadovas taip pat gali padėti įsigyti tų prekių ir paslaugų, kurių prireiks laidojimui, kremavimui ar budynėms.

Jei planuojate tradicines laidotuves, laidotuvių organizatoriai gali padės jums atlikti visus reikalus, įskaitant rūpesčius dėl kapo, padės įsigyti sklypą ir suorganizuos laidotuvių ceremoniją.

Jei planuojate laidotuves, po kurių vyks kremavimas, jie padės jums susisiekti su krematoriumo darbuotojais ir suorganizuoti kremavimą.

Jei planuojate tiesiog kremavimą, po kurio vyks atminimo ceremonija arba barstomi pelenai, galbūt galėsite dirbti su krematoriumu tiesiogiai – jums nereikės laidojimo biuro paslaugų.

Kaip už tai mokate?

Sudarant išankstinius susitarimus, įprasta iš anksto sumokėti už kai kuriuos arba visus organizuojamus produktus ir paslaugas. Yra keletas būdų, kaip sumokėti už išankstinius susitarimus, ir kai kurie gali patenkinti jūsų poreikius geriau nei kiti.

Kapinių reikalai

Galite bendradarbiauti su laidojimo namais, kad surastumėte tinkamas kapines arba tiesiogiai jomis pasirūpintų, o laidotuvių vadovas koordinuotų susitarimus. Štai keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti:

Rasti kapines: Vieta, religija ir aplinka yra pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis kapines, kaip ir laisvą vietą, kuri galbūt bus skirta kitiems šeimos nariams.

Apsilankykite kapinėse, apžiūrėkite teritoriją ir įvertinkite, ar jos gerai prižiūrimos. Apžiūrėkite būsimą kapą: ar būtent tai turėjote omenyje? Pasinaudokite šia galimybe ir prieš pasirašydami dokumentus pateikite rūpimus klausimus. Jei negalite apsilankyti pats, jūsų vardu kapinėse gali apsilankyti kitas asmuo.

Trumpas kremavimui ir laidojimui būtinų daiktų vadovas

Karstas: karstų yra įvairių stilių ir kainų, o karsto pasirinkimas yra labai asmeniškas. Karstą galite įsigyti laidojimo namuose, specializuotose parduotuvėse ar internetu.

Urna: kremavimo urnos yra įvairių stilių ir kainų, todėl jų pasirinkimas yra labai asmeniškas.

Kremavimui skirtas karstas: tokio karsto pasirinkimas yra labai asmeniškas. Laidotuvių ceremonijai galite įsigyti karstą, kuris vėliau naudojamas kremavimui, tačiau jis turi būti pagamintas be metalo, nes su tokiu karstu kremuoti negalima. Jei nenorite pirkti karsto, bet norite jį naudoti laidotuvių ceremonijai, galite išsinuomoti iš laidojimo namų, o kremavimui naudoti specialiai tam skirtą ir gerokai pigesnį variantą.

Kokio tipo paslaugų norite?

Laidotuvės, kapų paslaugos ir atminimo paslaugos yra dažniausiai pasitaikančios rūšys, tačiau laidotuves galite turėti ir savo namuose.

Taip pat yra kitų įvykių, kurių galbūt norėsite, pvz., budynių, lankymo, pamaldų, gedulingų pietų.

Kiti dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti:

a)Pasirinkite laidotuvių vietą;

b)Nuspręskite, kokių karsto nešėjų norėtumėte;

c)Pasirinkite, kokių giesmininkų, ar giesmių norėtumėte laidotuvių metu;

d)Suasmeninkite savo laidotuvių ar atminimo paslaugas.

Jei norite, galite apsvarstyti norimus dalyvius, skaitymus ir net dekoracijas. Kiti dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti:

Pasirinkite vietą: laidotuvės paprastai vyksta laidojimo namuose, religinėse kulto vietose ir su labai retomis išimtimis – mirusiojo namuose.

Pasirinkite laidotuvių vadovą: jeigu pamaldos vyks bažnyčioje ar kitoje religinėje vietoje, paprastai joms vadovaus kunigas ar kitas religinis vadovas. Kitu atveju laidotuvių ceremonijai gali vadovauti bet koks žmogus, kurį pasirinksite.

Pasirinkite dalyvius: yra daug būdų, kaip draugai ir šeimos nariai gali dalyvauti laidotuvėse ar atminimo ceremonijoje. Nurodykite, kokių karsto ar urnos nešėjų pageidautumėte, kas galėtų tarti atsisveikinimo žodžius, kas dalintųsi prisiminimais, skaitytų jūsų atsiminimus, ar religinius raštus, kas giedotų, ar muzikuotų.

Sudarykite svečių, kuriuos norite pakviesti, sąrašą: jei yra konkrečių žmonių, kuriuos norėtumėte pakviesti, užrašykite jų vardus ir kontaktus, kad laidotuvėmis besirūpinantys artimieji ar samdyti asmenys juos tikrai pakviestų.

Sukurkite kitus savo laidotuvių ar atminimo paslaugų elementus: praneškite šeimai, kaip norėtumėte, kad laidotuvių ceremonija atrodytų ir kokia atmosfera būtų kuriama. Pasirinkite gėles, muziką ir kitus jums asmeniškai svarbius elementus.