Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2023 GRUODŽIO 22 D. | Nekrologas.lt
Ką dėvėti per laidotuves ir šermenis?

Daugelyje kultūrų juoda yra tradicinė gedulo spalva, tačiau pastaruoju metu reikalavimai nėra tokie griežti. Taigi, ką dėvėti per laidotuves ir šermenis, o kokios aprangos derėtų vengti.

Spręsdami, ką apsirengti per laidotuves ar šermenis, pagalvokite, ką vilkėtumėte verslo susitikime, darbo pokalbyje, bažnyčioje ar kitoje religinėje vietoje. Nors beveik visada tinka juodi, gali būti dėvimi ir kitų spalvų drabužiai. Apskritai per laidotuves dėvima apranga turėtų būti gan konservatyvi tiek spalvos, tiek stiliaus atžvilgiu.

Tinkama vyrų apranga per laidotuves

Vyrai turėtų vengti džinsų, marškinių trumpomis rankovėmis, sportinių batelių ir beisbolo kepurių. Tinkama vyrų apranga per laidotuves yra kostiumas su kaklaraiščiu; kelnės (ne džinsai) su diržu; užsegami marškiniai su kaklaraiščiu; batai, ne sportbačiai.

Tinkama apranga moterims per laidotuves

Moterys turėtų vengti dėvėti pernelyg kasdienius ar pernelyg šventinius drabužius. Tinkama apranga, kurią moterys vilkės per laidotuves, yra kostiumas su sijonu arba kostiumas su kelnėmis; tinkamo ilgio sijoną (ne mini) arba kelnes (ne džinsus) ir viršutinę dalį su rankovėmis, palaidinę ar megztinį; batai, ne sportbačiai. Kai kuriuose regionuose, religijose ir kultūrose moterys laidotuvėse gali dėvėti skrybėles.

Religinių papročių laikymasis laidotuvėse

Kai kuriose kultūrose, pavyzdžiui, Rytų ortodoksų juodi drabužiai vis dar yra tradiciniai. Kitose religijose ir kultūrose juodi drabužiai neprivalomi, nes jie nelaikomi gedulo simboliu. Jei laidotuvių ceremonija yra labai religinga, gali būti taikomi papildomi reikalavimai dėl vyriškų ir moteriškų drabužių, pavyzdžiui, galvos apdangalai tiek vyrams, tiek moterims arba ilgi, žemę siekiantys sijonai ir viršutiniai drabužiai.