Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 SAUSIO 3 D. | Nekrologas.lt
Japonija: žemės drebėjimas pareikalavo mažiausiai 202 gyvybių, daug sužeistų

Dideliame Japonijos centrinės dalies šiaurinės pakrantės ruože pirmąją 2024 m. dieną – sausio 1-ąją apie 16.10 val. vietos (9.10 val. Lietuvos) sukrėtė galingas žemės drebėjimas.

Prieš pagrindinį žemės drebėjimą, 16.06 val., buvo užregistruotas pirmasis 5,7 balo požeminis smūgis. Po 16.10 val. įvykusio 7,6 balo žemės drebėjimo 16.18 val. įvyko 6,1 balo, 16. 23val. – 4,5 balo, 16.29 val. – 4,6 balo, 16.32 val. – 4,8 balo žemės drebėjimai.

Vyriausybė pranešė, kad daugiau nei 31 800 žmonių buvo apgyvendinti laikinose prieglaudose.

Regiono vyriausybė pranešė, kad patvirtinta 202 žmonių žūtis. Per žemės drebėjimą sužeisti 565, dingo 102 žmonės.

JAV geologijos tarnyba nurodė, kad šio žemės drebėjimo stiprumas siekė 7,5 balo, o JMA užfiksavo 7,6 balo stiprumą. Po drebėjimo buvo paskelbtas didelio cunamio pavojus. Iki trečiadienio ryto regioną sukrėtė daugiau nei 400 požeminių smūgių, pranešė JMA.

Mažiausiai 1,2 m aukščio cunamio bangos pasiekė Vadžimos miestą, o kitur buvo pranešta apie mažesnes bangas. Vėliau Japonija atšaukė visus perspėjimus dėl cunamio.

Japonijoje kasmet įvyksta šimtai žemės drebėjimų, tačiau didžioji dauguma jų nepadaro žalos.

Prieš metus paskelbtoje Japonijos vyriausybės ataskaitoje teigiama, kad nuo 2018 m. žemės drebėjimų skaičius Noto pusiasalio regione nuolat didėja.

Šalį itin sukrėtė 2011 m. prie šiaurės rytuose esančių krantų įvykęs galingas 9 balų stiprumo povandeninis žemės drebėjimas, sukėlęs cunamį, per kurį žuvo arba dingo apie 18,5 tūkst. žmonių.

Tuomet cunamis taip pat užliejo Fukušimos atominę elektrinę ir sukėlė vieną didžiausių pasaulyje branduolinių katastrofų.