Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2023 GRUODŽIO 13 D. | Nekrologas.lt
Įvairių tikėjimų laidotuvių apeigos

Laidotuvių apeigos yra svarbi daugelio religijų visame pasaulyje dalis, suteikianti galimybę pagerbti ir prisiminti mirusįjį, taip pat paguosti patyrusius netektį.

Šiame straipsnyje apžvelgsime skirtingų tikėjimų laidotuvių apeigas.

Krikščionybė

Krikščionybėje laidotuvės paprastai yra iškilmingos ceremonijos, apimančios maldas, giesmes ir Šventojo Rašto skaitymus. Kūnas dažniausiai guldomas į karstą ir užkasamas, tačiau priimtinas ir kremavimas. Pamaldoms dažnai vadovauja kunigas, kuris pasako paguodos žodžius artimiesiems ir pamokslą.

Islamas

Islame mirusysis paprastai laidojamas kuo greičiau, geriausia per 24 valandas. Kūnas nuplaunamas ir įvyniojamas į baltą audeklą, o laidotuvių maldą atlieka bendruomenė. Velionis palaidotas paprastame kape, atsuktame į Meką ir be karsto.

Hinduizmas

Hinduizme mirusiojo kūnas kremuojamas, o pelenai išbarstomi šventoje upėje ar jūroje. Laidotuvių ceremonijoje, vadinamoje Antyesti (paskutinė ceremonija –red.), šventikas gieda giesmes ir atlieka ritualus, nukreipiančius sielą į pomirtinį gyvenimą. Šeima taip pat gali pasiūlyti atvykusiems maisto ir dovanų.

Budizmas

Budizme laidotuvių ceremonija paprastai apima sutrų giedojimą ir gėlių bei smilkalų aukojimą. Kūnas dažnai kremuojamas, pelenai dedami į stupą ar urną. Laidotuvės skirtos padėti sielai jos kelionėje į pomirtinį pasaulį.

Judaizmas

Judaizme laidotuvės paprastai įvyksta per 24 valandas po mirties. Kūnas nuplaunamas ir aprengiamas paprasta drobule, o laidotuvės apima maldas ir Toros skaitymus. Kūnas palaidotas paprastame mediniame karste, atsuktame į rytus į Jeruzalę.

Sikhizmas

Sikhizme laidotuvių ceremonija apima maldų giedojimą iš sikhų šventosios knygos Guru Granth Sahib. Kūnas dažniausiai kremuojamas, pelenai išbarstomi vandenyje. Laidotuvės vertinamos kaip sielos išsivadavimo iš gimimo ir mirties ciklo šventė.

xxx

Įvairių religijų laidotuvių apeigos suteikia galimybę pagerbti ir prisiminti mirusįjį, taip pat paguodą jo netekusiems. Nors šie ritualai įvairiose religijose gali skirtis, juos sieja bendras tikslas – nukreipti sielą į pomirtinį gyvenimą. Suprasdami ir gerbdami šias tradicijas, galime gerbti religinių įsitikinimų ir papročių įvairovę visame pasaulyje.