Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2023 GRUODŽIO 21 D. | Nekrologas.lt
Gedulingi pietūs arba priėmimas: ko tikėtis?

Po šermenų, laidotuvių ar atminimo pamaldų įprasta surengti priėmimą, kuriame susirinkę žmonės gali pavalgyti ir atsigerti. Kam gi skiriami gedulingi pietūs ir kaip jiems pasiruošti?

Priėmimas ar kitoks susibūrimas po laidotuvių – gera proga žmonėms pabūti kartu ir prisiminti mirusįjį. Laidotuvės dažnai suburia žmones, kurie jau kurį laiką nebuvo matę vienas kito, o priėmimas taip pat suteikia galimybę vėl užmegzti ryšį.

Kadangi dauguma laidotuvių yra oficialios ir liūdnos, priėmimas ar gedulingi pietūs taip pat suteikia galimybę žmonėms prisiminti ir pasidžiaugti mirusio žmogaus gyvenimu.

Kur po laidotuvių surengti priėmimą?

Gedulingi pietūs ar paprastas priėmimas gali būti surengtas šeimos nario ar draugo namuose, restorane, renginių erdvėje ar religinio kulto vietoje įrengtoje socialinėje salėje. Kai kuriuose laidojimo namuose taip pat yra tam skirtų erdvių.

Įprasta, kad į priėmimus namuose draugai ir svečiai atsineša paruošto maisto ir gėrimų. Arba galite užsisakyti delikatesų lėkštes specializuotuose ar prekybos centruose. Maistą gali pristatyti kavinė, restoranas arba maitinimo įmonė gali pati viskuo pasirūpinti.

Kai kuriose religinėse bendruomenėse įprasta, kad specialus socialinis komitetas parūpina maistą ir gėrimus.

Jei naudositės laidojimo namų paslaugomis, jų darbuotojai gali pasiūlyti restoranus ar kitas maitinimo įmones, su kuriomis mieliau bendradarbiauja, tačiau galbūt jūs taip pat galėsite atsinešti bet kokio maisto, kurį mėgstate.

Maistas ir religija

Jei laikysitės religinių tradicijų, žinokite, kad kai kurios religijos turi specialių maisto produktų, kurie valgomi arba draudžiami po laidotuvių. (Pavyzdžiui, mormonai tradiciškai valgo bulvių troškinį, o žydai – kiaušinius ir susilaiko nuo alkoholio.) Be to, daugelyje religijų yra specifinių gedulo etapų, kurie prasideda iškart po laidotuvių.