Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
2024 KOVO 15 D. | Nekrologas.lt
Atskleistos aukščiausio rango „Lukoil“ vadovo mirties aplinkybės: keista mirtis darbo tualete

Šios savaitės pradžioje buvo pranešta apie aukščiausio rango „Lukoil“ vadovo Vitalijaus Robertus mirtį. Viena iš pirminių versijų buvo toji, kad jis galėjo žūti per išpuolį naftos perdirbimo gamykloje „Lukoil-Nižnij Novgorodnefteorgsintez“ Kstove, Nižnij Novgorodo srityje.

Tačiau paaiškėjo, kad antros pagal dydį Rusijos naftos bendrovės „Lukoil“ viceprezidentas V. Robertus nusižudė darbe.

Sveikata nesiskundė

Nešvarius valdininkų darbelius atskleidžiančio Rusijos projekto VChK-OGPU puslapyje rašoma, jog tą dieną, V. Robertus nustojus atsiliepti į skambučius, į biurą atvyko vyresnysis įmonės prezidentas Olegas Pašajevas. Būtent jis tualete rado 53 metų viceprezidento kūną. Pomirtinio raštelio nebuvo.

„Jis iš ten neišėjo kelias valandas, V. Robertus neatsiliepė. Darbuotojai nusprendė užeiti į biurą ir rado jo kūną, – rašoma pranešime. – Kolegos atvykusiems teisėsaugos pareigūnams pasakojo, kad pastaruoju metu darbe tvyrojo nervinga atmosfera ir viceprezidentas buvo labai sunerimęs.“

Remiantis oficialiosios žiniasklaidos pranešimais, prieš pat mirtį V. Robertus skundėsi savo sveikata ir paprašė tablečių nuo galvos skausmo, o po to užsidarė savo kabinete.

VChK-OGPU paskelbė „Lukoil“ centrinio biuro gydytojos liudijimą, kad aukščiausio lygio vadovas niekada nesikreipė į medikus, nesirgo lėtinėmis ligomis ir buvo visiškai sveikas.

V. Robertus į „Lukoil“ atėjo dirbti iškart po studijų ir užėmė ekonomisto pareigas. Įmonėje „Lukoil“ jis praleido 30 metų.

V. Robertus baigė Maskvos aviacijos institutą. Be darbo „Lukoil“, jis domėjosi lėktuvų modeliavimu. Nuo 2001 m. buvo aviacijos sporto klubo „RusJet“ direktorius ir vyriausiasis pilotas.

V. Robertus septynis kartus tapo Rusijos čempionu, du kartus – pasaulio čempionu komandinėje ir keturis kartus – pasaulio čempionu individualiose orlaivių modeliavimo varžybose.

Mirčių lavina

Ir tai jau ne pirmoji staigi mirtis „Lukoil“ kompanijoje. Iki V. Robertus Rusijoje mirė dar trys šios bendrovės vadovai. Staigios įvairių naftos kompanijų vadovų mirtys šioje šalyje tapo nuolatiniu reiškiniu.

2022 m. rugsėjo 1 d. mirė naftos bendrovės „Lukoil“ direktorių tarybos pirmininkas Ravilis Maganovas. Jis buvo rastas negyvas Maskvos ligoninės teritorijoje. Verslininkas iškrito pro langą, tačiau bendrovė oficialiai pareiškė, kad jis mirė „nuo sunkios ligos“.

2022 m. gegužės 8 d. mirė buvęs „Lukoil“ vyriausiasis vadovas Aleksandras Subotinas. Jo kūnas buvo rastas Maskvos apylinkėse. Pasak Rusijos žiniasklaidos, jo kūnas buvo rastas šamano namo rūsyje. Oficiali mirties priežastis – ūminis širdies nepakankamumas.

2023 m. spalio 24 d. mirė „Lukoil“ direktorių valdybos pirmininkas, daugiau nei 50 metų naftos ir dujų sektoriuje dirbęs Vladimiras Nekrasovas. Šį kartą rusai skubiai pranešė mirties priežastį. Kaip ir A. Subotino atveju, priežastis buvo ūminis širdies nepakankamumas.

Leidinys „Deutsche Welle“ teigė, kad 2022 m. tarp Rusijos milijonierių ir elito narių įvyko „daugybė mirčių paslaptingomis aplinkybėmis“. Nemaža dalis mirusiųjų buvo susiję su naftos ir dujų pramone.

„Novaya Gazeta Europe“ taip pat rašė apie „paslaptingas mirtis“ kompanijoje „Gazprom“ – per šešis 2022 m. mėnesius Rusijoje mirė keturi aukščiausio lygio šios kompanijos vadovai. Pasak žurnalistų, jie dirbo struktūrose, tariamai susijusiose su daugiamilijardinės vertės finansinėmis machinacijomis.

Linijos pavadinimas Telefono numeris Darbo laikas Kam skirta

Jaunimo linija

jaunimolinija.lt

8 800 28888 I-VII visą parą

JAUNIMUI

Paramą teikia savanoriai

Vaikų linija

vaikulinija.lt

116 111 I-VII 11-23 val.

VAIKAMS

Paramą teikia savanoriai

Vilties linija

viltieslinija.lt

116 123 I-VII visą parą

SUAUGUSIEMS

Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai

Pagalbos moterims linija

pagalbosmoterimslinija.lt

8 800 66366 I-VII visą parą

MOTERIMS

Paramą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai

Tėvų linija

tevulinija.lt

8 800 90012 I-V 9-13 val. ir 17-21 val.

TĖVAMS, PATIRIANTIEMS IŠŠŪKIŲ

Paramą teikia profesionalūs psichologai

Sidabrinė linija

sidabrinelinija.lt

8 800 80020 I-V 8-22 val. ir VI-VII 11-19 val.

SENJORAMS

Paramą teikia profesionalūs konsultantai, kalbasi savanoriai, kiti senoliai