Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 20 D. | Nekrologas.lt
Zina Gineitienė
1941 GEGUŽĖS 9 D. - 2024 BIRŽELIO 17 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Zina Gineitienė (83), socialinių mokslų daktarė, profesorė, Melkio mokyklos įkūrėja.

Sulaukusi 83 metų, birželio 17 d. netikėtai mirė socialinių mokslų daktarė, profesorė, aktyvi Vilniaus žemaičių kultūros draugijos (VŽKD) narė Zina Gineitienė. Šią žinią patvirtino Vilniaus žemaičių kultūros draugijos pirmininkas B. Vengalis.

Kaip rašoma puslapyje Zemaiciuzeme.lt, Z. Gineitienė gimė 1941 m. gegužės 9 d. Žemaitijoje. Anksti neteko tėvų. Savo didele valia ir pastangomis sėkmingai baigė ekonomikos mokslus, o vėliau penkiasdešimt metų dėstė trijuose Vilniaus universitetuose.

Tuo laikotarpiu ji kartu su savo vyru įsigijo sodybą netoli Maišiagalos esančiame Melkio kaime. Kaip tik čia atsiskleidė neeiliniai Zinos organizaciniai sugebėjimai ir pasišventimas daryti gerus darbus.

Iš savo santaupų ji šioje sodyboje įkūrė lietuvišką vaikų darželį, vėliau, talkinant vietiniams gyventojams, iš molio pastatė patalpas, kuriose pradėjo veikti pradinė mokykla, o visai neseniai išsipildė dar viena Zinos svajonė – senoje daržinėje iš šiaudų buvo įrengta koplyčia.

Nors ir buvo labai užsiėmusi, Z. Gineitienė dažnai dalyvaudavo VŽKD renginiuose. Ji visus žavėdavo savo tauria siela, atliktais kilniais darbais, uždegančia energija ir nesibaigiančiais kūrybiniais sumanymais. Tokia ji ir liks ją pažinojusių žmonių atmintyje.

::alfa::Mirė profesorė, garsiosios Melkio mokyklos įkūrėja Zina Gineitienė