Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 22 D. | Nekrologas.lt
Zenonas Steponavičius
1958 RUGPJŪČIO 3 D. - 2024 VASARIO 21 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Zenonas Steponavičius (75 metų) ilgametis Mažeikių dailės mokyklos direktorius

Mažeikių dailės mokykla pranešė liūdną žinią: vasario 21 d. mirė ilgametis mokyklos direktorius Zenonas Steponavičius, jai vadovavęs 33 metus, iki 2022-ųjų.

Apie netektį socialiniuose tinkluose pranešusi mokyklos bendruomenė pagerbė velionio atminimą prisimindami jo ištartus žodžius: „Vieną kartą mačiau, kaip mano darbą, stovintį Mažeikiuose nuo 1983 metų, pabučiavo vaikas. Ko gero, brangesnių nepadariau...“

Z. Steponavičius gimė 1958 m. rugpjūčio 3 d., augo Klaipėdoje, būdamas 10 metų amžiaus pradėjo mokytis Vilniaus M. K. Čiurlionio vidurinėje meno mokykloje (dabar nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla).

Vėliau, 1983 m., Vilniaus dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija) vaizduojamosios dailės fakultete, skulptūros katedroje įgijo skulptoriaus–pedagogo specialybę.

Po studijų Z. Steponavičius su šeima atvyko gyventi ir dirbti į prie tuometinės Mažeikių vaikų muzikos mokyklos atidarytą dailės skyrių, 1989 m., jį reorganizavus į atskirą dailės mokyklą, jai vadovavo iki 2022 m., kur padarė daugybę reikšmingų darbų, taip pat paliko ir savo kūrybos darbų.

„Be pedagoginės veiklos (mokė piešimo, skulptūros, kompozicijos dalykų), rūpintis ir prie mokyklos ištakų suburti dailės mokytojų kolektyvą, gabius dailei moksleivius, spręsti daugybę ūkinių ir organizacinių klausimų.

„Dirbdamas direktoriumi, Z. Steponavičius dalyvauja kūrybinėse menininkų stovyklose, pleneruose, kuria ir realizuoja skulptūros kūrinius visuomeniniuose objektuose ir viešose erdvėse Plungėje, Klaipėdoje ir Mažeikiuose.

Zenono kūrybinis palikimas – Židikų kapinių kryžius „Lietuvių tautos kančioms“, „Marija“ – Koplytėlė su Dievo motinos skulptūra, buvusios bažnyčios vietoje, Bažnyčios gatvėje, Mažeikių vaikų taip mėgstama skulptūra „Arkliukas“, Sodų trikampio skvere, skulptūra „Pupa“ Mažeikių šeimos ir vaiko gerovės centro kieme, Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios centrinis altorius, Lūšės mūšio 70 metų jubiliejui pažymėti skirtas paminklinis akmuo, daugelis memorialinių objektų – kapaviečių, daug antkapių bei atminimo lentų“, – rašoma socialiniuose tinkluose.

Kaip reikšmingiausią jo darbą bendruomenė įvardija Tūkstantmečio akmenį prie Mažeikių rajono savivaldybės, jis buvo idėjos ir projekto iniciatorius.

Z. Steponavičiaus pagalba mieste atsirado ir kitų skulptorių darbai, taip pat įnešė reikšmingą indėlį į dailės mokyklą:

„Z. Steponavičiaus pastangų dėka 1993 m. dailės mokyklai buvo skirtos naujos patalpos – Mažeikių mikrorajone, Draugystės g. 32, buvusio vaikų darželio pastato pagrindiniame korpuse.

Vadovaujant Z. Steponavičiui dailės mokykla nuolat organizuodavo mokinių kūrybos parodas įvairiose miesto erdvėse, vasaros plenerus, mokinių išvykas į parodas. Direktoriaus inicijuota tradicija Vasario 16-osios proga rengti mokinių darbų parodas, tęsiama iki dabar, darbų tematiką susiejant su mūsų valstybinės šventės prasme.“

Z. Steponavičius Mažeikių dailės mokyklai vadovavo nuo 1989 m. iki 2022 m. Į užtarnautą poilsį jis išėjo 2022 m.