Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 3 D. | Nekrologas.lt
Wayne‘as Krameris
1948 BALANDŽIO 30 D. - 2024 VASARIO 2 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Wayne‘as Krameris(75 metų) alternatyviojo ir sunkiojo roko grupės MC5 įkūrėjas

Roko pasaulis gedi žymaus muzikanto – eidamas 76-uosius, vasario 2 d. mirė didelę įtaką alternatyviojo ir sunkiojo roko vystymuisi padariusios grupės MC5 įkūrėjas Wayne‘as Krameris.

Muzikantas mirė nuo kasos vėžio. Apie atlikėjo mirtį pranešta jo puslapyje socialiniame tinkle „Instagram“. Liga muzikantui buvo diagnozuota tik praėjusį mėnesį.

Grupę MC5 1963-aisiais Detroite gitaristas W. Krameris subūrė kartu su gitaristu Fredu „Sonicu“ Smithu.

Grupės pavadinime minima santrumpa MC reiškia „Motor City“ (liet. – variklių miestas). Tai – užuomina į Detroitą garsinusią automobilių pramonę.

Roko ir avangardinio džiazo įkvėpta grupė išgarsėjo 1969-aisiais, išleidusi albumą „Kick Out The Jams“, kuris padarė didelę įtaką keletui alternatyviosios muzikos žanrų, tarp jų – pankrokui.

Muzikinio televizijos kanalo VH-1 teigimu, MC5 buvo viena geriausių visų laikų sunkiojo roko grupių pasaulyje.

Iš darbininkų klasės kilę grupės muzikantai savo kūryboje dažnai kalbėjo politinėmis ir socialinėmis temomis, protestavo prieš nelygybę ir suvaržymus.

1972-aisiais grupė patyrė bankrotą ir išsiskirstė, tačiau vėliau sugrįžo į sceną.

W. Kramerio biografijoje – keturi kalėjime praleisti metai. Už grotų jis buvo pasodintas 1975-aisiais už prekybą narkotikais.

Kalėdamas W. Krameris grojo kalėjimo grupėje su Red Rodney, džiazo trimitininku, grojusiu kartu su Charlie Parkeriu. Patirtis kalėjime inspiravo nemokamą džiazo albumą „Lexington“. Vėliau muzikantas įkūrė labdaros fondą „Jail Guitar Doors“, kuris bausmę atliekantiems nuteistiesiems dovanojo muzikos instrumentus.

Paleistas iš kalėjimo W. Krameris ėmėsi solinės karjeros. 1995 m. jis išleido savo debiutinį albumą „The Hard Stuff“. Jau daug vėliau, – 2018-aisiais atlikėjas išleido to paties pavadinimo memuarus.

Devintajame dešimtmetyje W. Krameris buvo dingęs iš muzikos pasaulio akiračio, tačiau vėliau sugrįžo prie muzikos ir koncertavo su įvairiomis muzikantų sudėtimis, atlikdamas MC5 muziką.