Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 LAPKRIČIO 14 D. | Nekrologas.lt
Vytautas Kaziulionis
1930 GEGUŽĖS 12 D. - 2023 LAPKRIČIO 13 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vytautas Kaziulionis (93 metų) disidentas, Varėnos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas

2023 m. lapkričio 13 d. į Amžinybę iškeliavo Vytautas Kaziulionis (1930–2023), Lietuvos pasipriešinimo sovietinės okupacijos režimui dalyvis, buvęs politinis kalinys ir ilgametis Varėnos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas, „Sidabrinės bitės“, A. Ramanausko-Vanago premijos laureatas.

V. Kaziulionis gimė 1930 m. gegužės 12 d. Varėnoje, ūkininko šeimoje.

Mokėsi Varėnos gimnazijoje.

Prasidėjus antrajai sovietinei okupacijai Vytauto broliai Leonas ir Juozas Kazilioniai išėjo partizanauti ir abu žuvo. 1947 m. Vytautą su tėvais okupacinė sovietinė valdžia už antisovietinę veiklą ištrėmė į Sibirą, Baikalovo rajoną. Su kitais V. Kaziulionis sukūrė antisovietinę pasipriešinimo organizaciją, leido nelegalų laikraštį „Toli nuo Tėvynės“.

1951 m. suimtas, Vakarų Sibiro karo tribunolo nuteistas mirti; 1952 m. mirties bausmė pakeista į 25 m. lagerio. Iki 1961 m. kalintas Norilsko, Magadano, Taišeto lageriuose, buvo vienas 1953 m. politinių kalinių sukilimo Norilsko lageriuose organizatorių.

Į Lietuvą grįžo 1961 metais, apsigyveno Kaune. Prasidėjus tautos atgimimo Sąjūdžiui, aktyviai įsijungė į visuomeninę politinę veiklą. Nuo 1990 m. buvo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos narys, ilgametis Varėnos skyriaus pirmininkas, tris kartus išrinktas į Varėnos rajono savivaldybės tarybą. Netausodamas jėgų, inicijavo partizanų palaikų paieškas, statė paminklus žuvusiems už Lietuvos laisvę.|

Tyrinėjo pasipriešinimo okupaciniam režimui istoriją, rūpinosi žuvusių pasipriešinimo dalyvių atminimo įamžinimu. Knygų „Dainavos apygardos partizanų atminties paminklai“ ir „Tiems, kurie visur ir visada mylėjo Lietuvą“ autorius. 1999 m. V. Kaziulionis apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Riterio, o 2023 m. Karininko kryžiais.