Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 LAPKRIČIO 9 D. | Nekrologas.lt
Vytautas Kaminskas
1946 SAUSIO 8 D. - 2022 LAPKRIČIO 9 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vytautas Kaminskas (76 metų) mokslininkas, buvęs Vytauto Didžiojo universiteto rektorius

Mirė buvęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius, 76-erių Vytautas Kaminskas.

Kaune 1946 m. gimęs V. Kaminskas baigė Jurbarko rajono Kalnėnų pradinę mokyklą ir toliau mokėsi Jurbarko vidurinėje mokykloje bei Kauno 12-ojoje vidurinėje mokykloje, kurią baigė aukso medaliu.

1963 m. įstojo į Kauno politechnikos institutą (dabar – Kauno technologijos universitetas), kurį su pagyrimu baigė 1968 metais ir įgijo automatikos ir telemechanikos specialybės inžinieriaus-elektriko kvalifikaciją.

1968 m. V. Kaminskas pradėjo dirbti jaunesniuoju mokslo darbuotoju Lietuvos mokslų akademijos Fizikinių-techninių energetikos problemų institute, po kelerių metų apgynė mokslų daktaro disertaciją, 1983 m. tapo habilituotu daktaru, o dar po metų jam suteiktas profesoriaus vardas.

Per dvidešimt mokslinio darbo Fizikinių-techninių energetikos problemų institute metų V. Kaminsko atliktų fundamentinių ir taikomųjų tyrimų rezultatai buvo įvertinti dviem mokslo premijomis – 1980 m. Lietuvos Valstybine premija ir 1987 m. Lietuvos Ministrų tarybos premija mokslo ir technikos srityje.

1990 m. V. Kaminskas tapo pirmuoju VDU Informatikos fakulteto dekanu, o netrukus ir mokslo prorektoriumi. Šios pareigos jam buvo pasiūlytos ir 1993 m., VDU rektoriumi išrinkus Bronių Vaškelį.

1996 m. pabaigoje jis išrinktas VDU rektoriumi, o 2001 m. – ir antrajai penkerių metų kadencijai.

Rektorius emeritas buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Šv. Popiežius Silvestro ordino Komandoro kryžiumi, Latvijos Respublikos Trijų žvaigždžių ordino karininko kryžiumi, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpine žvaigžde, Sporto Komandoro garbės ženklu, medaliu, skirtu narystei Europos Sąjungoje ir NATO pažymėti, VDU aukso medaliu.