Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 22 D. | Nekrologas.lt
Vytautas Gasiūnas
1937 SAUSIO 29 D. - 2024 GEGUŽĖS 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vytautas Gasiūnas (87), istorikas, rašytojas, privataus meno ir istorijos parko kūrėjas.

Gegužės 22 d. Amžinybėn išėjo Vytautas Gasiūnas – istorikas, rašytojas, privataus meno ir istorijos parko kūrėjas, buvęs mokytojas, muziejininkas, bibliotekininkas, fotografas, žurnalistas. Šią skaudžią žinią pranešė „Gimtasis Rokiškis“.

„Smalsaus, aktyvaus, vietoje nenustygstančio V. Gasiūno gyvenimas buvo sudėtas iš daugybės patirčių, tačiau sovietmečiu, kai buvo žodžio laisvės cenzūra, ne visi darbai ėjosi sklandžiai. Jam teko dirbti „Gimtojo Rokiškio“ redakcijoje. Jo veiklos ir domėjimo sritys, atrodo, buvo begalinės, o apie istoriją mums galėjo pasakoti be galo“, – rašo „Gimtasis Rokiškis“.

Pasak leidinio, kaip literatas V. Gasiūnas yra parašęs dvylika knygų, o pirmosios Rokiškio laikraštyje spausdintos nuotraukos – darytos būtent jo.

Gyvenimo saulėlydžio didžiausiu pasiekimu jis vadino savo istorijos ir meno parką su daugybe medinių skulptūrų prie savo namų. Čia važiuoja ekskursijos ir vyksta poezijos skaitymai.

„Gimtojo Rokiškio“ redakcija nuoširdžiai užjaučia buvusio kolegos artimuosius.

V. Gasiūnas bendradarbiavo respublikinėje periodinėje spaudoje: „Gimtasis kraštas“, „Jaunimo gretos“, „Kultūros barai“, „Laikas ir įvykiai“, „Literatūra ir menas“, „Švyturys“, „Tarybinis mokytojas“, „Tiesa“, „Valstiečių laikraštis“ ir kt.

::alfa:: Mirė istorikas, literatas, privataus meno ir istorijos parko kūrėjas Vytautas Gasiūnas