Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2021 GRUODŽIO 8 D. | Nekrologas.lt
Vytautas Damaševičius
1944 VASARIO 11 D. - 2021 GRUODŽIO 9 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vytautas Damaševičius (81), dokumentinio kino režisierius ir operatorius

Eidamas 82-uosius 2021 m. gruodžio 9 d. mirė dokumentinio kino režisierius ir operatorius Vytautas Damaševičius.

Apie jo mirtį „Facebook“ socialiniame tinkle pranešė žurnalistė Danutė Jokubėnienė.

„Liūdna žinia. Ką tik artimieji pranešė, kad prieš porą valandų mirė režisierius Vytautas Damaševičius. Ne tik puikus mūsų dokumentinio kino metraštininkas, bet ir Žvėryno siela bei vaikščiojanti enciklopedija (...). Ilsėkis ramybėje nerami ir dora siela“, – teigė D. Jokubėnienė.

Pasak jos, režisierius dar šią vasarą dviem filmais papildė savo kurtą dešimties dokumentinių filmų ciklą „Senieji vilniečiai", taip pat kartu buvo planuojami renginiai kitąmet minint Žvėryno 120-metį.

Dar šią vasarą papildė 2 filmais savo kurtą „Senųjų vilniečių“ 10 dokumentinių filmų ciklą, planavome renginius paminėti kitąmet Žvėryno 120-metį, dar spėjom atiduoti spaustuvei „Žvėrynas-2022“ kalendorių, kurį jau vartysime be Vytauto... Ilsėkis ramybėje nerami ir dora siela“, – rašoma socialiniame tinkle.

1940-aisiais gimęs V.Damaševičius nuo 1963 metų dirbo Lietuvos kino studijoje. 1980-aisiais baigė Teatro, muzikos ir kinematografijos institutą tuometiniame Leningrade (Sankt Peterburge), po to daugiau nei dešimtmetį dirbo Lietuvos kino studijos dokumentinių filmų režisieriumi.

Nuo 1993-iųjų su režisieriumi ir operatoriumi Juozu Matoniu sukūrė filmų portretų, istorinių, buitinės ir socialinės tematikos filmų. Didžiąją V.Damaševičiaus kūrybos dalį sudaro kultūros tematikos filmų ciklai: „Menininkų portretai“ (nuo 1994 metų, daugiau, kaip 60 filmų), nuo 1996 metų kurtas ciklas „Lietuvos kultūros paveldas“, nuo 1997-ųjų – „Repeticija: Teatro pulsas“.

V.Damaševičius dirbo antruoju operatoriumi, kuriant Raimondo Vabalo vaidybinius filmus „Smokas ir Mažylis“ (1975), „Rungtynės nuo 9 iki 9“ (1980), Almanto Grikevičiaus „Sodybų tuštėjimo metas“ (1976), „Faktas“ (1981), Gyčio Lukšo „Mano vaikystės ruduo“ (1977).

Jis su Petru Abukevičiumi režisavo dokumentinius filmus „Stumbras“, „Lapė“ (abu 1981), „Sugrįžimas“ (1990), taip pat filmus „Saigakai“ (1982), „Kaimo mokytojos“ (1983), „Ieva nori dainuoti“ (1984), „Vėlinių ugnys“ (1988), „Liūdnoji Venecija“ (1990), „Barikadų vaikai“ (1991), „Kelias į Everestą“ (1992), „Mano kaimas“ (1992), „Tikra Armijos Krajovos istorija“ (1993), „Kad įvykdyčiau Dievo valią: Kardinolas Vincentas Sladkevičius„ (1996) ir kt.