Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2004 RUGSĖJO 6 D. | Nekrologas.lt
Vladas Šimkus
1936 SPALIO 15 D. - 2004 RUGSĖJO 6 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vladas Šimkus (67 metų) poetas, vertėjas, poezijos vertimų redaktorius

Eidamas šešiasdešimt aštuntuosius metus 2004 m. rugsėjo 6 d. mirė poetas, vertėjas, literatūros kritikas Vladas Šimkus.

V. Šimkus – itin ryški mūsų literatūros asmenybė. Rašytojas gimė Kelmės rajone, Jucių kaime, baigė Kelmės vidurinę mokyklą ir jau būdamas moksleivis pradėjo publikuoti pirmuosius savo kūrybos bandymus. 1956-1961 metais studijavo Vilniaus universitete lituanistiką.

Baigęs studijas, dirbo Klaipėdos žvejybos bazėje, "Jaunimo gretų", "Literatūros ir meno", "Švyturio", "Pergalės", "Metų" (nuo 1991 iki 1997) redakcijose. Šis darbas padėjo V. Šimkui tapti puikiu poezijos ir poezijos vertimų redaktoriumi, apie kurį telkėsi visi, žinantys šį specifišką jo talentą.

1960 m. išėjo pirmoji V. Šimkaus knyga „Gražiausioji sekundė“, vėliau kūrybine poeto branda, ryškiu talentu pažymėtos poeto knygos „Kranto kontūrai“ (1963), „Geležis ir sidabras“ (1968), „Bitės pabėgėlės“ (1973), rinktinė „Nusileisk, dangau, ant žemės“ (1982).

V. Šimkaus vieta lietuvių poezijoje unikali: nors yra išleidęs vos keletą eilėraščių rinkinių, bet jie nagrinėjami, komentuojami solidžiose monografijose, literatūros istorijose ir mokykliniuose vadovėliuose.

Kaip skelbia Lietuvos rašytojų sąjunga net menkiausi poetikos elementai, tarkime, rimas, atpažįstami kaip saviti V. Šimkaus stilistiniai ženklai. Šio poeto pasaulėjautos, pasaulėjautos dominantės tapo tarsi apibendrinančiais jo kartos ženklais.

Kaip sakydavo pats V. Šimkus, pagrindinė, mylimiausia jo darbo sritis buvo vertimai. Jis yra vertęs daugybės didžiųjų pasaulio poetų eiles, tarp kurių –A. Mickevičiaus, A. Puškino, B. Brechto ir kitų poetų kūriniai. Paties V. Šimkaus kūryba išversta į anglų, vokiečių, lenkų, čekų, bulgarų, vengrų, rusų, latvių, moldavų kalbas.

V. Šimkus bendradarbiavo beveik su visais Lietuvos teatrais – vertė pjeses, miuziklus, operų ir operečių libretus.