Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 3 D. | Nekrologas.lt
Vittorio Emanuele Savojietis
1937 VASARIO 12 D. - 2024 VASARIO 3 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vittorio Emanuele Savojietis (86 metų) paskutinio Italijos karaliaus Umberto II sūnus

Sulaukęs 86 metų amžiaus vasario 3 d. savo namuose Ženevoje šeimos apsuptyje mirė paskutinio Italijos karaliaus sūnus Vittorio Emanuele Savojietis, pranešė Savojos rūmai.

Vittorio Emanuele oficialiai buvo paskutinis Italijos kronprincas ir ilgą laiką po tėvo mirties buvo rūmų galva.

Viduramžiais šeima valdė Savoją, kurios vietoje dabar yra Italijos, Prancūzijos ir Šveicarijos dalys, taip pat Pjemontas šiaurės Italijoje. Šių karališkųjų rūmų atstovai 1861–1946 metais valdė Italiją.

1946 m. referendume italai nedidele balsų persvara nubalsavo už monarchijos panaikinimą, todėl Vittorio Emanuele tėvas, karalius Umberto II, kuris soste išbuvo vos tris savaites, buvo išsiųstas į tremtį Šveicarijoje.

Taigi, Vittorio Emanuele oficialiai tik vieną mėnesį buvo kronprincas. Didžiąją savo gyvenimo dalį jis praleido už Italijos ribų.

Karaliaus Umberto tėvas, karalius Viktoras Emanuelis III, kuris Antrojo pasaulinio karo pabaigoje atsisakė sosto sūnaus naudai, daugelio italų akyse suteršė šeimos vardą dėl savo ryšių su fašizmu. 1922 m. Viktoras Emanuelis pavedė Benito Mussoliniui suformuoti vyriausybę, taip sudarydamas sąlygas du dešimtmečius trukusiai diktatūrai, o 1938 m. jis pasirašė rasistinį įstatymą, draudžiantį žydams eiti valstybines pareigas ir lankyti mokyklas.