Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 BALANDŽIO 26 D. | Nekrologas.lt
Virginija Kelmelytė
1963 LAPKRIČIO 17 D. - 2022 BALANDŽIO 26 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Virginija Kelmelytė (58 metų) kino ir teatro aktorė, Ranevskajos („Vyšnių sodas“) vaidmens atlikėja

2022 m. balandžio 26 d. savo namuose Vilniuje rasta negyva Lietuvos kino ir teatro aktorė Virginija Kelmelytė. Jai buvo 58 metai.

1985 m. V. Kelmelytė baigė Lietuvos konservatoriją. 1985–1989 m. buvo Kauno dramos teatro, 1989–1996 m. – Lietuvos dramos teatro aktorė.

Beveik pusę savo gyvenimo V. Kelmelytė pragyveno ne Lietuvoje. Iš Lietuvos ją išginė meilė čia dirbusiam prancūzui. Tačiau gyvenimo ratas apsisuko – Virginija grįžo į Vilnių po 25 metų, pragyventų užsienyje – Sofijoje ir Paryžiuje.

Prieš išvykimą gyventi į Bulgariją Lietuvoje V. Kelmelytė buvo jau žinoma teatro ir kino aktorė. Ji – garsaus režisieriaus Jono Vaitkaus studentė, vaidino maištinguose jo spektakliuose Kauno dramos teatre „Literatūros pamokos“, „Strazdas – žalias paukštis“, „Antigonė“.

Akademiniame dramos teatre (dabar – Lietuvos nacionalinis dramos teatras) aktorė vaidino spektakliuose „Pigmalionas“, „Labas Sonia Nauji metai“. Pastarąjį režisavo Oskaras Koršunovas.

Už Almos vaidmenį spektaklyje pagal Ingmarą Bergmaną „Persona“ V. Kelmelytė buvo nominuota Kristoforo apdovanojimui (dabar – Auksinis scenos kryžius).

Aktorė nusifilmavo J. Vaitkaus kino juostose „Pabudimas“, „Don Žuanas“, „Strazdas – žalias paukštis“, „Vienui vieni“.

Taip pat ji vaidino Algimanto Puipos kino filmuose „Amžinoji šviesa“, „Žuvies diena“, Audriaus Juzėno „Rojuje irgi sninga“, Aloyzo Jančoro „Aš nežinau, kas esu aš“, kituose.

Paskutinis Lietuvoje jos sukurtas vaidmuo – Ranevskaja, 2009-aisiais Jaunimo teatre pastatytame suomių režisieriaus Kristiano Smedso kultūros projekte „Vyšnių sodas“.