Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2018 KOVO 3 D. | Nekrologas.lt
Virgilijus Kęstutis Noreika
1935 RUGSĖJO 22 D. - 2018 KOVO 3 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Virgilijus Noreika (82 metų) operos solistas, Lietuvos operos ir baleto teatro vadovas

2018 m. kovo 3 d. Anapilin iškeliavo įspūdingo balso tenoras, Lietuvos operos grandas Virgilijus Noreika. Maestro buvo 82 metai.

V. K. Noreika gimė 1935 m. rugsėjo 22 d. Šiauliuose siuvyklos savininko ir namų šeimininkės šeimoje. Dešimtmetis berniukas atsidūrė Vilniuje, kur tėvą Leoną perkėlė vadovauti Dailiųjų amatų mokyklai. Šis buvo nepartinis, todėl netrukus jį pakeitė atvykėliu iš Maskvos.Tuometėje Valstybinėje konservatorijoje, Kipro Petrausko klasėje, V. Noreika baigė solinio dainavimo studijas. 1965–1966 m. jis, pirmasis iš pokario Lietuvos solistų stažavosi Milano teatre „La Scala“, kur paruošė šešis vaidmenis, įskaitant Pinkertono vaidmenį Giacomo Puccini operoje „Madam Baterflai“.

Vėliau ten V. Noreika pasirodė dar keletą kartų su Maskvos Didžiojo teatro trupe. 
Nuo 1957-ųjų tenoras buvo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas. Dėl didžiulio krūvio sušlubavus sveikatai, 1975-aisiais tapo teatro meno vadovu. Dainuojant mažiau balso stygos pailsėjo ir išgijo, tad buvo galima dalyvauti naujuose spektakliuose ir rengti koncertus.1991 m. V. Noreika buvo iš pareigų atleistas. Likti teatro solistu nebuvo pasiūlyta, tad jis pasirodydavo koncertuose, dėstė dainavimą, buvo kviečiamas į tarptautinių ir respublikinių solinio dainavimo konkursų vertinimo komisijas.

V. Noreikai už „aukščiausią vokalinį meistriškumą ir neblėstantį talentą“ buvo suteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija. Dainininkas sukūrė daugiau kaip 50 vaidmenų lietuvių ir užsienio kompozitorių operose, surengė daugiau kaip 700 solinių koncertų.

Operos solistas gastroliavo daugiau nei dviejose dešimtyse šalių įvairiuose žemynuose.

V. Noreika yra dainavęs daugelyje pasaulio teatrų scenose: Maskvos didžiajame teatre (daugiau kaip 50 kartų), Berlyno valstybės operoje, Paryžiaus „Grand Opera“, Buenos Airių „Teatro Colon“, Stokholmo, Sofijos, Belgrado, Budapešto, Bukarešto, Varšuvos, Prahos, Bratislavos, Kijevo, Minsko, Talino, Rygos, Čikagos lietuvių operoje ir kitose scenose.