Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 GRUODŽIO 10 D. | Nekrologas.lt
Vincentas Kazimieras Svitojus
1929 - 2022 GRUODŽIO 8 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vincentas Kazimieras Svitojus (93 metų) legendinės kapelos „Gegužio žiedai“, arba Jungėnų kaimo kapelos vadovas

2022 m. gruodžio 8 d. mirė legendinės kapelos „Gegužio žiedai“, geriau žinomos Jungėnų kaimo kapelos vardu, vadovas Vincentas Kazimieras Svitojus. Tai – skaudi netektis liaudiškos muzikos gerbėjams ir visiems Kalvarijos krašto gyventojams.

93 metų muzikantas gimė 1929 m. Žaliosios k., Marijampolės rajone. Iki 1941 m. mokėsi Salaperaugio pradinėje mokykloje. Nuo 1941 m. iki 1951 m. lankė vidurinę mokyklą Marijampolėje.

Baigęs vidurinę mokyklą įstojo į Šiaulių Pedagoginį institutą ir įgijo fizikos – matematikos specialybę. 1955 m. – 1987 m. dirbo mokytoju įvairiose Marijampolės savivaldybės mokyklose.

Nuo 1991 m. tapo Jungėnų laisvalaikio salės kultūrinio darbo organizatoriumi.

V. K. Svitojus buvo Jungėnų kaimo kapelos „Gegužio žiedai“ įkūrėjas ir vadovas, daugiau nei 30 metų garsinęs Kalvarijos kraštą liaudiška muzika ir dainomis. Taip pat kultūrinio darbo muziejaus „Vėl gegužio žiedai“ įrengimo iniciatorius.

V. K. Svitojus su įkurta kapela daug koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, surengtas ne vienas tūkstantis koncertų.

V. K.Svitojaus buvimo kapeloje metu išleista ne viena kasetė ar kompaktinis diskas, parašyta ir išleista ne viena knyga apie kapelą. Atlikėjas apdovanotas daugybe garbės raštų ir prizų, tarp jų – Lietuvos AT prezidiumo padėkos raštais, buvo Kalvarijos savivaldybės Garbės pilietis.