Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 LIEPOS 27 D. | Nekrologas.lt
Vilius Naujikas
1940 BIRŽELIO 2 D. - 2022 LIEPOS 27 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vilius Naujikas (82 metų) fotografas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs kurti moterų aktus

2022 m. liepos 27 d., eidamas 83-iuosius metus mirė fotografas Vilius Naujikas.

V. Naujikas gimė 1940 m. birželio 2 d. Mirabelėlio kaime. 1947–1959 m. mokėsi Skapiškio vidurinėje mokykloje, 1960–1966 m. studijavo Kauno politechnikos instituto Elektrotechnikos fakultete, bet pagal specialybę dirbo tik keletą metų.

Vėliau dirbo fotografu Operos ir baleto teatre, Kino mėgėjų draugijoje, Vilniaus universitete, Vilniaus dailės institute dėstė fotografiją, buvo leidinių „Mūsų gamta“, „Nemunas“, „Kultūros barai“, „Tarybinė moteris“ ir kitų bendradarbis.

Fotografuoti jis pradėjo 1957 m., studijuodamas dirbo instituto fotolaboratorijoje. 1962–1963 m. su Viliumi Jasinevičiumi, Rimgaudu Malecku ir kitais įkūrė Kauno fotoklubą, dalyvavo dviejose klubo parodose Kaune.

Įsimintinas buvo jo dalyvavimas parodose „4 fotografai“ kartu su Algimantu Kunčiumi, Romualdu Rakausku ir Antanu Sutkumi Vilniuje 1967 metais.

V. Naujiko fotografijos skelbtos pirmuosiuose „Lietuvos fotografijos“ almanachuose.

Jis vienas pirmųjų Lietuvoje ėmė kurti moterų aktus, o juos publikavo „Nemuno“ žurnale, taip pat fotografavo Rasos šventes, dokumentavo niokojamo kultūros paveldo objektus.

V. Naujikas laikomas turistinės fotografijos pradininku Lietuvoje, motociklu išvažinėjęs nemažą dalį Sovietų Sąjungos.

966–1968 m. sukūrė fotografijų ciklus „Kupiškėnų kraštas“, „Rokiškėnai“, parengė albumą „Naujasis Vilnius“, bet negalėjo išleisti. Ciklo „Kupiškėnų kraštas“ fotografijos eksponuotos Skapiškyje (2011) ir Kupiškio viešojoje bibliotekoje (2020).

Fotografas gyveno Jašiūnuose (Šalčininkų r.), Rūdninkų girios pakrašty, užsiiminėjo bitininkyste, savo žemėje užveisė parką.