Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 7 D. | Nekrologas.lt
Vidutis Pranciškus Kamaitis
1938 RUGSĖJO 6 D. - 2024 BIRŽELIO 6 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vidutis Pranciškus Kamaitis (85), daugkartinis Lietuvos pramoginių šokių čempionas.

Eidamas 86-uosius metus, po ligos mirė pramoginių ir sportinių šokių judėjimo Lietuvoje pradininkas ir daugkartinis Lietuvos pramoginių šokių čempionas Vidutis Pranciškus Kamaitis.

V. P. Kamaitis – pramoginių ir sportinių šokių judėjimo Lietuvoje pradininkas, puoselėtojas, vienas iš Lietuvos sportinių šokių federacijos įkūrėjų, pirmasis federacijos prezidentas, nusipelnęs liaudies artistas, daugkartinis Lietuvos čempionas, Lietuvos nusipelnęs treneris, tarptautinės kategorijos teisėjas, technikos mokslų daktaras, technikos srities išradimų autorius, technikos sričių ilgametis pedagogas, buvęs Vilniaus apskrities viršininko pavaduotojas, Vilniaus vicemeras.

Gimęs tarpukario Lietuvos Alytaus rajono Santaikos bažnytkaimyje, V. P. Kamaitis pirmiausia išvyko į Kauną, kur tuometiniame Politechnikos institute įgijo inžinieriaus kvalifikaciją. Pažangus studentas iš karto po baigimo buvo pakviestas dirbti dėstytoju.

Šalia akademinės veiklos dar studijų metais atsirado ir šokis – V. P. Kamaitis tapo liaudies šokių ansamblio „Nemunas“ nariu.

Susidomėjęs Estijos šokių pedagogų mokomais pramoginiais šokiais, dalyvavo seminaruose, į lietuvių kalbą išvertė teorinę knygelę ir tapo vienu pirmųjų Lietuvoje pramoginio šokio pedagogų, savo Alma Mater subūrė pramoginių šokių kolektyvą.

1970 m., jau sukūręs šeimą, V. P. Kamaitis atvyko gyventi į Vilnių. Čia jis dirbo tuometinio Vilniaus inžinerinio statybos instituto dėstytoju, pradėjo rašyti mokslinę disertaciją ir vėliau sėkmingai ją apgynęs tapo technikos mokslų daktaru, kelių išradimų autoriumi.

„Įdomus ir sunkus laikas buvo. Darbas po dvylika ar keturiolika valandų kiekvieną mielą dieną. Rytais skaitau paskaitas šimtui dvidešimčiai studentų – reikia pasiruošti, nes formules reikia išvesti, suklysti negalima; būtų sarmata prieš studentus. <...> Patys šokome visu tempu, dalyvaudavome konkursuose. Ir dar visą laiką vadovaudavome kolektyvams!“ – 2023 m. interviu žurnalui „Moteris“ pasakojo V. P. Kamaitis.

V. P. Kamaitis kartu su šokio ir gyvenimo partnere Dalia Kamaitiene vadovavo Vilniaus pramoginių šokių kolektyvui „Vijūnas“, dainų šventės metu Vingio parke surengė pirmąjį tarptautinį pramoginių šokių konkursą Vilniuje, o ir patys aktyviai treniravosi.

Nuo 1975 m. iki 1981 m. V. ir D. Kamaičiai šešis kartus tapo Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionais, taip pat – vieninteliais Lietuvos šokėjais, kuriems pavyko du kartus nugalėti ir socialistinio bloko šalių čempionatuose.

Per visą savo sportinę karjerą V. P. Kamaitis ir D. Kamaitienė tapo 180 pramoginių šokių konkursų nugalėtojais ir prizininkais. Jiems buvo suteikti Lietuvos TSR nusipelniusių artistų vardai, o po Nepriklausomybės atkūrimo – Lietuvos nusipelniusių trenerių vardai.

Baigęs savo, kaip šokėjo, karjerą V. P. Kamaitis atsidėjo trenerio darbui, tapo tarptautinės kategorijos sportinių šokių teisėju, šokio žanro populiarintoju.

V. P. Kamaitis vertė užsienio literatūrą apie šokį, savo kolektyvo „Vijūnas“ šokėjams pats kūrė junginius ir kompozicijas: su šiomis kompozicijomis kolektyvas laimėjo net keturias pirmąsias vietas tuometinės Sovietų Sąjungos pirmajame šokių čempionate: standartinių, Lotynų Amerikos, disko ir liaudies šokių kategorijose.

Vadovaujami V. P. Kamaičio, savo karjerą Vilniuje pradėjo pasaulinę šlovę ir begalę titulų vėliau pelnę šokėjai.

Atkūrus Nepriklausomybę, V. P. Kamaitis tapo aktyviu visuomenininku – įsitraukė į jaunos valstybės kūrimo darbus, o tuo pat metu ir vienijo Lietuvos šokėjus.

V. P. Kamaitis nuo 1990 m. iki 1995 m. dirbo Vilniaus vicemeru, vėliau – Vilniaus apskrities viršininko pavaduotoju.

Taip pat dar 1989 m. V. P. Kamaitis kartu su bendraminčiais ėmėsi iniciatyvos ir Lietuvos šokių klubus subūrė į vienijančią organizaciją, o Lietuvos šokėjų, kaip savarankiškos valstybės, narystės dokumentus pasaulio federacijai išsiuntė likus keliems mėnesiams iki Nepriklausomybės paskelbimo. V. P. Kamaitis buvo išrinktas ir pirmuoju Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentu bei kelerius metus dirbo šiose pareigose.

V. P. Kamaitis 2023 m. apdovanotas Lietuvos sporto federacijų sąjungos už viso gyvenimo nuopelnus, puoselėjant šokį Lietuvoje.

„Mūsų gyvenimas yra užimtas, įdomus, įvairiaspalvis. <...> Visą gyvenimą esu labai užsispyręs optimistas. Jeigu ko nors noriu – būtinai padarysiu. Nėra lengva, reikia daug dirbti“, – deja, paskutiniu tapusiame interviu praėjusių metų vasarą kalbėjo V. P. Kamaitis.

Dėl šios skaudžios visam Lietuvos sportui netekties užuojautą artimiesiems reiškia Lietuvos sportinių šokių bendruomenė.

::alfa::Mirė Vidutis Pranciškus Kamaitis – pramoginių ir sportinių šokių judėjimo pradininkas Lietuvoje