Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 BIRŽELIO 20 D. | Nekrologas.lt
Vida Bičkutė
1941 VASARIO 12 D. - 2022 BIRŽELIO 20 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vida Bičkutė (81 metai) Nacionalinės filharmonijos solistė, dainininkė

2022 m. birželio 20 d. mirė Vida Bičkutė (gimė 1941 m. vasario 12 d.). Solistei buvo 81-eri metai.

Savo atsisveikinimu su dainininke pasidalino pianistė, muzikos kritikė, profesorė Rita Aleknaitė-Bieliauskienė.

„Išeinanti karta šiandien dažnai jau pamirštama. Saulė užtemo ir Jai, Nacionalinės filharmonijos solistei, dainininkei Vidai Bičkutei. Ji mokėsi Pasvalio vidurinėje mokykloje. Profesorius Lionginas Abarius išgirdo ją dainuojančią ir nulėmė mergaitės likimą – priėmė į savo klasę Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje, pakvietė dainuoti Lietuvos radijo ir televizijos chore. Tokia patirtis pastūmėjo giliau studijuoti dainavimą.

Solistės soprano skambesio skaidrumas ryškėjo profesorės Vlados Mikštaitės klasėje. Baigusi studijas Lietuvos konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija), po konkurso pateko į Lietuvos valstybinę filharmoniją. Nelengva solistės tarnystė reikalavo nuolat rengiamo vis naujo repertuaro. Privaloma solistų koncertų norma – 15 pasirodymų scenoje. O būdavo ir daugiau.

Taip Vida ir sukosi pasirodydama su pianistais, Filharmonijos, Jurgio Gaižausko kapelomis, „Sutartinės“ ansambliu, kviečiama dalyvaudavo Kompozitorių sąjungos renginiuose. Ypatingu gyvenimo įvykiu vadino gastroles su „Sutartinės“ ansambliu Japonijoje. Sovietmečiu buvo ypatingas jau pats faktas, pirmas atlikėjų pasirodymas Tekančios Saulės šalyje. Jau atgavusios Nepriklausomybę Lietuvos solistė mėnesį keliavo Kanadoje per visas lietuvių sutelkties bendruomenes.

Kukli, tvarkinga, darbšti. Su lietuviškos dainos melodija iškeliavo link Amžinybės. Ir tenebūna pamiršta sūnų, muzikų bendruomenės...“, – rašo R. Aleknaitė-Bieliauskienė.